Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

DÜNYA YILDIZLARI GAZİANTEP’TE SAHAYA ÇIKACAK

U20 Dünya Kupasına hazırlıklar sürerken Gaziantep Valisi Erdal Ata Özel İdare Meclis Salonunda kurum müdürleri ile bir araya gelerek bilgilendirme yaptı.

Özel İdaresi Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Gaziantep Valisi Ata, kurum müdürleri,  daire amirleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Türkiye’de düzenlenecek olan FİFA U-20 Dünya Kupası Şampiyonası’nın yapılacağı 7 ilden bir tanesinin de Gaziantep olduğunu ifade eden Vali Ata, “22 Haziranda başlıyor ve 1 Temmuz’da ilimizdeki maçlar bitecek. Dolayısıyla ilimiz, ülkemiz için önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağız. Geçtiğimiz hafta Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Başkanlığında turnuvanın düzenleneceği İl Valileri ve Belediye Başkanlarının katıldığı bir toplantı yapıldı. Bu toplantıda yapılan hazırlıklar değerlendirildi. Diğer taraftan da toplantıyla ilgili illerden beklentiler nelerdir onlar güdeme getirildi. Tabi ki Gaziantep olarak baktığımız zaman bizim stadyumumuz eski, yenisinin ihalesi yapıldı, yer teslimi yapıldı. Zannediyorum onun bitmesi 2016 yılında olacak. Tabi stadyum her ne kadar Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne ait bir stadyum olmasına rağmen Gaziantepspor’a kiralandığı için uzun yıllardan beri bir bakım yapılmamış. Diğer illerde de genellikle ya stadyumlar bakımlı, ya da yeni yapılmış olan stadyumları oylan illere bu turnuva verildi. Gaziantep eski stadyumu restore etmek, onarmak için aşağı yukarı bir buçuk aydır yoğun bir çaba harcanıyor. Özelikle Büyükşehir Belediyesi ve diğer belediyeler, bazı kurum ve kuruluşların büyük katkıları oldu. Hiç yoktan FİFA’nın maçlarının oynanması için istediği asgari temel şartları yerine getirildi” dedi.

68 BİLET SATILMASI GEREKİYOR BİN
Vali Ata, buraya toplanmanın amacının maç biletleri olduğunu belirterek,  şöyle devam etti, “ Ankara’daki toplantı da Bakanımızın ricası, stadyumların ve türbinlerin olması. Eğer bu organizasyonda Türkiye yüz akıyla çıkarsa, 2020 yılında yapılacak olan olimpiyatların İstanbul’a alınma şansının yüksek olabileceğidir. Yani eğer yüzümüzün akıyla çıkarsak, ülkemiz için bir avantaj, ama bir takım olumsuzluklar, aksaklıklar olursa bu olimpiyatların ülkemize alınması konusunda da bir dezavantaj olacağını da belirtmek istiyorum. İlimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlardan, belediyelerden, meslek kuruluşlarından, bu konuda destek olmalarını istedi.  Çünkü  160 ülkede televizyonlar kanalıyla bu maçlar canlı yayınlanacak. Hem ilimizin tanıtımı bakımından, hem de ülkemizin tanıtımı bakımından büyük bir avantaj olacak. Dün bazı meslek kuruluşları ile toplantı yaptık. Onların biletler almaları, kendi oda mensuplarını veya çalışanlarını maçlara getirmeleri için, tabi baktığımızda ilimizde 4 gün içerisinde ikişer maç oynanacak. Aşağı yukarı stadyumumuzun kapasitesi 16 veya 17 bin kişilik kabul edersek, 4 ile çarptığımızda işte 68 bin veya 67 bin civarında bir bilet satılması gerekiyor. Bunun 10 bin adeti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından daha doğrusu tüm Türkiye genelinde 150 bin bilet Bakanlık doğrudan doğruya satın aldı ve illere bunların dağıtımı yapılıyor. Bize 10 bin adetlik bir kontenjan ayırmışlardı. Biz attırılmasını talep ettik, Bakanımız talimat verdi ama bizim talibimiz 20 bin bilet. Belki 15 bin bilete çıkarabilirler. Bu biletler ildeki amatör takımlarına, spor kulüplerine, yaz okullarına devam eden çocuklara ve benzeri yerlere dağıtılacak. Şimdi benim kamu kurum ve kuruluşlardan beklentim, ricam her memur arkadaşımın bir tane bilet alması. Yeni bizim kamuda çalışan toplam zannediyorum 43 bin memurumuza bir bilet aldırırsak 43 bin adet bileti satma şansımız olacak. Tabi bu sadece bilet satmak değil, mutlaka türbinlere de bu seyirciyi çekmemiz lazım, stadyumu doldurmamız lazım” dedi.

Etiketler: » » »
665 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?