ÇOCUKLARLA GÖNÜLLÜ OLMAYA NE DERSİN? | Narkoz Haber
Az bulutlu
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

ÇOCUKLARLA GÖNÜLLÜ OLMAYA NE DERSİN?

Eğitim - 13 Kasım 2011 22:20 A A

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) AB Bilgi Merkezi tarafından “2011 Avrupa Gönüllülük Yılı” kapsamında gerçekleştirilen etkinlikle çocuklara Avrupa Birliği değerleri anlatıldı.

GTO AB Bilgi Merkezi tarafından “Gönüllü Olmaya Ne Dersin? Projesi” kapsamında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle 400 çocuğa AB’nin temel değerleri olan özgürlük, barış, dayanışma, güvenlik, birlik ve eşitlik kavramları anlatıldı. Etkinlikte aynı zamanda “Kültürler arası etkileşim ve gönüllülük” olgusu, toplumsal gelişim için önem taşıyan kavramlar da oyunlar, danslar ve müzik eşliğinde anlatıldı. GTO’dan konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Proje kapsamında gerçekleştirilen bu etkinlikle çocuklar gönüllülük ve yardımlaşmayı konu alan üç boyutlu bir film izleyerek öğrendiklerini pekiştirme olanağı buldular” denildi.

GAZİANTEP AB BİLGİ MERKEZİ

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından, 1995 yılında, ticaret ve/veya sanayi odaları gibi ev sahibi kuruluşlar ile ortaklık halinde Türkiye’nin değişik bölgelerindeki bilgi ihtiyacını karşılamak amacıyla AB Bilgi Ağı oluşturuldu. Bölgesel Bilgi Merkezleri 20 şehirde-( Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Şanlıurfa, Sivas, Trabzon, Van) bulunuyor. AB Bilgi Merkezleri tarafından çeşitli hedef gruplara yapılan bilgilendirmelerin yanı sıra kültürler arası iletişim ve etkileşimi arttırmak amacıyla sergiler, konserler, film gösterimleri ve seminerler organize ediliyor.

Bu haber 193 kez okundu.
Eğitim - 22:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU