Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

ELEKTRİK TRAFOLARI, YER ALTINA ALINIYOR

Şehitkamil Belediyesi kötü görünüme neden olan ve tehlike arz eden elektrik trafoları yer altına alarak ilçenin vizyonunu değiştiriyor.

Hakim Abdülmecit Belli Parkı’nda bulunan elektrik trafosunu yer altına alan Şehitkamil Belediyesi bu sayede vatandaşlar takdirini kazandı. İlçe genelinde park, bahçe ve mahalle aralarında bulunan elektrik trafolarını, yer altına alan Şehitkamil Belediyesi bu sayede hem kötü görüntüyü engellemiş oluyor hem de olası bir tehlikenin önüne geçmiş oluyor.

Elektrik trafosunun yer altına alınmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Emek Mahalle Muhtarı Mehmet Hocazade, “Elektrik trafosu mahallemizdeki parkın içinde bulunuyordu. Hem parkı işgal ediyordu hem de kötü görünüm oluşturuyordu. Şehitkamil Belediyesi bu konuda duyarlılık göstererek elektrik trafolarını yerin altına almaya başladı. Bunun ilkini de bizim mahallemizde yaptı. Mahalle halkı ve ben bu çalışmadan çok memnun olduk. İnşallah bundan sonrada daha iyi çalışmalar yapılır” dedi.

Elektrik trafosunun yer altına alınmasının güvenlik açısından da son derece önemli olduğunu belirten vatandaşlar, “Yapılan çalışmalar sayesinde çocuklarımız daha rahat parka gelerek oyun oynayabilirler. Elektrik trafosu yerin altına alınmadan önce mahallede kötü görünüm oluşturuyordu. Şuanda o kötü görüntü ortadan kalktı. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” diye konuştular.

Etiketler:
429 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?