Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

FIFA HEYETİ GAZİANTEP’İN TESİSLERİNİ BEĞENDİ

FIFA’nın Dünya Kupası’ndan sonra en büyük spor organizasyonu olan U20 Yaş Altı Milli Takımlar Kupası’na ev sahipliği yapacak olan Türkiye’de maçların oynanacağı stadyumlar ve tesisler FIFA yetkilileri tarafından incelenmeye alındı.

Önceki gün Gaziantep’e gelen FIFA delegasyonu ve U20 Milli Takımların teknik sorumluları Gaziantep’teki incelemelerine Gaziantepspor Celal Doğan Tesisleri’nden başladı. Celal Doğan Tesisleri’ndeki antrenman sahası, futbolcuların soyunma odaları ve tesisin fiziki yapısını inceleyen heyet, daha sonra Gaziantepspor’un alt yapısını bulunduğu Kamp Eğitim Tesisleri’ni gezdi.

Buradaki antrenman sahasını beğenmeyen yetkililer, sahanın çimlerinin yeniden yapılmasını ve tel örgülerinin değiştirilmesi yönünde görüş bildirdiler.

Daha sonra U20 Milli Takımlarının antrenman için kullanacakları GASKİspor Tesisleri’ni de inceleyen FIFA ve TFF Heyeti, buradaki saha ve tesisleri beğendiler. Ardından Kamil Ocak Stadyumu’na geçen heyet, burada takımların soyunma odalarını, hakem odasını, takımların giriş ve çıkış kapılarını, basın mensuplarının kullanacağı alanlar ile çim sahayı gezdiler.

Kamil Ocak Stadyumu’nun dış cephesinin değişmesi ve birkaç ufak tefek sıkıntıların dışında önemli bir eksikliğin olmadığını ifade eden TFF Gelişim Milli Takımlar Sorumlusu ve U20 Gaziantep Koordinatörü Timuçin Kalender, “Heyet olarak Gaziantep’te stadı ve antrenman sahalarını beğendik. Ufak tefek eksiklikler var. Ancak bunlarda maç tarihine kadar yapılabilecek düzenlemeler var.” diye konuştu.

Takımların kalacağı otel ve yapacakları antrenman sahalarını gezdiklerini vurgulayan Kalender, “Antrenman sahalarını gezdirdik, oyuncuların kalacakları, konaklayacakları oteli inceledik. Hiçbir olumsuzluk yok, her şey çok güzel. Hiçbir sorun yok, hepsi harika. Tabi ufak tefek şeyler oluyor. Onları bu iki ay zarfında gidereceğiz. Hem yerel yönetimler yardım edecekler, hem federasyonumuz bu konuda çok hassas, çok önemsiyor tabi ki doğal olarak bu turnuvayı da çok önemsiyoruz. Onlarda giderilmeyecek sorunlar değil. Genel olarak FIFA’nın ve takımların düşünceleri çok olumlu.” değerlendirmesini yaptı.

Şuan en önemli sorunun Kamil Ocak Stadı’nın etrafında bulunan ticarethanelerin olduğunu belirten Kalender, FIFA’nın bu yerlere izin vermediğini açıkladı. Kurallara uymak zorunda olduklarını hatırlatan Kalender, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sahanın dışının yeniden elden geçirilmesi ve dışarıdaki ticarethanelerin belli bir süre orda olmamaları veya önlerinin kapatılması gerek. FIFA’nın böyle bir uygulaması var maalesef. Her yerde buna çok dikkat ediyorlar. İnşallah her şey istediğimiz gibi olur.”

GAZİANTEPLİLER BU FIRSATI KAÇIRMASIN

Türkiye’nin 2020 Olimpiyatları adaylığı öncesinde böylesi bir organizasyonun çok önemli olduğuna vurgu yapan Kalender, özellikle taraftar açısından tribünlerin dolması gerektiğini söyledi. TFF’nin biletler konusunda yüzde 10’luk indirim yaptığını dile getiren Timuçin Kalender, “Bence bir tek dikkat edilmesi gereken konu maçlarda tribünlerin doldurulması. Çünkü Gaziantep’e bir Latin Amerika gurubu düştü. Gaziantep çok önemli 6 takımı seyredecek. Belki Gaziantepspor, Büyükşehir Belediyespor bu turnuvada bir futbolcu alacak. Bana göre bölgede ve Gaziantep’te çok önemli bir turnuva olacak. Gaziantep’in bu turnuvayı çok iyi değerlendirmesi gerekir. Genel olarak FİFA’nın ve takımların düşünceleri çok olumlu. Biz elimizden geldiğince bu fırsatı çok iyi değerlendireceğimizi ümit ediyorum” şeklinde konuştu.

Heyette, FIFA Delegasyonu Pedro Coley, Meksika U20 Milli Takım Direktörü Juan Carlos Ortega, Yunanistan U20 Milli Takım Direktörü Kostas Tsanas, Paraguay U20 Milli Takım Direktörü Marco Roman, TFF yetkilileri ve yerel organizasyon komitesi yetkileri yer aldı.

Etiketler: » » » » »
639 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?