Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık
01 Kasım 2011

ÇÖP NASIL TOPLANIR…

Gaziantep Üniversitesi Dağcılık Topluluğu (GÜDAT), Gaziantep Üniversitesi AKUT Öğrenci Topluluğu ekibinin de katılımıyla Gaziantep ve Adıyaman sınırları arasındaki kanyonda, bilinçsiz piknikçilerin ve köy halkının yaptığı kirliliği temizlemek amacıyla çöp toplama etkinliği düzenledi.

Çevrenin bilinçsiz bir şekilde kirletildiğine dikkat çeken GÜDAT Lideri Lezgin Doğan, “Müşterek olarak yaşadığımızı düşündüğümüz hayatta, düşüncesiz insanların attığı naylon poşetlere sıkışıp kalmış kurbağaları kurtardık. Sadece KırkgözBölge  civarlarında 9 saat çalışarak 2 traktör  çöp çıkarıldı. Hatta daha ayrıntıya girilirse 70 adet büyük çöp poşetleri ve 15 adet çuval dolusu çöp. Akıl alınacak gibi bir durum değil. Bu bilinçsizliği yapan insanlarla hiç bir şekilde empati kuramadık. Neyse ki dönüp baktığımızda gördüğümüz o tertemiz su hepimizin moralini bir olsun düzeltmeye yetti” şeklinde konuştu.

Doğan, “Yaptıklarımızın hepsi sadece küçük bir adımdı ve artık bu durumun sürekliliğini kazandırabilmek için bürokrasi ile irtibata geçip çözüm için çalışmalara başladık. Bunun için Suvarlı Belediye Başkanı Ömer Faruk Bozdoğan ile görüşülüp insanların piknik alanı olarak benimsediği yerlere çöp konteynırları ve 15 belediye işçisi ayarlayarak kanyonu besleyen su gözlerini ve çevresindeki çöpleri ayda bir temizlenmesi için söz aldık. En yakın zamanda bunlardan kesin sonuç alacağız” diyerek Suvarlı Belediye Başkanı Ömer Faruk Bozdoğan’a tahsis ettiği traktör yardımından dolayı teşekkür etti.

806 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?