GAZİANTEP'E ORTODONTİ KLİNİĞİ AÇILDI | Narkoz Haber
Parçalı bulutlu
 • EURO 6.53
 • DOLAR 5.89

GAZİANTEP’E ORTODONTİ KLİNİĞİ AÇILDI

Sabit Manşet - 27 Aralık 2011 16:34 A A

Daha önce kısa bir süre, Gaziantep Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’inde Ortodonti Uzmanı olarak çalışan Dr. Dt. Delal Dara Kılınç; Gazimuhtarpaşa Bulvarı üzerinde, Halıcılar Sarayı karşısındaki muayenehanesinde hasta kabulüne başladı.

Ortodontik tedavi ihtiyacının toplumda çok yaygın görüldüğünü belirten Dr. Dt. Delal Dara Kılınç; “Amacım, Gaziantep gibi, bölgenin cazibe merkezi haline gelmiş olan güzel, tarihi, gelişmiş bir kente hizmet etmektir. Toplumdaki Ortodonti bilinci her geçen gün artmakta; bu noktada biz Ortodonti doktorlarına düşen; bu hizmeti en kaliteli, en güler yüzlü, en bilimsel ve en doğru şekilde sunmaktır. Muayenehanemiz Gaziantep ilimize ve bölgemize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Ortodontist Dr. Dt. Delal Dara Kılınç , “Günümüzde, gelişen teknoloji sayesinde dişsel Ortodontik tedavilerin her yaşta uygulanabilmekte olduğunu, bunun için gereken olmazsa olmaz şartın, hastanın ağız hijyeninin ve ağız sağlığının iyi olması, hastanın tedavi olmak noktasındaki istekliliği ve tedavi sürecindeki uyumu olaması gerekir. Herhangi bir hastanın Ortodontik açıdan ilk değerlendirmesi için bir ortodontiste, 7 yaş civarında muayene olmasında fayda olduğunu belirtmek isterim” dedi.

Toplumda her geçen gün daha çok ilgi görmekte olan Ortodonti tedavileriyle ilgili sorularımızı yanıtlayan Ortodontist Dr. Dt. Delal Dara Kılınç; aşağıdaki hususları belirtti;

Ortodonti Nedir?

Ortodonti ana hatlarıyla; dişlerdeki çapraşıklıkları, düzensiz diş dizilişlerini düzeltmeyi; çenelerin kendi içlerindeki ve karşılıklı anormal ilişkilerini ve yine; dişlerin ve çenelerin yüzün diğer kısımlarıyla olan anormal ilişkilerini düzelterek, ideale getirmeyi amaçlayan, bir diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

Ortodontist Kime Denir?

Ortodontist; ortodonti doktoru olan uzman diş hekimidir. 5 senelik diş hekimliği lisans eğitiminin üzerine   4-5 sene daha eğitim alarak, doktora yapmış olan uzman diş hekimine ortodontist denir.

Ortodontik Tedaviler Hangi Yaşlarda Uygulanır?

Günümüzde, dişsel ortodontik tedaviler her yaşta uygulanabilmektedir.” Bunun için gereken şey; hastanın ağız hijyeninin ve ağız sağlığının iyi olması, hastanın tedavi olmak noktasındaki istekliliği ve tedavi sürecindeki uyumudur. Ancak, iskeletsel anomalilerin düzeltilebilmesi için ortopedik etkiler elde etmek gerekir ki bu; hastaya bazen erken yaşlarda müdahale etmek zorunluluğunu doğurur.( En geç 11-12 yaş civarı)Yine de, herhangi bir hastanın ortodontik açıdan ilk değerlendirmesi için bir ortodontiste, 7 yaş civarında muayene olmasında fayda vardır.

Ortodonti Tedavileri Ne Kadar Sürer?

Ortodontik tedaviler uzun süre devam eder. Bir ortodonti tedavisi, tedavinin gerektirdiği uygulamalara göre değişmekle birlikte, aşağı yukarı 18- 24 ay (1,5- 2 yıl) civarında sürer.

Bu haber 334 kez okundu.
Sabit Manşet - 16:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Rahşan Ecevit hayatını kaybetti
  Eski Başbakan, Türk siyasetinin Karaoğlan’ı Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit 97 yaşında hayatını kaybetti. Demokratik Sol Parti’nin (DSP) kurucusu Rahşan Ecevit, 97 yaşında tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  ( GATA) organ yetmezliği nedeniyle 97 yaşında hayata veda etti. Rahşan Ecevit yıllar önce vasiyetinde rahmetli eşi Bülent Ecevit’in yanına defnedilmek istediğini açıklamıştı.  
 • 02
  Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde karne heyecanı
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi gören çocuklara 2019- 2020 eğitim- öğretim ilk döneminin karnelerini verdi, duygusal anlar yaşandı. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İnayet Topçuoğlu Hastanesi’nin bünyesinde bulunan Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde açılan örgün öğretim sınıfında yarıyıl tatili dolayısıyla, Başkan Fatma Şahin tarafından karneleri dağıtıldı. Hem uyuşturucu bağımlılığı tedavisi […]
 • 03
  Türkiye’den en çok Iraklı vatandaşlar konut aldı
  Türkiye genelinde 2019 yılında konut satışları bir önceki yıla azalış gösterirken, 1 milyon 348 bin 729 adet konutun el değiştirdiği görüldü. Ülke uyruklarına göre en çok konut satışının da Irak vatandaşlarına yapıldığı kaydedildi. Böylelikle Irak vatandaşlarının geçen yıl 7 bin 596 konut satın aldığı saptandı. Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, konut satış oranları ile alakalı basına […]
 • 04
  Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130’uncu sırada yer alıyor
  Türkiye, “toplumsal cinsiyet eşitliği” alanında parlak bir görünüm sergilemiyor. Kadın iş gücü, hizmet sektörü hariç hemen hemen tüm alanlarda geri planda yer alırken, üst düzey yöneticiler arasında kadın oranı yüzde 18 olarak belirlendi. Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130. sırada yer alıyor. Kadın istihdamı Türkiye’de her dönemde ele alınan, tartışılan bir konu olarak gündemde […]
 • 05
  Yeni nesil okullarımız açılıyor
  Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. Gaziantep’te 16 derslikli Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona ererken karne gününde gerçekleştirilen törenle hizmete alınan okulun açılışında konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, yapımı devam eden 4 bin dersliğin 800 tanesinin tamamlandığını kaydetti. Öğrencileri karne gününde yalnız bırakmayarak onların hem yeni okula kavuşma hem de karne heyecanına ortak […]

YOL DURUMU