Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

GAZİANTEP’TE STATÜ MİTİNGİ OLAYSIZ BİTTİ

BDP “Öcalan’a özgürlük, Kürtlere Statü” mitingini Gaziantep’te kutladı. BDP nevruz dolayısı ile 41 il ve 88 ilçede düzenlediği miting kapsamında Gaziantep gar meydanında sabah saatlerinde toplandı.

Gaziantep’te yapılan mitingin olaysız bir şekilde yapılması için polis olağan üstü güvenlik tedbiri aldı. Öğle saatlerinde mitinge tepki amaçlı toplanan gençler Demokrasi meydanında Türk Bayrağı açarak slogan atmaya başladı. Slogan atan gençleri dağıtmaya çalışan polis gençlere uyarılarda bulundu. Kısa süreli tartışmaların yaşanmasına rağmen polis grupları dağıtmayı başardı. Türk Bayrağı takarak slogan atan gençler Yeşilsuda yine toplandı. Polisin tepkisi ile karşılaşan gençler “zorumuza gidiyor abi. Biz terörist değiliz. Bizde Kürdüz ama bu bayrağa yapılan hakaret zorumuza gidiyor. Onca şehidi biz kim için ne için verdik, bırakın yürüyelim” diyerek isyan ettiler.

Polisler “Gençlere yasal olmayan bir yürüyüş yapamazsınız. Sizde izin alın yarın sizde miting yapın. Size izin veremeyiz. Lütfen dağılın bizi yormayın. Sizin canınızı güvene almak için uğraşıyoruz. TC Hükümetinin yasaları var bu yasalara uymalısınız. Yoksa yasal işlem başlatmak zorunda kalırız” dedi. Miting süresince mitingi engellemeye çalışan gruplarla köşe kapmaca oynayan polisin yorgunluğu yüzlerinden okunuyordu.

Gençlerin SANKO’ya kadar yürümelerine izin veren polis gruba yürüyüş boyunca eşlik etti.

BDP “Öcalan’a özgürlük, Kürtlere Statü” mitingi Polisin olağan üstü güvenlik tedbirleri sayesinde her hangi bir olay yaşanmadan bitti.

Etiketler: » » » »
987 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?