Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

FRANSA TÜRK TİCARET FEDERASYONU TÖRENLE AÇILDI

Türkiye’deki genel merkezi Gaziantep olarak belirlenen Fransa Türk Ticaret Federasyonu (FTTF) Genel Merkez binası düzenlenen törenle hizmete girdi.

Fransa Türk Ticaret Federasyonu (FTTT)’nin Türkiye Genel Merkezi Gaziantep’te yapılan törenle açıldı. Türkiye’den Fransa’ya yapılan ihracatı arttırmak ve iki ülke arasında ticaret hacminin genişlemesi için kurulan FTTF’NİN Türkiye’deki genel merkezinin Gaziantep’te açılması Gaziantep’li ve bölge işadamları tarafından iş dünyasına önemli bir katkı olarak değerlendirildi.

Genel Başkanlığını Gaziantep’li İşadamı Hacı Canpolat’ın yaptığı FTTF Türkiye Genel Merkezi’nin açılışına Gaziantep Vali yardımcısı Nihat Kaynar, Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Mehmet Cömert, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, İtalya Fahri konsolosu Mehpare Şayan Kileci, Tat Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Selami Memiş, Gazdaş Gaziantep Bölge Müdürü Muzaffer Yalçın, Türk ve Fransız  iş dünyasından önemli isimler katıldı.

FTTF Genel Başkanı Hacı Canpolat, federasyon olarak amaçlarının Fransa ile Türkiye arasındaki ekonomik sıkıntıları çözerek Türk Ekonomisine katkı sağlamak olduğunu, Türk işadamlarının Fransız firmalar ile yapacakları görüşmelerde karşı tarafın resmi davetine gerek kalmaksızın, bu işlemleri Federasyon olarak kendilerinin çözeceğini, Türk İşadamlarını bu anlamda ciddi derecede rahatlatacaklarını söyledi.

Açılış sonrası Fransa Türk Ticaret Federasyonu ile Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri arasında GAİB toplantı salonunda ortak çalışma protokolü imzalandı. FTTF Türkiye Genel Başkanı Hacı Canpolat tarafından katılımlarından dolayı, Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Mehmet Cömert’e, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Başkanı Abdulkadir Çıkmaz’a, Vali Yardımcısı Nihat Kaynar’a, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin’e, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu adına plaket verildi.

Etiketler: » » » » » »
1153 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?