logo

ÇUKURCA’DAN ACI HABER: 8 ŞEHİT

ÇUKURCA’DAN ACI HABER: 8 ŞEHİT

çukurca-sehit13 Mayıs 2016 Cuma günü saat 04.50 sıralarında Hakkâri Çukurca Çığlı Üs Bölgesinde teröristlerle çıkan silahlı çatışma esnasında 6 askerimiz,  helikopterin düşmesi sonucu 2 askerimiz şehit oldu.

Hakkâri Çukurca’da hain saldırı sonucunda 8 askerimizde yaralandı.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞINDAN YAPILAN AÇIKLAMADA;

“Teröristlere müdahale için bölgeye sevk edilen bir Kobra helikopterimiz ise Hakkâri Çukurca bölgesinde saat 05.50 sularında kaza kırıma uğramıştır. Teknik bir arızadan kaynaklandığı değerlendirilen bu elim kazada helikopter pilotu olan iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Kaza ile ilgili inceleme ve araştırma devam etmektedir.

Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla, bölgeye F-16 uçağı, taarruz helikopter kolu, insansız hava aracı ve takviye birlikler sevk edilmiş, şu ana kadar altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş olup operasyonlara devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz” denildi.

 

Etiketler: » » »
16 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?