Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

FRANSA KENDİNE GEL, BUGÜN ANTEP’İN KURTULUŞU

Fransa yaptı gene yapacağını! Ne akla hizmetse zorla soykırımı kabul ettirecekler. Demokrasi insan hakları diye bağıran AB  şimdi nerede acaba! İnsanlara inanmadıkları, düşünmedikleri ve gerçek dışı bir geçmişi nasıl olurda zorla kabul ettirirler.

Türkiye’nin tepkisine rağmen, Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin Parlamentodan geçirmeye çalıştığı “Ermeni soykırımını inkar edenlere ceza verilmesi”ni öngören yasa tasarısı geçtiği taktirde ne olacak! Ahlakı zayıf kişilikten ve insanlıktan yoksun varlıkların geçmişte bu ülkede gelip nasıl kıyım yaptığını tarih yazmış zaten, ötesi var mı?  5 Kasım 1919’da Antep’i işgal edip 25 Aralık 1921 yılında arkalarına bile bakmadan giderken 6 bin şehit bırakanlar Fransız değimliydi? Yoksa konuya Fransız mı kaldılar?

“GAZİ” ünvanına bileğinin ve yüreğinin hakkı ile alan Gaziantep hiçbir zaman tarihini unutmayacaktır. Kaldı ki bu işgalden Kilis, Adana, Mersin, Antakya illerimizde nasibini aldı.

Son günlerde de bir Fransız modasıdır dolaşıyor bu şehir de! Fransa’ya Ticaret yapmak için iş adamları kolları sıvadı. Bunun yanında ne yazık ki, Fransa Meclisi’nde perşembe oylanacak ‘soykırımı inkâr’ yasasına karşı Paris’e çıkarma yapan TÜSİAD ve TOBB heyetini, rezervasyon yaptıkları otele siyasi baskıyla almadılar. Gaziantep’e ise bir elçi gönderdiler. Fransa’nın en büyük ticari birliği olan Fransa Türk Ticaret Federasyonu’nun Genel Başkanı Gaziantep’li İş adamı Hacı Canpolat’ın, Gaziantep ile Fransa arasında ticari işbirliği’nin arttırılması amacıyla Federasyonun Türkiye Genel Merkezi’ni Gaziantep’te açma girişimi için Gaziantep’te bulunuyor. Tüm Gaziantepli iş adamları da Canpolat’a tam destek dedi ve bizlerde haberini yaptık. Ya bizler çok alçak gönüllüyüz yada söz konusu ticaret ve para olunca akan sular duruyor. Türk Milleti geçmişte ve gelecekte hep alçak gönüllü olmuştur. Fakat kuyruğuna basıldığında vatanına, milletine ve namusuna dokunulduğunda ASLAN kesilmiş herkese dersini vermiştir. İsrail için Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan “one minute” demişti, şimdi de Fransa’ya “one millisecond” demelidir. Bazı sendikaların, kuruluşların ve vatandaşın Fransa’yı Boykot etmeliyiz söylemine karşılık

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek hükümetin Fransız mallarına boykot kararı olamayacağını söyledi. Çünkü Gümrük Birliğine tam üyeyiz. Böyle bir durumda Hükümetin bir boykota öncülük yapması söz konusu değildir denildi. Hükümet yapmazsa boykotu halk yapar. Ermeni soykırım iddialarının reddedilmesini suç sayan yasaya bir tepkide Türkiye Ermeni Patrikanesi’nden geldi. 1600 yıllık bir tarihi ve aydınlık bir geleceği geçmişteki olayların gölgesinde bırakamayız diyen Patrikane üzerine düşeni bu açıklama ile yapmış ve aşureli cevap vererek Ermeni Diasporasının oyunlarına alet olmayacaklarını göstermişlerdir. Her Millet toprakları tehlikeye düştüğü anda ayaklanan ve isyan edenleri bastırmak için savaşmış yeri geldiği zaman öldürmüştür. Türkiye içinde bulunduğu durumda milli birlik ve beraberliğini korumak için savaşmış ve savaş esnasında bile insanların zarar görmesini önlemek için bizzat çaba sarffetmiştir. Bunun en büyük örneği “Tehcir Kanunu” dur. Dört maddeden oluşan kanuna bir göz atarsak “Devlet güçlerine ve kurulu düzene karşı muhalefet, silahla tecavüz ve mukavemet görülürse şiddetle karşı konulması ve imha edilmesi- Silahlı güçlere yönelik casusluk ve ihanetleri tespit edilen köy ve kasabaların başka bölgelere yerleştirilmesi – Kanun metninde herhangi bir etnik grup, zümrenin zikredilmemiş veya ima edilmemiş” olmasıdır. Kanun kapsamına giren Müslüman, Rum ve Ermeni asıllı Osmanlı vatandaşları yerlerinden başka yerlere sevk edilerek göçe tabi tutulmuştur. Böylesi bir durumda hiç kimse Türk Milletine Ermeni Soykırımını kabul ettiremez. O zaman size sorarlar, dünya üzerinde ki katledilen Türk ve Müslüman Soykırımını kim kabul edecek? Bosna’yı, Hocalı’yı, Filistin’i, Çeçenistan’ı, Doğu Türkistan’ı ve diğerlerini bu millet unutmaz. Hangi devlet olursa olsun ister Fransız, ister İngiliz olsun gün gelecek oynadıkları oyunların hesabını verecekler..

GAZİ Şehrimizin 90. Kurtuluş günü kutlu olsun.

Etiketler:
1158 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?