Devlet-Üniversite-Hayırsever İşbirliğine örnek şehir Gaziantep - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler, - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler,
24° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Devlet-Üniversite-Hayırsever İşbirliğine örnek şehir Gaziantep

Hareketli Manşet - 19 Şubat 2020 12:52 A A

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda bugün imzalanan iki ayrı protokol ile bir yandan engelli bireylerin yaşam kalitelerinin yükseltilmesi amaçlanırken diğer taraftan hayırsever bağışı ile Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nin Fizik Tedavi Cihazı ve Malzemesi temini sağlanarak devlet, üniversite, hayırsever işbirliğinin en güzel örneği sergileniyor.

Engelsiz Protokol

Oğuzeli Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinde kalan engelli bireylerin; sağlıklarının korunması, geliştirilmesi, kronik hastalıkların önlenmesi ve tedavilerinin yapılması için karşılıklı imkânlar dâhilinde Hasan Kalyoncu Üniversitesi ile ortak çalışma yürütülerek genel durumlarının iyileştirilmesini içeren işbirliği protokolü imzalandı.

Valilik makamında gerçekleştirilen imza töreninde açıklamada bulunan Vali Davut Gül, “Devlet engellilerine sahip çıktığı, ihtiyaçlarını karşıladığı sürece daha da büyür. Bu anlamda bizim rehabilitasyon merkezindeki kardeşlerimize, arkadaşlarımıza Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin vereceği hizmet bizi bir basamak daha yukarıya çıkaracak” dedi.

Üniversite bünyesinde bulunan Rehabilitasyon Merkezi hakkında da değerlendirmelerde bulunan Gül, gerek teknik donanım gerek öğretim görevlileri anlamında Türkiye’nin en iyileri arasında olduğunu vurgulayarak, Üniversitenin şehirle bütünleşmesi, teori ile pratiğin birleşmesi anlamında da iyi bir etkinlik olduğuna değindi ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin bir tarafı olarak böylesi önemli bir protokolde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Gerek buradaki yerel otoriteler gerek üniversiteler çeşitli dönemlerde çeşitli protokoller gerçekleştirdiler. Bu, o protokollerden biri. Üniversitemizin Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Fizyoterapi Bölümü’nün bir protokolü. Zaten Oğuzeli’nde yapmış oldukları çalışmalar var. Bu protokol sonucunda da daha kurumsal daha etkin bir hale gelecek. Engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmetler konusunda daha çok mesafe katedilecek. Diğer ilçeler ve bölgede uygulanacak bir model olacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

2020 yılının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ‘Erişilebilirlik Yılı’ olarak ilan edildiğini hatırlatan Sözen, bu anlamda ilk etkinlik olduğunu söyledi.

Konuşmalar sonrasında Vali Gül, Rektör Sözen ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Yıldırım arasında protokol imzalandı.

Protokol kapsamında Oğuzeli Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinden hizmet alan engelli bireylerin özel beslenme, diyetisyen ve fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmetlerinden yararlanmaları sağlanarak mevcut yaşam kalitelerinin artırılması için gerekli hizmetin verilmesi ve bakım hizmeti veren personellerin belirli aralıklarla eğitilerek etkili hizmetin sunumu ve devamının sağlanması öngörülüyor.

Sağlığa Hayırsever Desteği

Hayırsever protokolleri kapsamında Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Ünitesinde kullanılmak üzere 11 Kalem Fizik Tedavi Cihazı ve Malzemesi teminini içeren işbirliği protokolü, Vali Davut Gül, İl Sağlık Müdürü Serdar Sarıfakı, Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi Başhekimi Ertuğrul Kılıç ile Hayırsever Mehmet Hakkı Öztürkmen arasında imzalandı.

Vali Davut Gül, protokol imza töreninde Gaziantep’in hayırseveri bol bir şehir olduğunu belirterek tüm hayırseverlere teşekkür etti.

Bu haber 111 kez okundu.
Hareketli Manşet - 12:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Başkan Şahin, Mahalle Ziyaretlerine Kaldığı Yerden Devam Ediyor
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yeni tip Corona Virüs (COVID-19) Salgını sonrası ara verdiği mahalle ziyaretlerine yeni normalleşme ile beraber devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Şahin Göllüce Mahallesi’nin sıkıntılarını dinledi, çevre kirliliğini önlemek amacıyla “Adak Merkezi” için talimat verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Dünya’yı ve Türkiye’yi kısa sürede etkisine alan Corona Virüs Salgını […]
 • 02
  Gazi Şehir, Gastronomi İmajını Hijyen Eğitmenleriyle koruyacak
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dünyaca ünlü mutfağıyla UNESCO tarafından gastronomi dalında “Yaratıcı Şehirler Ağı”na dahil edilen Gazi şehir için yeni tip Corona Virüs (COVID-19) salgınına karşı sağlıklı lezzetin başkenti olmak amacıyla pandemi sürecinde güvenli ve sağlıklı gıda hazırlanması ve servisi konularında, bilgilendirme yapacak bir saha ekibi oluşturulmasına ilişkin “Hijyen Eğitici Eğitimi”ne başlandı. Küresel bir salgın […]
 • 03
  Türkiye’nin ilk Doçentlik e-Sözlü Sınavı Gaziantep Üniversitesi’nde gerçekleştirildi
  Pandemi sürecinde farkındalık ve örnek oluşturmak adına Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü tarihten sadece altı gün sonra senato toplantısını çevrimiçi gerçekleştiren Gaziantep Üniversitesi, COVID-19 kapsamında sağlık alanına yaptığı önemli katkıların ardından, bu defa da Türkiye’nin ilk doçentlik e-Sözlü Sınavı’nı yaptı. Gaziantep Üniversitesi pandemi sürecinin başlangıcında, altyapısı yeterli olan üniversitelerin çevrimiçi ve/veya çevrimdışı uygulamalarla uzaktan öğretime geçme […]
 • 04
  Makarna Üreticileri Sektör Toplantısında buluştu
  Makarna üreticileri, Gaziantep Ticaret Borsasında (GTB) düzenlenen sektör istişare toplantısında bir araya geldiler. Yeni hasat sezonu öncesi durum değerlendirmesi yapılan toplantıda, sektör temsilcileri sorun ve beklentilerini dile getirdiler. Korona virüs tedbirleri kapsamında maske ve sosyal mesafe kurallarına uyularak, sınırlı sayıda üretici firma temsilcisinin katılımıyla meclis salonunda gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan GTB Yönetim kurulu Başkanı Mehmet […]
 • 05
  SANKO PARK Yeniden Açıldı
  Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı alınan önlemler kapsamında faaliyetlerine bir süre ara veren Gaziantep’in sosyal yaşam alanı Sanko Park Alışveriş Merkezi, yeniden hizmet vermeye başladı. Sanko Park AVM Genel Müdürü Niyazi Büyükaksu, önlemleri en üst düzeyde aldıklarını belirterek, “Ziyaretçilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı önceliğimizdir” dedi. Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını risklerine karşı alınan önlemler kapsamında 21 […]

YOL DURUMU