Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

DOSTLUK TIRI GAZİANTEP’TE

“Gelin Spor Yapalım, Tek Galibi Dostluk Olsun” projesi kapsamında Ankara’dan yola çıkan spor tırı Gaziantep’te gençlerle buluştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından yürütülen proje gençlere sporu sevdirmek ve sporda şiddetin önlemesini amaçlıyor. Proje kapsamında il il gezecek olan Doğu tırı Gaziantep’e gelerek Demokrasi Meydanında gençlerle buluştu.

Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan , “‘Gelin Spor Yapalım Tek Galibi Dostluk Olsun’ temalı bu tır, 7 Mart 2013 tarihinde Ankara’dan Bakanımızın uğurlamasıyla Anadolu’ya çıkmıştır. Gençleri spor yapmaya özendirmek ve spor bilincinin arttırılmasına büyük ölçüde katkı sağlayacağını düşündüğümüz Doğu tırı Gaziantep’e geldi. Demokrasi Meydanında lisanslı veya lisanssız sporcular haricinde halkında etkinliklere katılacak olması spor adına sevindiricidir. Tüm Gaziantep halkı burada etkinliklere katılacak ve spora katkı sağlayacaktır. Bakanlığımızın sporun yaygınlaştırılması adına yaptığı çalışmalar gençlerimiz için bulunmaz bir fırsattır. Demokrasi meydanında kurulan tır ve mobil müze ile halkımızla birlikte güzel bir spor şenliği yapacağız. Önümüzde ki süreçte Gaziantep çok büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacak. “FİFA U20 DÜNYA KUPASI” ülkemizde 7 ilde düzenlenecek. Bu organizasyonun bir ayağı Gaziantep olacak. 21 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan organizasyon için çalışmalarımız Gaziantep’in en yetkili kurum ve kuruluşları ile birlikte devam ediyor. Bu organizasyon için tüm Gaziantepliler elini taşın altına koymuş durumdadır. İlimizde spor adına çok büyük gelişmeler oluyor ve olacak” dedi.

Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Gaziantep Şube Başkanı Abdülkadir Gözegir sporun Fair-Play kapsamında oynanması gerektiğine vurgu yaparak “ Gelin Spor Yapalım Tek Galibi Dostluk Olsun” projesinin spora çok ciddi katkı sağlayacağını belirtti. Gözegir, “İlimizde spor adına çok güzel gelişmeler yaşıyoruz. Demokrasi meydanında Doğu Tırı tüm Gazianteplilerin spor yapmaları için portatif basketbol ve futbol sahası kurdu. Her vatandaş ya bir kaleye gol atacak yada bir potaya basket atacak. Spor bilincini oluşturmak adına gençlerimiz ve Gaziantepliler için fırsat olan bu etkinliğe tüm Gaziantepliler katılmalıdır. Bu projeye emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Önümüzde ki süreçte Dünya Kupasına da ev sahipliği yapacak olan ilimizin bu etkinliklerle spora olan katkısının daha çok artacağını düşünüyorum” dedi.

TÜFAD Şube Başkanı İsmet Savcılıoğlu’da bu süreçte üzerlerine düşecek her konuda ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını belirterek “41 ili dolaşacak olan tırlarla birlikte gideceği illere spor bilincininde taşınacak olması spor adına sevindiricidir. Bu nimetten ilimizde nasibini alacak ve Fair-Play anlayışı artacaktır. Katkısı ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

41 ili gezecek olan tır 27 Mart’a Şanlıurfa’ya hareket edecek.

Etiketler: » » » » » » » » »
600 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?