DÜRÜST VATANDAŞIN SUÇU NE? | Narkoz Haber
Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

DÜRÜST VATANDAŞIN SUÇU NE?

Hareketli Manşet - 29 Kasım 2011 22:43 A A

Elektrik şirketleri tarafından gönderilen faturalarda önceden sadece TRT payı bulunurken, şimdi de perakende bedeli, iletim sistemleri bedeli, dağıtım bedeli, sayaç okuma bedeli ve kaçak kullanım bedeli gibi kalemler vatandaşı çileden çıkardı.

Elektrik şirketlerinin gönderdiği faturalardaki bazı uygulamalar aboneleri şaşırtmaya devam ediyor. Önceden sadece TRT payı ile gündeme gelen faturalara şimdi de bir çok yeni anlaşılmaz kalemlerin konması ve özellikle de kaçak elektrik kullananlara ait tutarların faturasını zamanında ödeyen duyarlı vatandaşlara yansıtılması tepkilere yol açtı.

Gaziantepli esnaf Murat Büyük Kendirci, kendisinin kaçak elektrik kullanmadığını kaçak elektriğin kullanımına ilişkin cezaların caydırıcı olması gerektiğini, kaçak kullanım bedelinin dürüst vatandaşlara yüklenmesinin haksızlık olduğunu ve bu durumun insanların devlete olan bakış açısını değiştirdiğini söyledi.

Lokantacı Mehmet Seyit Atmaca ise “elektrik fiyatları çok fazla, bu fiyatın düşmesi lazım ve bunun için de bu kaçak işinin önlenmesi lazım. Bunu yapacak olan da devlettir. Başkasının kullanmış olduğu elektriğin parasını neden ben ödeyeyim. Bunun vicdani sorumluğu da var, bu dünyada olmasa bile öbür dünya da bunun hesabı sorulacaktır” dedi.

Giyim işi ile uğraşan Burhan Kılıç; böyle bir durumdan haberim yoktu. Faturaları hiç incelememiştim, eğer böyle bir şey varsa yanlış yapıyorlar, bu resmen hırsızlık. Faturalar o kadar küçük yazılarla yazılıyor ki okuyamıyoruz bile. Türkiye’de sadece bu konuyla ilgili değil, diğer konularda olduğu gibi suçlunun cezasını yine suçsuz çekiyor.

Gözlükçü Cuma Karaburç,  son gelen elektrik faturasında “k/k” bedeli olarak 15 TL faturama ilave edilmiş. Allah hepsini kahretsin, bu düpedüz hırsızlık. Maalesef Türkiye’de bu işler böyle oluyor, 15 TL küçük bir rakam dava açmayla kim uğraşacak diyorsunuz ama bakıyorsunuz cep telefonunda da aynı şeyler yapılıyor. Bu tür hırsızlıkların cezası ağır olmadığı sürece biz bu paraları ödemeye devam ederiz.

Bu haber 133 kez okundu.
Hareketli Manşet - 22:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU