Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

CHP’DEN 1 MART’A TEPKİ GELDİ

533 Milletvekilinin oyuyla kabul edilen Tezkere’nin 10. Yılında CHP Şehitkâmil Gençlik Örgütü Bşk. Erkan KORKMAZ’dan açıklama geldi.

Korkmaz yaptığı yazılı açıklamada “Türk Silahlı kuvvetlerimizin yabancı ülkelere gönderilmesi ve Yabancı Silahlı Kuvvetlerinin Türkiye’de bulunması için,  Hükümete yetki veren Başbakanlık Tezkeresi adı altında,  62 Bin Yabancı askeri personelin 255 uçak ve 65 helikopterin,  ülkemizin en kritik coğrafyasına konuşlanmasını sağlayacak Milyonlarca İnsanın kanının kolay yoldan dökülüp kardeş kavgasına sürüklenecek olan Tezkerenin 10. Yıl Dönümünü sorgulamamız gerekir” dedi.

Korkmaz açıklamasında “533 milletvekilinin katıldığı 250 ret, 264 kabul, 19 çekimser oyun kullanıldığı oylamada, CHP’nin eşsiz mücadelesiyle tezkere red edilmiştir.Irak’da milyonlarca  insanın  katledildiği, Yüzbinlerce Kadının Irzına geçildiği, yüzbinlerce çocuğun yetim kaldığı bu savaştan ders çıkarmamış olacağız ki,  hala savaş çığırtkanlığı yapan, kardeşin kardeşi kırmasına çanak tutup, BOP’un eşbaşkanlığı görevini sürdüren ve dün 1 Mart tezkeresinde olduğu gibi,  bugün de,   Emperyalizmin Ortadoğuda jandarmalık görevini eksiksik yerine getiren,  taşeron bir ülke konumundayız.

Bizler dün olduğu gibi, bugünde,  YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ şiarından ödün vermeyen, Mustafa Kemal’in yol arkadaşları olarak, ülkemiz ve bölgemiz üzerinde oynanan oyunların farkındayız. Faşizmin tüm ülke coğrafyasına hakim olduğu bu günlerde Emperyalizme ve işbirlikçilerine geçit vermeyeceğimizi tüm kamuoyunun bilmesini isteriz.

OTURUM TUTANAKLARI BİR AN EVVEL AÇILSIN

Türkiye’yi savaş alanı olmaktan ve bir nevi ABD’nin oyunlarına alet olmaktan kurtaran, Onurlu, Şerefli bir duruş sergileyip, ülkemizin ve bölgemizin emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı, mücadele edip; Tezkerenin RED edilmesinin bayraktarlığını yapan, o zamanki genel başkanımız Sayın Deniz Baykal başta olmak üzere Tüm yurtsever ve Devrimci yürekli insanlarımızı bir kez daha saygıyla selamlıyoruz.

CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN Gençlik Örgütü olarak “Oturum tutanaklarının ve özetlerinin”  biran önce açıklanmasını istiyor, kimler barıştan kardeşlikten yanaymış, kimler TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE’ den yanaymış kamuoyunun bilmesini istiyoruz.

Savaşın, Kan ve Gözyaşının olmadığı bir dünya özlemi ile Barışın Tüm Dünya’ya hakim olmasını diliyorum” denildi.

Etiketler: » » » »
761 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?