logo

ENGELLİ BASKETBOLCULAR BAŞIMIN TACI

ENGELLİ BASKETBOLCULAR BAŞIMIN TACI

Engellilere yönelik çalışmasıyla Türkiye’de örnek başkan olarak gösterilen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımına övgüler yağdırarak, “Engelli basketbolcular benim başımın tacı” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, katıldığı televizyon proğramında belediyenin engellilere yönelik çalışmalarını dile getirdi.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Engelliler Daire Başkanlığını kurarak model olan Başkan Şahin, “Gerek milletvekilliğim, gerek bakanlığım, gerek se belediye başkanlığım döneminde yoksulun, yaşlının, engellinin yanında olmaya çalıştım. Hükümetimizin çıkarttığı yasalarla engelli sorunları yok denecek kadar azaldı, engelliler refaha kavuştu. Engellilerin topluma kazandırılması, onların toplumla iç içe olması bizim en büyük hedefimizde, Allah’a şükür bunu başardık” dedi.

Türkiye’de “Engellilerin anası” olarak gösterilen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Engellilerin yaptığı sportif faaliyetlere Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak büyük önem veriyoruz. Bünyemizde bulunan Tekerlekli Sandalye Basketbol takımımız, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol Garanti 1. Liginde mücadele ediyor. Bu takımda bir çok engelli arkadaşımız spor yaparak hayata tutunmaya çalışıyor. Bu takımın başarılı olması için her türlü desteği veriyoruz, bundan sonrada vermeye devam edeceğiz. Engelli sporcular her zaman benim başımın tacı. Onları önümüzdeki günlerde makamıma davet ederek, yeni sezon öncesi engelli kardeşlerimizle sohbet edeceğiz. Her zaman yanlarındayız” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » » » » »
29 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?