Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Dicle Elektrik, “Sayaç takmayan çiftçiye enerji verilmeyecek”

Dicle Elektrik, “Sayaç takmayan çiftçiye enerji verilmeyecek”

Tarımsal sulamada yüzde 90 oranında kayıt dışı kullanımın düşmesi hedefleniyor.

Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde neredeyse yüzde 90 oranında kayıt dışı elektrik ile tarımsal sulama yapan çiftçilerin, kullandıkları trafolara sayaç taktırdığında, yapılan son derece cazip indirim kampanyasından yararlanacağını belirtti.

Tarımsal sulama mevsiminin başlaması ile neredeyse tümü kayıt dışı olarak kullanılan elektrik tüketiminin artacağına vurgu yapılıyor. Sık sık kesinti yaşanmasına neden olan bu durum yüzünden, kaliteli elektrik enerjisi alınamadığını belirten Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, “Bu durumdan sadece tarımsal sulama yapan çiftçilerimiz değil, küçük ve orta ölçekli sanayiler, imalatçılar, esnaflar ve meskenler de olumsuz yönde etkilenmektedir” dedi.

“Sayacı taktır, israftan kurtul”

Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, Dicle Elektrik Dağıtım bölgesinde yaklaşık 20 binin üstünde trafoya sayaç takılmasının beklendiğini kaydederek, “Tarımsal sulama yapan ve bunun için elektrik kullanan çiftçilerin sayaçlarını değiştirmesi ile yüzde 90’ın üzerinde olan kayıt dışı kullanım düşecek. Böylece israftan kurtulacak, ülke ekonomisine büyük katkı sağlanacak, elektrik daha kaliteli hale gelecek ve kesintiler azalacak” diye konuştu.

Tarımsal sulamada elektrik kullanan çiftçilerin son derece memnun olduğunu belirten Karagüzel, “Ülke ekonomisine sağlanacak katkının yanı sıra kayıp kaçak oranlarında da düşüş gerçekleşecek” ifadelerini kullandı.

Sayaç taktırmayanın elektriği 18 Nisan’da kesilecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in başkanlığında yapılan geniş katılımlı toplantıda alınan karar gereği sayaç taktırmayan çiftçilerin elektriklerinin kesileceği belirtildi.

Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde binlerce çiftçiye birer mektup gönderilerek, varılan mutabakat gereği 18 Nisan tarihine kadar sayaç taktırmalarını istediklerini belirtti. Bu tarihe kadar müracaat etmeyen çiftçilere enerji verilmeyeceği özellikle ifade edildi. Diğer taraftan, tarımsal sulama müşterilerinden takılacak sayaçlar için bir bedel talep edilmeyeceğini vurguladı.

Etiketler: » » » »
36 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?