Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gapgiad Memiş’e teşekkür etti

Gaziantep Girişimci İşadamaları Derneği Başkanı Akın Çalışkan, Tat Makarna yönetim kurulu Başkanı İlhami Memiş’e Gapgiad’a yapmış olduğu destek ve hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Gapgiad yönetim kurulu üyesi Celal Kadooğlu ve Genel sekreter Ali Murtaza İsaoğlu ile yapmış oldukları ziyarette Gaziantep ekonomisi ve gıda sektörünün içinde bulunduğu durumla ilgili değerlendirmeler yapıldı. 2012 yılındaki ekonomik büyümenin yavaşlamış olması, cari açığın ülkemiz için önemli bir sorun olmasından kaynaklanan riskler konuşuldu. Çalışkan; “Bizler sanayici olarak sürekli üreterek istihdam sağlıyoruz. Yapmış olduğumuz ihracatla ülkemize cok ciddi anlamda döviz girdisi sağlayarak ülkemizin daha fazla zenginleşmesi ve refah seviyesini yükseltmek için yoğun bir gayret içerisindeyiz, bizler üzerimize düşenin fazlasını yapmaya çalışırken de ülkemizde ki terör ve benzeri sorunların bir an önce bitirilmesini istiyoruz.”

Tat Makarna Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Memiş yapmış olduğu değerlendirmede; Gıda sektörünün Gaziantep için önemli bir istihdam ve ihracat kalemi oluşturduğunu Avrupada ki Pazar daralmasıyla birlikte kendilerine yeni pazarlar bulduklarını ve dünyanın birçok farklı noktasında Tat makarna lezzetini bulmanın mümkün olduğunu ifade etti. Sektörel risk olarak buğday fiyatlarında ki dalgalanmanın olumsuz etkilerini yaşadıklarını, özellikle buğday üreticisi olan ülkelerdeki yaşanılan kuraklığın, Buğday üretiminde ciddi bir düşüş yaşanmasına sebep olduğunu belirtti. Gaziantep’li sanayici olarak Girişimcilik ruhumuzda var bizim diyen Memiş; Antepli olarak dünyanın her yerinde olduklarını ifade ettiler.

Etiketler: » » » » » » » » »
1401 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?