Fevzioğlu, ""İçimizdeki Fransızların hayal kırıklığı, Türk milletinin zaferidir" | Narkoz Haber
-0° Açık
 • EURO 6.58
 • DOLAR 5.93

Fevzioğlu, ““İçimizdeki Fransızların hayal kırıklığı, Türk milletinin zaferidir”

Hukuk - 28 Ekim 2019 20:27 A A

“İçimizdeki Fransızların hayal kırıklığı, Türk milletinin mutluluğudur, zaferidir”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye’nin kırmızı bültenle aradığı ve ABD’den tutuklanmasını istediği terör örgütü YPG’nin Suriye’deki komutanı Mazlum Kobani için “Hollywood filmi” benzetmesi yaptı. Feyzioğlu, “Sözde general sözde Mazlum sözde Kobani aktörü hakkında gereken yapılır. Yapılmalıdır. Yapmayan terörü destekleyen ülke olur” dedi.

Feyzioğlu, TYT Türk’te, terör örgütü YPG’nin Suriye’deki komutanı Mazlum Kobani’nin ABD’ye girmesi halinde tutuklanması ve Türkiye’ye iadesiyle ilgili konuştu.

Bu zat sahne sanatıçısı mıdır ki?

“Bu adamın gerçek adı Ferhad Abdi. 1967 doğumlu, Suriye uyruklu” diyen Feyzioğlu, “Mazlum Kobani nereden çıkıyor? FETÖ, PKK, DHKP/C’nin ortak kara propagandası insanların bilinç altına girerek uluslararası kamuoylarında çok etkili bir kara propaganda çalışması yapıyor Türkiye’ye karşı. Adamın adı Mazlum soyadı Kobani. Zulme uğramış, ismini Mazlum yapmış. Bu zat sahne sanatçısı mıdır ki kod adı da değil, ismini değiştirmiş Mazlum yapmış. Kobani de malum. Bir Amerikan Hollywood filmi gibi planlandı. Her sözde devletin oluşumunda bir efsaneye ihtiyaç olur. Kobani de aslında Ayn el-Arap. Sözde PKK devletinin oluşumunda bir efsane olarak yaratıldı” dedi. Feyzioğlu, terör örgütü YPG’nin komutanı Mazlum Kobani için, “Sahne ismini veren Amerikalılar bunun satışının yapılmasını istedi. Pazarlaması için bu isim verildi” diye konuştu.

İade ve tutuklama isteminde Türkiye yüzde 100 haklıdır

Türkiye’nin, Mazlum Kobani’nin iadesi ve tutuklanması isteminde yine yüzde 100 haklı olduğunu vurgulayan Feyzioğlu, “Türkiye yine yüzde 100 haklıdır. Hukuk karşısında yüzde 100 haklıdır. Eksiksiz bir dosya gidecektir oraya. O dosyanın takibini Washington büyükelçiliğimiz yapacaktır” dedi. Feyzioğlu, Mazlum Kobani dosyasında topun Amerika’nın sahasında kalacağını belirterek, “Sözde general sözde Mazlum ve sözde Kobani aktörü hakkında gereken yapılır. Yapılmalıdır. Yapmayan terörü destekleyen ülke olur” diye konuştu.

ABD devlet aklı ile hareket ederse iade edilir

Türkiye’nin Suriye konusunda devlet aklını devreye koyduğu andan itibaren dış siyasetinde ABD’nin yönlendirmesiyle yaptığı tüm yanlışları birer birer kapatmaya başladığını kaydeden Feyzioğlu, “ABD, devlet aklı ile hareket eder mi? Ederse bu terörist bize iade edilir” dedi.

İçimizde çok Fransız var

ABD’nin Mazlum Kobani’yi iade etmemesi durumunda bunun yeni bir hukuksuzluk olarak Türkiye tarafından not edileceğini kaydeden Feyzioğlu, “Ben sonuca bakarım. Sonuçta benim ordum 8 günde 1600 km2’yi temizledi. 100’ün üzerinde yerleşim birimini ele geçirdi. Aynı 8 günde ABD ve Rusya ile mutabakat yaptı. Rusya ve Türkiye belirlenen yerlerde devriye atmaya başladı. Demekki dengeler artık değişiyor. Bu ABD’nin Suriye’den çekilirken iç kamuoyuna aslında içi boş cümleleri pazarlama çabası” dedi. 

İçimizdeki Fransızların hayal kırıklığı, Türk milletinin mutluluğudur, zaferidir

Türkiye’de bazılarının çok keyiflendiğini kaydeden Feyzioğlu, şunları söyledi:

“Trump bize terbiyesizce mektuplar yazdığında, bir senatör bize hakaret ettiğinde pek keyifleniyorlar niye cevap vermiyorsun diye. Öyle asil duruyoruz ki şu anda. Herhalde tepeden bakıyoruz. Daha ne cevap vereyim diyorsunuz. Sen bundan 8 gün önceye kadar PKK ile devriye atıyordun, ben askerimle geldim oraya ben devriye atıyorum. Verilecek en büyük cevaplar bunlar. Biz devlet aklı ile hareket ediyoruz çünkü. Bunu bilelim. İçimizde çok Fransız var. O Fransızlara da biraz bu tarafa gelin diyelim. Elin Washington Post’u, Die Welt’i, New York Times’ı Türkiye başardı derken ve kendi başkanlarını yerden yere vururken bizim yayın organlarında, sosyal medya organlarında dün savaşa hayır diyenlerin bugün kuyruğunuzu kıstırdınız, geri çıkıyorsunuz, diz çöktünüz diye çarpıtma bilgileri vermeleri, PKK devletinin kurulmasını 8 günde silindir gibi ezmiş olmamızdan kaynaklanıyor. Öfkeden kaynaklanıyor, hayal kırıklığından kaynaklanıyor. Onların öfkesi ve hayal kırıklığı Türk milletinin mutluluğudur, zaferidir” diye konuştu. 

Bu haber 81 kez okundu.
Hukuk - 20:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Enes’in dileği gerçek oldu
  Geçtiğimiz günlerde Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından yürütülen “Leyla’dan Sonra” isimli proje aracılığıyla, tek hayalinin “7 numaralı Enes” yazılı Gaziantep Futbol Kulübü forması olduğunu Gaziantep Futbol Kulübüne ileten Enes’in dileği gerçek oldu. Gaziantep FK Futbolcularından Günay Güvenç, Güray Vural, Papy Djilobodji ve Kana-Bıyık, ensefalopati hastalığına yakalanan ve kesin tanının  konulamadığı 11 yaşındaki Enes’i evinde ziyaret ederek, […]
 • 02
  Heykel Tarlası Yesemek Medeniyet Tarihini değiştirecek
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentin turizm potansiyeline dönük çalışmaları belirlemek ve uluslararası arenada tanıtmak amacıyla Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Yesemek Açık Hava Müzesi’ni ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Troyası olarak tanımlanan Tilmen Höyük’ü gezdi, bilgi aldı. Başkan Şahin, bölgede yapılan karbon ve yüzey analizlerinde çok daha eski döneme ait bulguların dünyanın medeniyet […]
 • 03
  İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı
  Gaziantep İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2020 Yılı 1. Olağan Toplantısı gerçekleştirildi. Valilik Atatürk Toplantı Salonu’nda Vali Davut Gül başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda önceki gündem maddeleri görüşülerek 2019 yılı değerlendirmelerinde bulunuldu. Vali Gül, toplantıda yaptığı açıklamada 2019 yılı içerisinde 41.228 kişinin özel sektörde işe yerleştirildiğini söyleyerek bunların 5.837’sinin kadın istihdamı, 12.422’sinin genç işe yerleştirme, 1.643’ünün […]
 • 04
  Büyük Önder Atatürk’ün Gaziantep’e gelişinin 87’inci yıldönümü
  Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 26 Ocak 1933 günü Gaziantep’i ziyaretlerinin 87’inci yıldönümü Anma Etkinlikleri kapsamında SANKO Sanat Galerisi’nde 24 Ocak Cuma günü “Etem Çalışkan Çizgileri ile Atatürk Portreleri” sergisi açılacak. Adı Atatürk ile özdeşleşmiş dünyaca ünlü ressam, hattat ve kaligrafi ustası Etem Çalışkan’ın birbirinden güzel Atatürk Portreleri, Gaziantepli sanatseverler ile buluşuyor. Etem Çalışkan’ın […]
 • 05
  Ziya Çetin, Ziraat Türkiye Kupası maçında görevlendirildi
  Gaziantep bölgesi Üst Klasman Gözlemcisi ve 7.Bölge Bölgesel Kurul Üyesi  Ziya Çetin’e görev. Gaziantep bölgesi Üst Klasman Gözlemcisi ve 7.Bölge Bölgesel Kurul Üyesi  Ziya Çetin’e görev Merkez Hakem Kurulu tarafından Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu rövanş mücadelelerinde iki Süper Lig takımı Kasımpaşa A.Ş. Spor- Aytemiz Alanya Spor arasında oynanacak olan  müsabakada görevlendirildi.

YOL DURUMU