Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

ÇOCUKLARLA GÖNÜLLÜ OLMAYA NE DERSİN?

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) AB Bilgi Merkezi tarafından “2011 Avrupa Gönüllülük Yılı” kapsamında gerçekleştirilen etkinlikle çocuklara Avrupa Birliği değerleri anlatıldı.

GTO AB Bilgi Merkezi tarafından “Gönüllü Olmaya Ne Dersin? Projesi” kapsamında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle 400 çocuğa AB’nin temel değerleri olan özgürlük, barış, dayanışma, güvenlik, birlik ve eşitlik kavramları anlatıldı. Etkinlikte aynı zamanda “Kültürler arası etkileşim ve gönüllülük” olgusu, toplumsal gelişim için önem taşıyan kavramlar da oyunlar, danslar ve müzik eşliğinde anlatıldı. GTO’dan konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Proje kapsamında gerçekleştirilen bu etkinlikle çocuklar gönüllülük ve yardımlaşmayı konu alan üç boyutlu bir film izleyerek öğrendiklerini pekiştirme olanağı buldular” denildi.

GAZİANTEP AB BİLGİ MERKEZİ

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından, 1995 yılında, ticaret ve/veya sanayi odaları gibi ev sahibi kuruluşlar ile ortaklık halinde Türkiye’nin değişik bölgelerindeki bilgi ihtiyacını karşılamak amacıyla AB Bilgi Ağı oluşturuldu. Bölgesel Bilgi Merkezleri 20 şehirde-( Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Şanlıurfa, Sivas, Trabzon, Van) bulunuyor. AB Bilgi Merkezleri tarafından çeşitli hedef gruplara yapılan bilgilendirmelerin yanı sıra kültürler arası iletişim ve etkileşimi arttırmak amacıyla sergiler, konserler, film gösterimleri ve seminerler organize ediliyor.

343 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?