logo

GASTRONAMİ FUARINDA ÇADER TÜM ÖDÜLLERİ TOPLADI

ÇADER Culinary Team İstanbul Tüyap Fuarında 10. düzenlenen Gastronomi fuarında 120 kategoride yarışarak 13 Altın Madalya, 22 Gümüş Madalya, 35 Bronz Madalya, 32 Merit Diploma ve toplamda 102 ödül alarak fuara damgasını vurdu.

Türk mutfağını dünyanın diğer mutfak kültürleri ile buluşturmak, ülkemizin aşçıları ile dünyanın önde gelen aşçıları arasında yakınlaşmayı ve karşılıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla düzenlenen Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali büyük ilgi gördü.

Tüm Aşçılar Federasyonu’nun 2008 yılında WACS’a üyeliğinin kabul edilmesinin ardından 10.su gerçekleştirilen festival uluslar arası anlamda büyük ilgi görüyor. Çağdaş Aşçılar Derneği’ne bağlı ÇADER Culinary Team İstanbul Tüyap Beylikdüzü’nde düzenlenen Gastronomi Festivalinde Sercan Sağlık Kaptanlığında 90 kişilik ekiple katılan ÇADER ödülleri topladı.

Dünya Şefler Birliği’nin (WACS) belirlediği standartlar çerçevesinde yapılacak yarışmalarda başarı gösteren şefler madalyaların yanı sıra dünya genelinde geçerliliği olan sertifikaların sahipleri oldu. Bu kapsamda Çader Culinary Team Sercan Sağlık başkanlığında 90 kişilik ekibiyle 120 kategoride yarışarak 13 Altın Madalya, 22 Gümüş Madalya, 35 Bronz Madalya, 32 Merit Diploma ve toplamda 102 ödül alarak fuara damgasını vurdu.

TONTİ Gıda’nın da destek verdiği şef aşçılar kendilerine destek veren tüm okullara, yöneticilere, vatandaşlara ve aşçılara teşekkür ettiler.

Takım Kaptanı Sercan Sağlık yaptığı açıklamada; “Bu bir takım ruhu biz ruhla daha bir çok ödül alacağımıza inanıyoruz. Aşçılık zannedildiği gibi çok basit bir iş değildir. Profesyonellik gerektirir. Son zamanlarda gençlerin aşçılık mesleğine göstermiş olduğu bilinçli ve istekli ilgi bizleri mutlu ediyor. Dünya çapında ÇADER olarak bir çok ülkede, bir çok başarılara da imza attık. Bundan sonrada atmaya devam edeceğiz. Ben bu takıma gönül vermiş takım ruhu ile hareket ederek bu ödülleri alan tüm arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyor fuara gelen tüm aşçılara sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Öğrencilerin sağlıklı beslenmelerine katkıda bulunacağına inandığımız ve bize de 1 yıl boyunca destek olacak firmamız TONTİ GIDA ‘ya da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

22 ülke, binlerce yerli ve yabancı şef ve dünyaca ünlü jürilerin yer aldığı gastronomi festivalinde Tüm Aşçılar Federasyonu tarafından düzenlenen yarışmaya Alain Artisan Boulanger de destek vererek fuara katılan katılımcılara hem görsel hem de lezzetsel bir şölen yaşattı.

Etiketler: » » » »
763 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?