Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık
22 Kasım 2011

ÇOCUK HAKLARI KARİKATÜR OLDU

Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu öğrencileri katıldıkları ‘Çocuk Hakları Karikatür Sergisi’nde; çocuk haklarını çizdikleri karikatür ile anlattı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi tarafından “Dünya Çocuk Hakları Günü” etkinleri kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Salonu’nda gerçekleştirilen çocuk haklarını koruma konulu sergiye Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu öğrencileri de davet edildi. Sergide kara kalem ve boyama tekniğini kullanarak ilginç fikirlerini karikatüre yansıtan öğrenciler katılımcıların beğenisini topladı.

Serginin açılışını yapan Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, sergi gezisinde öğrencilerin çizdikleri karikatürleri ilgiyle inceledi. Karikatürleri başarılı bulan Aydın, Çocuk Hakları Karikatür Sergisi’ne katkılarından dolayı Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu Müdürü Süleyman Eski’ye onur plaketi verdi.

Karikatür Öğretmeni Hilal Demir, bu tür sanatsal etkinliklerin çocuklar için farkındalık yarattığını, kendilerini anlatma fırsatı yakaladıklarını ve özgüven kazandıklarını belirtti

Karikatür sergisine katılarak canlı performans gösteren öğrenciler de, karikatür çizmekten büyük zevk aldıklarını ve eğlendiklerini söyledi.

768 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?