Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

CHP, ENGELLİ DERNEKLERİ İLE İSTİŞAREYE BAŞLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Erdal Geçit ve Yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Sakatlar Derneği ve Altı Nokta Körler Derneği’ni ziyaret edip, AKP’nin 2005 yılında engelli vatandaşlarla ilgili çıkan bir yasa hakkında Gaziantep şube başkanlarına bilgi vererek AKP’nin engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek yerine hayatlarını daha da çekilmez hale getirdiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi, Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Erdal Geçit çıkan yasada: “Bedensel engellilerin, Kamu Kurum ve kuruluşlarına ait mevcut resmi yapılar, mevcut bütün yol, kaldırım, yaya geçidi, açık ve yeşil alanlar, spor alanları ve benzeri sosyal ve kültürel alt yapı alanları ile gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılmış ve umuma açık hizmet veren her türlü yapılar bu kanun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren yedi yıl içinde, Engelli vatandaşlarımızın erişe bilirliğine uygun duruma getirilir.” Şeklinde hüküm altına alınmıştır. Ancak aradan geçen yedi yıl içinde yasanın uygulanması siyasi iktidar tarafından uygulanmamış, uygulanmadığı gibi, yedi yıllık süre üç yıl daha uzatılmak istenmiştir. Durum onu gösteriyor ki üç yılın sonunda yasayı belki bir yedi yıl daha uzatacaklardır. Bu durum engelli vatandaşlarımızın yaşama katılma beklentilerini ortadan kaldırma ve yasama yetkisinin hakkının kötüye kullanımı anlamına gelmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Erdal Geçit, bu kapsamda engelli vatandaşların her zaman yanlarında olacaklarını, Cumhuriyet Halk Partisi olarak kendilerine ne görev düşüyorsa yapmaya hazır olduklarını dile getirdi. Geçit, bu konularla ilgili bir komisyon kurduklarını ve konunun takipçisi olacaklarını söyleyerek, sırf kanun yapmak için kanun yapılamayacağını kanun yapıldığı zaman gereğinin yerine getirilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » » » »
586 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?