logo

01 Şubat 2021

“Eski TV Programlarına Geri Dönüş Başladı”

Kıvanç Terzioğlu

Kıvanç Terzioğlu
kivancterzioglu@narkozhaber.com
“Eski TV Programlarına Geri Dönüş Başladı”

Günümüzde televizyon programlarına katılanlar eski zamanlardaki kadar özenli değil…

Galiba yavaş yavaş tekrardan eski TV programlarına  geri dönüş başladı. Bunların sinyallerini almaya başladık. Yeniden İbo Show’un başlaması sanat camiasının hareketlenmesine vesile oldu.

Demet Akalın, Alişan ve Lerzan Mutlu’nun yaptıkları show programları sanatçılarımızın promosyon yapmalarına olanak sağladı.

Yeni albüm yapanlarında yeni şarkılarını tanıtma fırsatını yakalamasına vesile olurken zamanında o eski Seda Sayan, Kuşum Aydın & Özlem Yıldız, Gülben Ergen, Nur Ertürk, Zeynep Kasımlıoğlu, Oya Aydoğan, Esra Ceyhan, İclal Aydın, Emel Müftüoğlu, Hülya Aydın, Saba Tümer, Beyaz, Okan Bayülgen, Popstar Alaturka (Ebru Gündeş, Orhan Gencebay, Armağan Çağlayan, Bülent Ersoy vb. yapılan showları ne kadar özlediğimizi hatırlattı.

Albüm yapan sanatçılarımız zamanında o program senin bu program benim, sabah akşam, televizyondan televizyona, programdan programa koşanları sabah öğle akşam demeden.

Sanatçılar o vakitler birde televizyon programlarına çıkarken daha bir fazla özen ve önem gösterirlerdi. Belki de o dönemlerin sanatçıları diyebilirim. Saçı, makyajı, kıyafeti özel yapılırdı. Bunların hepsini yaşamış ve şahit olmuş birisi olarak söylüyorum. Televizyon programına katılacağım diye modacısına gidip özel kıyafetler diktirenler, yurtdışından özel kıyafet alanlar kısacası ceplerinden deli gibi para harcalardı.

Neden?

Sadace bir televizyon programlarına çıkacağım diye. İşte buradan şunu anlıyoruz. Sanatçıların öncelikle kendilerine ve izleyicilerine saygısı diyebiliriz. Fakat bugünlere baktığımızda o eski özen ve önemleri çok fazla göremiyorum nedense! Tak bir blue jean, bir gömlek yeter diye bakılıyor.

Acun Ilıcalı’yı hem tebrik ediyorum hem de eleştiriyorum….

Covid-19 Pandemi Salgını döneminde hepimiz dijital hayata o kadar alıştık ki artık hepimizin vazgeçilmezi oldu. Bu son 8 aylık dönemde Netflix ve Blue Tv’yi tanımayan kim varsa çok iyi tanıma fırsatı oldu.

Bu iki dijital platform bu dönemde bizlere çok büyük eğlence oldu açıkçası. 1 0cak 2021 itibariyle Ünlü Yapımcı Acun Ilıcalı’da Exxen Digital Platformu ile bizlere merhaba dedi. Böylesine muhteşem bir yatırıma imza attığı için öncelikle kendisini canı gönülden kutluyor ve tebrik ediyorum. Ama bir yandan da eleştiriyorum.

Neden diye sorarsanız?

Şuan için Exxen’in içeriği zengin değil maalesef ki! İllaki çok güzel programlar, yapımlar, diziler ve filmler geliyor. Çalışılıyor. Keşke Exxen’i Mart- Nisan ayında açsaydı tam hazır olduğunda içeriklerinin dopdolu ve zengin yapımların olduğu vakit diye düşünüyorum. İllaki bu konuda bir bildiği vardır her halde. Benden naçizane ufak bir eleştiri.
Saygılarımla..

Sağlıcakla Kalın ama Sevgisiz Kalmayın…

KIVANÇ TERZİOĞLU

Sinema Eleştirmeni- Yazar

Etiketler: » » » » » » » »
1034 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Gel vatandaş gel, kripto paralar bunlar çip çip …

  05 Mayıs 2021 Yazarlar

  Gel vatandaş gel, kripto paralar bunlar çip çip … Kripto paralar deyince aklıma, kripto insanlar geliyor, gizli iş çevirenler. Her ne kadar iyi niyetli de düşünsek de kripto paralar dünyanın dengesini her yönüyle değiştirecek. Fransızca crypto dan dilimize yerleşmiş kripto ifadesi Türkçe manasıyla gizli demek. Öyle ise, gizli olan şeyin nasıl ticareti olur? Kripto varlıklar diye adlandırdığımız kripto paralar son zamanlarda hem Dünya gündeminde hem de Türkiye gündemini çokça meşgul etmektedir. Gel vatandaş gel, kripto paralar bunlar çip ç...
 • İnsan Olabilmek!

  14 Mart 2021 Mezine Sırakaya, Yazarlar

  İnsan Olabilmek! 2021 Yılının ilk aylarında Coronavirüs ile mücadelemiz devam ederken bir yandan da yaşamak ve hayata tutunmak, ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek için çalışarak eve ekmek götürmenin derdine düştük. Evet! Şu aralar çok iyi olduğumuz söylenemez ama en azından “Sağlıklıyız” diyebilmek çok güzel. Bedenen ve ruhen sağlam bir şekilde yaşayabilmek, topluma ayak uydurabilmek Sağlıklı bir birey olabilmek ile mümkün. Sağlık sadece hastalanmak veya sakatlanmak değildir. Sağlık aynı zamanda zinde kalabilmek, güçlü olabilmek, beden...
 • Artık kabuk bağlayan bu yara iyileşecek!

  22 Şubat 2021 Yazarlar

  Artık kabuk bağlayan bu yara iyileşecek! Bu Hafta Diyarbakır Annelerine destek olmak için Diyarbakır HDP İl Binası Önünde evlat nöbeti tutan anneleri ziyaret ettim. Bir çadır kurulmuştu. Çadırın kapısından içeri girdim. Önce ne diyeceğimi bilemedim. Kimi ağlıyor, kimi dua ediyor, kimi evladının fotoğrafını seviyordu. Irak Gara Şehitlerimizin anneleriyle daha dün burada evlat nöbetindeydiler. Nasıl iyi olsunlar ki! Çok üzgünler! Benim de açıkçası içim kan ağlıyordu. Yüreğime söz geçirememiştim. Soluğu evlat nöbeti tutan annelerimizin y...
 • Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

  16 Şubat 2021 Yazarlar

  Narkoz Haber’in Değerli Okuyucuları Merhabalar; 24. UÇAN SÜPÜRGE ULUSLARARASI KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ ONUR ÖDÜLLERİ VE BAŞARI ÖDÜLLERİ BELLİ OLDU! 27 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında 24. kez gerçekleşecek Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde Onur Ödülleri oyuncu Nur Sürer ve oyuncu-şarkıcı Zuhal Olcay’a, Bilge Olgaç Başarı Ödülleri oyuncu-şarkıcı Ayta Sözeri, oyuncu Demet Evgar, müzisyen Ekin Fil ile Köprüde Buluşmalar Yöneticisi Gülin Üstün’e, Genç Cadı Ödülü ise oyuncu Ahsen Eroğlu’na verilecek. İlki 1998 yılın...