logo

Gaziantep’te kaybolan gencin ailesi endişeli

Kendisinden yaklaşık 1 aydır haber alınamayan Mustafa Yıldırım’ın ailesi, çocuklarının hayatından endişe duymaya başladı. Anne Güler Yıldırım çocuğunun kendisinden habersiz bir yere gitmesinin mümkün olmayacağını söylemesine rağmen Mustafa Yıldırım’ın son zamanlarda ki bağlantıları ve Facebook paylaşımları acaba IŞİD tarafından mı kaçırıldı sorusunu akla getiriyor.

Yaklaşık 1 aydır kendisinden haber alınamayan Mustafa Yıldırım’ın ailesi çocuklarının hayatından endişe duyduklarını belirterek yetkililerden yardım istedi. Çocuklarının yakın bir zamanda kendisine Genç Müslümanlar adı verilen bir grupla irtibatı olduğunu, daha sonra buradaki şahısların hal ve hareketlerini beğenmediği için gitmekten vazgeçtiğini belirten aile çocuklarının kaybolmasından sonra özellikle Facebook hesabında yaptıkları incelemede genç Müslümanlar denilen gruba yakın paylaşımların olduğunu belirterek, çocuklarının IŞID dahil çeşitli dini örgütler tarafından kaçırılmış olabileceği endişesini taşıdıklarını söyledi.

Çocuğumuzun Hayatından Endişe Ediyoruz

Edinilen bilgiye göre, Beykent Mahallesinde ailesiyle birlikte yaşayan Mustafa Yıldırım kısa bir süre önce işten ayrıldı. Evden ayrılmadan bir gün önce telefonunu kardeşine veren Mustafa sabah 08.00’da çıktığı evine bir daha dönmedi. Çocuklarının eve gelmemesi üzerine endişelenen aile durumu polise bildirdi. Anne Güler Yıldırım” benim çocuğum benden habersiz hiçbir yere gitmezdi. Ben kalp hastası olduğum için beni her gün mutlaka arar sağlığımla ilgilenirdi. Çocuğum evimizin yükünü çekip çalışıp bize bakıyordu. Kısa bir süre önce işten ayrılmıştı. Bir ara Genç Müslümanlar adı altında bir grubun yanına gittiğini bana söyledi. Ancak buradaki bazı şahısların hal ve hareketlerini beğenmediği için gitmekten vazgeçmişti. Benim çocuğum gönül rızası ile hiçbir örgüte katılmaz ancak çocuğum zorla da kaçırılmış olabilir. Gitmeden önce elindeki iyi telefonu kardeşine bırakmış, kötü bir telefonu vardı onu yanına almış. Ancak telefonu kapalı ve ulaşamıyoruz. Durumu polise ve savcılığa bildirdik. Çocuğumun hayatından endişe ediyoruz. Çocuğumla ilgili bilgisi olan, duyan, gören varsa Allah rızası için bizlere ulaşsın” dedi.

Etiketler: » » » » »
413 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?