CORONA VİRÜSÜ SİZİ KORKUTMASIN! | Narkoz Haber
Parçalı bulutlu
 • EURO 7.19
 • DOLAR 6.45

CORONA VİRÜSÜ SİZİ KORKUTMASIN!

Genel - 23 Mart 2020 12:19 A A

Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyayı saran COVİD-19 salgınının olumsuz etkileri sağlığımızı psikolojik açıdan fazlasıyla etkiliyor.

(COVİD-19) Corona Virüsü salgını ve bu salgının insanlar üzerindeki etkilerinin artması başka bir sorunu da beraberinde getiriyor. Yalan yanlış haberler, Sosyal Medyada yayılan bazı söylemler ve videoların etkisi altında kalan milyonlarca insanın psikolojisi alt üst oluyor.

Corona Virüsü ’nün sağlığımız üzerindeki olumsuz etkilerini ve tüm riskleri ortadan kaldırmak, virüsün hızla yayılmasını önlemek için yetkililerin uyarılarını dikkate alarak harfiyen uymak zorundayız. Devletimizin aldığı tüm tedbirler nihayetinde bizler ve sevdiklerimizin sağlığı için değil mi?

Hayatımıza bu şekilde hızlı ve öngörülemez bir şekilde giren corona virüs salgınını alt etmek için lütfen evde kalın!  Ailenizle bol bol sohbet edin. Kitap okuyup müzik dinleyin. Çok sıkılıyorsanız Film izleyin. Spor yapın. Aslında günlük bir plan hazırlamanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Bu salgının olumsuz etkilerini fırsata çevirin ve evde kaldığınız sürece sevdiklerinize ayıramadığınız zamanın acısını çıkartın.

Uzmanların sürekli belirttiği üzere doğru beslenme, sağlıklı beslenme konusunda alışkanlığınızı yeniden gözden geçirin. Çünkü Corona Virüsü başta olmak üzere birçok hastalığın önlenmesi noktasında Bağışıklık Sistemi karşımıza çıkıyor.

İnsan vücudunun birçok mikrop için ideal bir ortam olduğunu biliyoruz.  Bağışıklık sistemimizin görevi ise mikropları dışarıda tutmak ve yok etmektir. Bundan dolayıdır ki evde kaldığımız süre boyunca, beslenme alışkanlığımızı değiştirmek, sağlıklı beslenmek konusunda bilinçlenmek en iyisi olacaktır.

İnsanı ayakta tutan en büyük güç cesareti ve inancıdır. Türkiye bu süreci de en az hasarla atlatacak ve milletimizin birlikteliği ile yeniden sağlıklı günlere kavuşacaktır.

Tek yapmamız gereken korkmak değil tedbir almaktır. Allah’ın izniyle kendimizi olabildiğince dezenfekte edersek, alınan kararlara harfiyen uyarsak, psikolojik olarak yıkılmazsak Corona Virüsüne karşı savaşı kazanacağız.

Bir Devletin büyüklüğü, o devletin milli gücünü teşkil eden unsurlardan oluşur. Allah’a şükür Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milleti tüm bu unsurlara sahiptir.

Türk Milleti korkusuzdur. Türk Milleti düşmanına karşı her zaman büyük bir kalkan olmuştur. Şimdi de karşımızda ki düşmanın adı CORONA! Bu düşmanı da evde kalarak yeneceğiz.

Başta Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca ve sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm yetkililere minnettarız. Dualarımız sizinle!

EVDEKAL TÜRKİYE!

 

 

 

Bu haber 310 kez okundu.
Genel - 12:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni vaka sayısını açıkladı
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Korona Virüsten hayatını kaybedenlerin sayısının 108’e çıktığını açıkladı. İyileşen sayısı 70 vaka sayısı  ise 7 Bin 641. Toplamda 55 Bin 464 test yapıldı. Günlük coronavirüs tablosu şu şekilde: Toplam test Sayısı: 55.464 Toplam vaka sayısı: 7402 Toplam can kaybı: 108 Toplam yoğun bakımdaki hasta sayısı: 445 Toplam Entübe hasta sayısı: 309
 • 02
  Başkanlardan çağrı: “Yeterli sağlık önlemlerimiz ve ekipmanlarımız yok. Gelmeyin!
  Corona Virüsü  salgınında vaka sayısındaki artış ve okulların da uzaktan eğitime geçmesiyle birlikte, özellikle büyük şehirlerden  yazlık evi olanlar yazlığına koşunca sahil beldeleri Belediye Başkanlarından Gelmeyin! çağrısı yapıldı. Geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın çağrısının hemen ardından Marmaris, Keşan ve çeşitli sahil ilçe Belediye Başkanlarından vatandaşlara  uyarı açıklamaları geliyor. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras […]
 • 03
  Başkan Fadıloğlu: “Evde kalalım, Risk almayalım”
  Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Bu süreçte vatandaşlarımız, gerekli hassasiyeti göstererek zorunlu olmadıkça sokağa çıkmaz ve sosyal mesafeyi koruyarak alınan tüm tedbir kararlarına uyarsa bu salgının ülkemizde yayılmasını engelleriz” dedi. Şehitkamil’de bulunan tüm sosyal tesisler, camiler, spor tesisleri, aile merkezleri, havalimanı, polis merkezi amirlikleri, parklar, pazar yerleri, […]
 • 04
  112 Acil Ambulanslarının hijyeni Büyükşehire emanet
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Corona Virüs (COVID-19) salgınına karşı yoğun mesai harcayan 112 Acil ambulanslarının dezenfektesine başladı. Büyükşehir, kentte bulunan bütün ambulansların hijyenini sağlayacak. Dünya Sağlık Örgütü tarafından “pandemi” yani küresel bir salgın olarak ilan edilen Corona Virüsü’ne karşı verilen ulusal mücadele devam ediyor. Bu kapsamda çalışmalarına virüsün Türkiye’de ilk görüldüğü günden beri devam eden  Büyükşehir […]
 • 05
  FMBA, yeni tip Corona Virüsü tedavi edecek ilacın geliştirildiğini iddia etti
  Rusya Federal Biyomedikal Ajansı (FMBA), yeni tip Corona Virüsü tedavi edecek ilacın geliştirildiğini iddia etti. Açıklamada, “Rusya  FMBA’ya ait ‘Farmzashchita’ Araştırma ve Üretim Merkezi, Çin’in ve Fransa’nın deneyimlerini göz önünde bulundurarak, sıtmaya karşı kullanılan Meflokin ilacının bazında koronavirüs enfeksiyonunun tedavi şemasını geliştirdi” ifadelerine yer verildi. Çalışmaların Rusya Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs tedavi kılavuzuna eklenmesinin önerildiği belirtilen açıklamada, […]

YOL DURUMU