CHP'den DHA'ya Başsağlığı | Narkoz Haber
Az bulutlu
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

CHP’den DHA’ya Başsağlığı

Hareketli Manşet - 15 Kasım 2011 11:28 A A

CHP Gaziantep İl Başkanı Ali Peri, Başkan Yardımcısı Ali Şimşek, İl Genel Meclisi Üyeleri Cemal Koca ve Ahmet Sönmez’den oluşan bir CHP heyeti, Van depreminde yaşamını yitiren Doğan Haber Ajansı muhabirleri Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir için DHA Bölge Müdürü Ahmet Kaya ve ekibine başsağlığı ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Peri, “Depremde yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımız bizi büyük üzüntüye boğdu. Son olarak DHA bünyesinde görev yapan iki başarılı muhabir arkadaşımızın kaybı ise acımızı çok daha fazla artırdı. Biz görevimiz gereği sürekli gazetecilerle iç içe yaşıyoruz. Onların ne kadar zor koşullarda ve fedakarca görev yaptıklarını biliyoruz. Rahmetli Sebahattin ve Cem’in gözünden deprem bölgesindeki pek çok detayı gördük. Onların bizlerle paylaştığı haberler sayesinde Van’daki kardeşlerimizin durumlarını, sıkıntılarını ve orada yaşananları tüm çıplaklığı ile öğrendik. Ve en nihayetinde de bu iki kardeşimizi görevleri başındayken kaybettik. Olar basın şehididir. Sebahattin ve Cem kardeşlerimize ve depremde yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Ahmet Kaya’nın şahsında tüm DHA ve basın camiamıza ve kardeşlerimizin yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz” şeklinde konuşurken, DHA Bölge Müdürü Ahmet Kaya da Peri ve arkadaşlarına desteklerinden ötürü teşekkür etti ve: “Sabahattin liseyi birlikte okuduğum ve birlikte görev yaptığım çok sevgili bir arkadaşımdı. Cem genç ve aynı Sebahattin gibi işine aşık bir insandı. İki kardeşimi kaybettim. Her ikisi de her zaman iyi haber peşinde koşan mesleklerine aşık insanlardı. Allah ikisine de rahmet eylesin, bizlere ve tüm sevenlerine sabır ve güç versin” dedi.

Bu haber 157 kez okundu.
Hareketli Manşet - 11:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU