ENERJİ SEKTÖRÜNDE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ | Narkoz Haber
Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

ENERJİ SEKTÖRÜNDE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Editörün Seçtikleri - 29 Kasım 2011 23:16 A A

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, SANKO’nun toplam yatırımları içerisinde enerjinin payının yüzde 30’u bulduğunu söyledi.

Konukoğlu, EPDK’nın 10. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Enerji Uzmanları Derneği tarafından Ankara’da düzenlenen, toplantıda, holding olarak yaklaşık 8 yıl önce enerji sektöründe yatırımlara başladıklarını belirterek, “Toplam yatırımlarımız içerisinde enerji yatırımlarının payı yüzde 30’u buluyor” dedi.

Enerji sektörüne yaptıkları ilk yatırımlarda mevzuat nedeniyle oldukça zorlandıklarını anlatan Konukoğlu, yapılan iyileştirmeler ve düzenlemelerle mevzuatın yatırımcıları daha az zorladığını dile getirdi.

Bazı yatırımcıların çevreye zarar veren kötü uygulamalarının tüm yatırımcılara mal edilmesinin sıkıntılarını yaşadıklarını kaydeden Konukoğlu, şöyle devam etti:

“’Kötü uygulamalar ister istemez mevzuatta bazı uygulamaları da beraber getiriyor. Bu da enerji yatırımlarının çok zor hayata geçmesine neden oluyor. Kısacası enerji yatırımları yapana kadar zor yaptıktan sonra ise yürütmesi diğer yatırımlara göre çok kolay. Enerji alanında yatırımların daha kolaylaştırılması halinde Türkiye önemli bir üretim merkezi olabilir. Devletin bu konuda engelleyici değil teşvik edici özelliğinin devam etmesi gerekiyor.”

Konukoğlu, enerji piyasasının özel sektöre açılması sağlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ve Bakanlar Kurulu’na, kararları uygulayan EPDK başta olmak üzere sektör ile ilgili bürokratlara teşekkür ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Türkiye’nin sularının ve rüzgarının enerjisini değerlendirerek, enerji açısından ülkemizi güvenli bir konuma getirmek zorundayız. Suyumuzun boşa akmasını, rüzgarımızın boşa esmesini önlediğimizde, Türkiye enerji güvenliği açısından önemli yol alacaktır.”

Bu haber 90 kez okundu.
Editörün Seçtikleri - 23:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU