DP'DE KOLTUKLAR DOLDU | Narkoz Haber
Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

DP’DE KOLTUKLAR DOLDU

Sabit Manşet - 25 Kasım 2011 17:57 A A

Demokrat Parti, Şahinbey ve Şehitkamil ilçe başkanlarını hafta sonu Yeşilçam Düğün salonunda yapılan olağan kongreyle belirledi.

Şehitkamil Demokrat Parti İlçe başkanlığına H.Murat Özkargın seçilirken Şahinbey Demokrat Parti İlçe Başkanı Ökkeş Erdal Cömert oldu. Tek liste ile gerçekleştirilen kongreye delegelerin tamamı katıldı. Şehitkamil’de Özkargın ve Şahinbey’de Cömert ile yola devam kararı alan partililer DP’nin belediye seçimlerinde başarıyı yakalayacağını ve kır atın iktidara koşacağını söylediler.

Partililerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede Şehitkamil’de 203 delege oy kullanırken Şahinbey’de 180 delege olmak üzere her iki ilçede de delegelerin tamamı oy kullandı.

GENEL MERKEZDEKİ DELEGEMİZİ 23’E YÜKSELTTİK

1978’de Gaziantep’te doğan ve bir önceki dönem de Şehitkamil İlçe Başkanı olan H.Murat Özkargın yaptığı konuşmada aslında devam etmek istemediğini, bunu bir bayrak yarışı olarak nitelendirdiğini ve bu bayrağı başka partililerinde taşıması gerektiğini düşündüğünü fakat tekrar bu bayrak yarışının partililer tarafından kendisine teslim edilmesinden duyduğu memnuniyeti belirtti. Özkargın; “ Demokrat Parti 1946’da kurulduğu günden bu yana sağın ortası yani merkez sağ çizgisinden hiçbir zaman ödün vermedi. Fakat son dönemlerde 2002’de AK Parti’nin çıkışıyla bizim oylarımızın nereye gittiği belli! 2011 yılında yapılan genel seçimlerde de kaybettiğimiz oyları geri almak için elimizden geleni yaptık fakat bu yarışta maddi unsurlarımızın zayıflığı ve yetersizliği yüzünden istediğimizi yakalayamadık. Baraja takılan ve devletten hiçbir destek almayan bir parti olarak ayakta duruyoruz. Fakat önümüzdeki yerel seçimlerde Demokrat Parti yine var gücüyle çalışacak ve bu yarışı kazanacaktır. Gaziantep olarak Genel Merkezdeki 8 delege sayımızı 23’e yükselttik bu bizim için başarıdır. Hedefimiz Şehitkamil’den kendi içimizden 2-3 belediye başkan adayı çıkartmak. Kongreye ilçe ve köylerden delegelerimiz tam kadro katıldı ve oy kullandı. Bana tekrar bu bayrağı taşıma fırsatı veren partililerimize teşekkür ediyor, hep birlikte bu yarışta bitiş çizgisine kadar var gücümüzle koşacağımıza inanıyorum” dedi.

Şehitkamil yönetim kurulu üyeliğine Ali Şimşek, Zeki Kumru, Av. Gürbüz Kuyucu, Av. İskender Kahraman, Halil Demez, Cemal Daldaban, Mehmet Yalçın, Burak Battallı,  Mustafa Beyazlar, Mustafa Borsöken, İsmail Hocasöğüt, Recep Kılıç, Yetkin Kaya, Müslüm Yıldırım, Uğur Kaya, Murat Kılıç, Yakup İnce, Ahmet Kaplan seçildi.

ŞAHİNBEY’DE CÖMERT SEÇİM

Şahinbey Demokrat Parti İlçe başkanlığına seçilen Ökkeş Erdal Cömert , yapılan kongrenin Gaziantep’e ve Demokrat Partiye hayırlı olmasını dilerken önümüzdeki yerel seçimlerde Kıratın şaha kalkacağını ve başarıyı yakalayacağını ifade etti. Büyük kongre öncesi ilçe kongrelerinin tamamlanması gerektiğini ve yerel seçimlere güçlü bir kadroyla girilmesinin avantaj olduğunu da belirten Cömert kongreye tam kadro delegelerin katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Cömert; “Partimizi en iyi şekilde temsil edecek kadroyu oluşturduk. Mahalle ve köyleri sokak sokak dolaştık ve tespitlerde bulunduk. Partimiz için inandığımız değerler ve gelecek için daha güçlü bir kadro ile yola çıktık. Elimizden geleni yapacağız, ancak tek başıma değil, tek bilek ve tek yürekte binlerce partilimizle birlikte bu işin üstesinden geleceğiz. Önümüzdeki yerel seçimlerde belediye başkanlıkları istiyoruz” dedi.

Şahinbey Yönetim Kurulu üyeliğine; Ali Gürler, Abdulkadir Mekki, Salih Dağdeviren, Sevim Balkan, Av. Bedrettin Özdemir, Nurten Kasılan, Mehmet Gençaslan, Salih Gücin, Mehmet Kiraz, Hasan Köroğlu, Ömer Ekinci, Mehmet Kaplan, Zekeriye Oğuzcan, Mehmet Karataş, Yusuf Bölükler, Eşref Aktaş, Yusuf Ziya Özuçar, Şıh Mehmet Kutlar seçildi.

Demokrat Parti Olağan İl Kongresinin Aralık ayı içerisinde yapılacağı belirtildi.

Bu haber 349 kez okundu.
Sabit Manşet - 17:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU