Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık
01 Şubat 2021

“Eski TV Programlarına Geri Dönüş Başladı”

Kıvanç Terzioğlu

Kıvanç Terzioğlu
kivancterzioglu@narkozhaber.com
“Eski TV Programlarına Geri Dönüş Başladı”

Günümüzde televizyon programlarına katılanlar eski zamanlardaki kadar özenli değil…

Galiba yavaş yavaş tekrardan eski TV programlarına  geri dönüş başladı. Bunların sinyallerini almaya başladık. Yeniden İbo Show’un başlaması sanat camiasının hareketlenmesine vesile oldu.

Demet Akalın, Alişan ve Lerzan Mutlu’nun yaptıkları show programları sanatçılarımızın promosyon yapmalarına olanak sağladı.

Yeni albüm yapanlarında yeni şarkılarını tanıtma fırsatını yakalamasına vesile olurken zamanında o eski Seda Sayan, Kuşum Aydın & Özlem Yıldız, Gülben Ergen, Nur Ertürk, Zeynep Kasımlıoğlu, Oya Aydoğan, Esra Ceyhan, İclal Aydın, Emel Müftüoğlu, Hülya Aydın, Saba Tümer, Beyaz, Okan Bayülgen, Popstar Alaturka (Ebru Gündeş, Orhan Gencebay, Armağan Çağlayan, Bülent Ersoy vb. yapılan showları ne kadar özlediğimizi hatırlattı.

Albüm yapan sanatçılarımız zamanında o program senin bu program benim, sabah akşam, televizyondan televizyona, programdan programa koşanları sabah öğle akşam demeden.

Sanatçılar o vakitler birde televizyon programlarına çıkarken daha bir fazla özen ve önem gösterirlerdi. Belki de o dönemlerin sanatçıları diyebilirim. Saçı, makyajı, kıyafeti özel yapılırdı. Bunların hepsini yaşamış ve şahit olmuş birisi olarak söylüyorum. Televizyon programına katılacağım diye modacısına gidip özel kıyafetler diktirenler, yurtdışından özel kıyafet alanlar kısacası ceplerinden deli gibi para harcalardı.

Neden?

Sadace bir televizyon programlarına çıkacağım diye. İşte buradan şunu anlıyoruz. Sanatçıların öncelikle kendilerine ve izleyicilerine saygısı diyebiliriz. Fakat bugünlere baktığımızda o eski özen ve önemleri çok fazla göremiyorum nedense! Tak bir blue jean, bir gömlek yeter diye bakılıyor.

Acun Ilıcalı’yı hem tebrik ediyorum hem de eleştiriyorum….

Covid-19 Pandemi Salgını döneminde hepimiz dijital hayata o kadar alıştık ki artık hepimizin vazgeçilmezi oldu. Bu son 8 aylık dönemde Netflix ve Blue Tv’yi tanımayan kim varsa çok iyi tanıma fırsatı oldu.

Bu iki dijital platform bu dönemde bizlere çok büyük eğlence oldu açıkçası. 1 0cak 2021 itibariyle Ünlü Yapımcı Acun Ilıcalı’da Exxen Digital Platformu ile bizlere merhaba dedi. Böylesine muhteşem bir yatırıma imza attığı için öncelikle kendisini canı gönülden kutluyor ve tebrik ediyorum. Ama bir yandan da eleştiriyorum.

Neden diye sorarsanız?

Şuan için Exxen’in içeriği zengin değil maalesef ki! İllaki çok güzel programlar, yapımlar, diziler ve filmler geliyor. Çalışılıyor. Keşke Exxen’i Mart- Nisan ayında açsaydı tam hazır olduğunda içeriklerinin dopdolu ve zengin yapımların olduğu vakit diye düşünüyorum. İllaki bu konuda bir bildiği vardır her halde. Benden naçizane ufak bir eleştiri.
Saygılarımla..

Sağlıcakla Kalın ama Sevgisiz Kalmayın…

KIVANÇ TERZİOĞLU

Sinema Eleştirmeni- Yazar

Etiketler: » » » » » » » »
1078 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Sayın Rektör bugün günlerden “Milli Mücadele”

  22 Ekim 2021 Yazarlar

  Sayın Rektör bugün günlerden "Milli Mücadele" Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Türkiye Bilimler Akademisi Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen “Milli Mücadeleye Yerel Bakışlar” sempozyumunda konuşan Gaziantep Üniversitesi rektörü Arif Özaydın’ın konuşması dinleyicileri şok ederken programa katılan birçoğu henüz dolarla karşılaşmamış lise ve ortaokul öğrencileri rektörün konuşmasını çözmeye çalıştı. Akademisyenlerin,  yerel tarihçilerin katıldığı ve öğrencilerin katıldığı b...
 • Fahiş fiyat kök nedeni

  03 Ekim 2021 Mehmet Emin TATLI, Yazarlar

  Fahiş fiyat kök nedeni Pandemi bahanesiyle fahiş fiyat diye bir şeyle karşılaştık. Fahiş fiyat hakkında herkes bir şey söyleyebilir. Ancak fahiş fiyat meselesinin kök nedenlerine indiğimizde kaşımızda rant ekonomisi çıkar. Fahiş fiyat kök nedeni Modern iktisatta rant, arzı sabit olan üretim faktörlerine ilişkin kazançları ifade etmektedir. Peki arzı sabit ne demektir. Arz edilen şeyler çoğu kimse tarafından ürünlerin yetersiz üretimi olarak bilinir. Esas neden arsaların arzlarıdır. Belediye yöneticilerinin arazileri imar planları ile d...
 • Gaziantep ve Sağlık Turizmi

  24 Ağustos 2021 Köşe Yazıları, Mezine Sırakaya, Yazarlar

  Gaziantep ve Sağlık Turizmi Gaziantep Sağlık Turizminde nerede ve Sağlık Turizmini fırsata çevirmek için neler yapılması gerekiyor şöyle bir bakalım. Gaziantep ve Sağlık Turizmi Çok geniş kapsamlı bir konu olmasına rağmen ben sadece yüzeysel belli konu başlıklarıyla konuyu ele almak istiyorum. Hastalığına şifa arayan binlerce kişi dünyanın farklı ülkelerine seyahat ederek tedavi olmanın yollarını arıyor. Sağlık hizmetinin ve sağlık sigortasının pahalı olduğu ülkelerden daha ekonomik ve kaliteli sağlık hizmeti verilen ülkelere büyük ta...
 • Ciğerlerimiz yanmasın diye, NEFES OLUN!

  01 Ağustos 2021 Mezine Sırakaya, Yazarlar

  Ciğerlerimiz yanmasın diye, NEFES OLUN! Türkiye çıkan orman yangınlarıyla kavrulurken sosyal medyada yapılan yorumlar, asılsız paylaşımların ne yeri ne zamanı. İnsanların ciğeri yanıyor, hayvanlar kavruluyor, evler ağaçlar kül oluyor. Böyle bir dönemde dün olduğu gibi bugünde birbirimize nefes olmalıyız. Türkiye’de çıkan yangınların sonucunda kaybettiklerimiz için çok üzülüyorum. Hayatlar yine kül oldu. Orman bizim nefesimiz. Nefesimiz kesilirse, kül olursa ölüm kaçınılmaz. Ancak benim dikkat çekmek istediğim konu; Planlı dikim, Vatand...