Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

DUYUNCA DUDAĞIMIZ UÇUKLADI!

Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Gezer, Gaziantep Valisi Erdal Ata’nın bugün kentte meydana gelen olayları değerlendirme toplantısında dudak uçuklatacak bir açıklama yaptı.

Gaziantep’te dün gerçekleşen eylemlerde hayatını kaybeden 4 kişi ve yaşanan olaylarla ilgili toplantı yapan Gaziantep Valisi Erdal Ata’yla birlikte soruları yanıtlayan Emniyet Müdürü Ali Gezer, Gaziantep’in terörden masum bir şehir olmadığını vurguladı.

Gaziantep’te ilk siyasi cinayetlerden birinin o bölgede yaşandığını söyleyen Ali Gezer, şehrin yakın geçmişinde yaşanan terör olaylarını sıralayarak, “Gaziantep terörden masum bir şehir değildir. El Kaide ve Hizbullah operasyonları, 2012 PKK saldırısı gibi şehirde birçok eylem yapılmıştır. Bugün yaşananları bir güvenlik zafiyeti olarak görmemek lazım. Biz her şeyi söylemiyoruz ama Gaziantep’te dudakları uçuklatacak düzeyde cephanelik ele geçirdik” dedi.

“BASKIMIZ OLMADI”

Eylemlerin yoğun olarak yapıldığı bazı mahallelerde işyerlerinin Emniyet tarafından kapatılıp kapatılmadığı yönündeki soruya Emniyet Müdürü Ali Gezer, “ Kentimizde bulunan av malzemesi satan işyerlerini herhangi bir yağmaya veya olaya karşı kapatmaları telkininde bulunduk. İşyerlerinde bulunan tüfekleri başka yerlerde muhafaza etmelerini istedik. Hatta bu tüfeklerin Emniyet Müdürlüğümüze getirilmelerini ve bizim tarafımızdan muhafaza edilmelerini istedik. Bunların dışında herhangi bir işyerinin kapatılması yönünde bir baskımız ya da söylemimiz olmadı” diye cevap verdi.

O CEPHANELİK ORAYA NASIL GELDİ?

Gaziantep Valisi Erdal Ata’nın güvenlik zafiyeti yok ifadesinden sonra İl Emniyet Müdürü Gezer’in dudak uçuklatacak cephanelik bulduk açıklaması, akıllara o cephaneliğin oraya nasıl geldiği sorusunu getirdi.

Etiketler: » » » » » » » »
726 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?