logo

EMO Başkanı Arıkan, “Enerji Verimliliği ve Tasarrufu” konulu eğitimleri önemsiyoruz

EMO Başkanı Arıkan, “Enerji Verimliliği ve Tasarrufu” konulu eğitimleri önemsiyoruz

Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İslim Arıkan yaptığı  12. Dönem değerlendirmesinde, Teknik, Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Birleştirir düşüncesi ile birçok sosyal ve kültürel etkinlik gerçekleştirdiklerini ve bu etkinliklere yaklaşık 2000 kişinin katılım sağladığını söyledi.

Arıkan, hızla gelişmekte olan bilim ve teknolojiyi takip ettiklerini belirterek, “Ülkemizin ihtiyaç duyduğu yetişmiş insan gücünün oluşturulmasına katkıda bulunmak, Endüstri 4.0 ve sektörümüzü yakından ilgilendiren teknolojik gelişmeler ile bunların Ülkemize ve yaşamımıza yansımalarını analiz edebilmek, gençlerimizi mesleğe hazırlamak, sektörü tanıtmak amacıyla bu 2 yıllık süreçte, meslek alanımıza yönelik birçok etkinlik gerçekleştirdik. Sektörün önde gelen temsilcileri ile birlikte 21 adet seminer, 38 eğitim düzenledik. Düzenlediğimiz bu etkinliklere çok sayıda üyemiz iştirak etti” dedi.

Arıkan’ın basın açıklamasından bazı ana başlıklar şöyle;

“ Enerji Verimliliği ve Tasarrufu”

Gaziantep, Hasan Kalyoncu, İslam Bilim ve Teknoloji, Kahramanmaraş Sütçü İmam, Adıyaman, Kilis 7 Aralık Üniversitesi’n de EMO Genç Temsilciliklerimiz’ de yaklaşık 730 EMO-Genç Üyemiz var. Geleceğimiz olan öğrencilerimizle, mesleği tanıtma, sektörel buluşma, uygulamalı eğitim programları, teknik geziler olmak üzere birçok etkinlikte bir araya geldik. Gaziantep üniversitesi EMO-Genç tarafından Türkiye’de bir ilk olan, İl dışından birçok Üniversite’nin katıldığı, Ulusal PCB Hackhoton düzenlendik. Şube olarak önemsediğimiz İlköğretim ve Lise öğrencilerimize “Enerji Verimliliği ve Tasarrufu” konulu eğitimler verdik.

Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji üzerine; Hasan Kalyoncu Üniversitemizle iki önemli proje üzerinde çalışma yapılmaktadır. Projelere ilişkin AB ve TÜBİTAK girişimleri başlamıştır.

“51 Üyemize istihdam sağladık”

51 yeni mezun üyemizin istihdamına katkıda bulunduk. İstihdam sorununu çok önemsiyoruz. Her ne kadar istihdam Ülkemizin genel bir sorunu olsa da, Şubemiz, meslektaşlarımıza istihdam alanları açılması için her türlü çabayı göstermektedir. Şubemizin sürekli dile getirdiği, Gaziantep Milletvekillerine iletilen bir konu olan TMMOB-SGK protokolü ile ilgili olarak Gaziantep Milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Sn. Ali Muhittin TAŞDOĞAN, Aile, Çalışma ve sosyal Hizmetler Bakanı Sn. Zehra SELÇUK tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına soru önergesi vermiştir. Bu soruda SGK asgari ücretlerinin gerçek miktar üzerinden gösterilmediğinden ve pratikte bir kişinin aynı anda birden çok işyerinde çalışma olanağı olmadığı halde SGK sisteminin sağladığı kolaylık sayesinde bir çok işyerinde aynı anda SGK’lı gözükebildiklerini, bu durumunda özellikle yeni mezunların iş istihdamı konusunda sorun yaşattığı ve devletin mali kayıplara sebebiyet verdiği görüşlerimiz yer almıştır. Bunun istihdamı çözmede önemli ana unsur olduğunu düşünmekteyiz.

12. dönemde, başta Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Delege Üyelerimiz, Temsilcilerimiz ve Yardımcılarımız, tüm Komisyon Üyelerimiz, tüm EMO-Genç Temsilcilerimiz ve Yardımcılarımız, eğitimlerde ve teknik gezilerde bizlere destek veren meslektaşlarımız, Şube ve Temsilciliklerde çalışan değerli personellerimiz olmak üzere, çalışmalarımıza katkı sağlayan tüm meslektaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Emek verdiğimiz, etkin olarak çalıştığımız bir dönemi geride bırakıyoruz. 13. Dönem sürecine giriyoruz. EMO Gaziantep Şubesi 13. Dönem Yönetim Kurulu, üzerine düşen sorumluluğun bilinciyle, Mesleğimizin, Meslektaşlarımızın, Şehrimizin ve Ülkemizin yararı için, çalışmalarını 12. Dönemde olduğu gibi, adil, kararlı, geçmişten aldığı bilgi birikimi ve tecrübeyi Üyelerininki ile birleştirerek, Devletin her kademesi ile birlikte çalışarak bıkmadan, yılmadan daha ileriye götürmelidir. Şubemiz Genel Kurulu 29 Şubat 2020 tarihinde, 1 Mart 2020 tarihinde gerçekleşecektir. Bu vesile ile Genel Kurulumuza değerli meslektaşlarımızı ve siz değerli basın mensuplarını davet ediyoruz.

 

Etiketler: » »
530 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?