CORONA VİRÜSÜ SİZİ KORKUTMASIN! - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler, - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler,
21° Açık
 • EURO
 • DOLAR

CORONA VİRÜSÜ SİZİ KORKUTMASIN!

Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyayı saran COVİD-19 salgınının olumsuz etkileri sağlığımızı psikolojik açıdan fazlasıyla etkiliyor. (COVİD-19) Corona Virüsü salgını ve bu salgının insanlar üzerindeki etkilerinin artması başka bir sorunu da beraberinde getiriyor. Yalan yanlış haberler, Sosyal Medyada yayılan bazı söylemler ve videoların etkisi altında kalan milyonlarca insanın psikolojisi alt üst oluyor. Corona Virüsü ’nün sağlığımız […]
Genel - 23 Mart 2020 12:19 A A

Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyayı saran COVİD-19 salgınının olumsuz etkileri sağlığımızı psikolojik açıdan fazlasıyla etkiliyor.

(COVİD-19) Corona Virüsü salgını ve bu salgının insanlar üzerindeki etkilerinin artması başka bir sorunu da beraberinde getiriyor. Yalan yanlış haberler, Sosyal Medyada yayılan bazı söylemler ve videoların etkisi altında kalan milyonlarca insanın psikolojisi alt üst oluyor.

Corona Virüsü ’nün sağlığımız üzerindeki olumsuz etkilerini ve tüm riskleri ortadan kaldırmak, virüsün hızla yayılmasını önlemek için yetkililerin uyarılarını dikkate alarak harfiyen uymak zorundayız. Devletimizin aldığı tüm tedbirler nihayetinde bizler ve sevdiklerimizin sağlığı için değil mi?

Hayatımıza bu şekilde hızlı ve öngörülemez bir şekilde giren corona virüs salgınını alt etmek için lütfen evde kalın!  Ailenizle bol bol sohbet edin. Kitap okuyup müzik dinleyin. Çok sıkılıyorsanız Film izleyin. Spor yapın. Aslında günlük bir plan hazırlamanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Bu salgının olumsuz etkilerini fırsata çevirin ve evde kaldığınız sürece sevdiklerinize ayıramadığınız zamanın acısını çıkartın.

Uzmanların sürekli belirttiği üzere doğru beslenme, sağlıklı beslenme konusunda alışkanlığınızı yeniden gözden geçirin. Çünkü Corona Virüsü başta olmak üzere birçok hastalığın önlenmesi noktasında Bağışıklık Sistemi karşımıza çıkıyor.

İnsan vücudunun birçok mikrop için ideal bir ortam olduğunu biliyoruz.  Bağışıklık sistemimizin görevi ise mikropları dışarıda tutmak ve yok etmektir. Bundan dolayıdır ki evde kaldığımız süre boyunca, beslenme alışkanlığımızı değiştirmek, sağlıklı beslenmek konusunda bilinçlenmek en iyisi olacaktır.

İnsanı ayakta tutan en büyük güç cesareti ve inancıdır. Türkiye bu süreci de en az hasarla atlatacak ve milletimizin birlikteliği ile yeniden sağlıklı günlere kavuşacaktır.

Tek yapmamız gereken korkmak değil tedbir almaktır. Allah’ın izniyle kendimizi olabildiğince dezenfekte edersek, alınan kararlara harfiyen uyarsak, psikolojik olarak yıkılmazsak Corona Virüsüne karşı savaşı kazanacağız.

Bir Devletin büyüklüğü, o devletin milli gücünü teşkil eden unsurlardan oluşur. Allah’a şükür Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milleti tüm bu unsurlara sahiptir.

Türk Milleti korkusuzdur. Türk Milleti düşmanına karşı her zaman büyük bir kalkan olmuştur. Şimdi de karşımızda ki düşmanın adı CORONA! Bu düşmanı da evde kalarak yeneceğiz.

Başta Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca ve sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm yetkililere minnettarız. Dualarımız sizinle!

EVDEKAL TÜRKİYE!

 

 

 

Bu haber 527 kez okundu.
Genel - 12:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Arif Özaydın Atandı
  Cumhurbaşkanlığı Kararnemesi ile Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Arif Özaydın atandı. Resmi Gazetede yayımlanan Kararnameye göre 6 Üniversiteye rektör atanması yapıldı. Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğüne- Prof Dr. Arif Özaydın Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörlüğüne – Prof. Dr. Türkay Dereli Siirt Üniversitesi Rektörlüğüne   – Prof. Dr. Nihat Şındak İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne  – Prof. Dr. Tolga Depci […]
 • 02
  GFK, “Bu 100’den Gaziantep” Sloganıyla Maçlara Çıkacak
  Süper lig temsilcisi Gaziantep Futbol Kulübü, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü nedeniyle formların sırtında ‘Bu 100’den Gaziantep” sloganıyla maçlara çıkacak. Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, yeni sezon sponsorluk anlaşmaları üzerine değerlendirmelerde bulundu. Kulüp Başkanı Mehmet Büyükekşi, Süper Lig 2020-2021 sezonunda Gaziantep Futbol Kulübü formalarının sırt kısmında “Bu 100’den Gaziantep” sloganının yer alacağını […]
 • 03
  Ezo Gelin Çorbası Tescillendi
  “EZO GELİN ÇORBASI ARTIK OĞUZELİ İLE ANILACAK” Yaşam öyküsü, güzelliği, aşkı ve memleket özlemiyle filmlere ve türkülere konu olan Ezo Gelin’in yokluk ve kıtlık zamanında yaptığı çorba ‘Ezo Gelin Çorbası’ Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Coğrafi İşaret (Geleneksel Ürün Adı) alarak, Oğuzeli adına tescillendi. Türkiye’nin hemen hemen her yerinde sevilerek ve sıklıkla tüketilen ‘Ezo […]
 • 04
  Başarılı genç iş adamı Adnan Oruç’tan Coronavirüs mesajı!
  Genç İş Adamı Adnan Oruç’tan pandemi döneminde vatandaşlara bir mesajı var. Genç İş Adamı Adnan Oruç Türkiye’nin ve dünyanın zor bir dönemden geçtiğini ve böyle bir dönemde tüm dünyanın el birliğiyle bu virüsten kurtulacağına dikkat çekerek, vatandaşlardan kurallara uymasını ve aşı bulunana kadar dikkat etmesini istedi.  Oruç, “Türkiye’yi ve dünyayı güzel günler bekliyor. Zaman zaman […]
 • 05
  Gaziantep’te Askıda Tablet Kampanyası Başlatıldı
  Gaziantep’te başlatılan Askıda Tablet kampanyası ile öğrencilerin Uzaktan Eğitimine destek verilecek… Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Büyükşehir Belediyesi, Şehitkâmil Belediyesi, Şahinbey Belediyesi, Gaziantep Sanayi Odası, Ticaret Odası, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), Ticaret Borsası, Organize Sanayi Bölgesi ile Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin destekleri ile Kalbe Dokun Gönül Kazan sloganı ile hayata geçirilen Askıda Tablet kampanyası, düzenlenen […]

YOL DURUMU