GAZİANTEP 1.DERECE KİRLİ İLLER ARASINDA | Narkoz Haber
Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

GAZİANTEP 1.DERECE KİRLİ İLLER ARASINDA

Hareketli Manşet - 21 Aralık 2011 20:43 A A

Gaziantep İl Çevre Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Gaziantep’in hava kirliliği açısından tehlikeli sınırlarda yer aldığı, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında kömürün neden olduğu günlük partikül madde değerinde 16 gün tehlike sınırının aşıldığı bildirildi.

Gaziantep İl Çevre Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan ölçümlerde Gaziantep’in I. grup kirli iller arasında değerlendirildiği belirtilirken 2011 kış döneminde Ekim, Kasım ve Aralık aylarında günlük partikül madde PM değerinde 16 gün limit aşımı yaşandığı kaydedildi. Meteorolojik nedenlerden ötürü orta şiddette inversiyon oluştuğu bu nedenlerden dolayı kirli hava atmosferde dağılmadığından, bu günlerde sınır değerlerde limit aşımı olduğuna dikkat çekildi.

İl Çevre ve Orman Müdürlüğü yetkilileri Katı yakıtların (kömürlerin) denetim yetki devrinin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına verildiği belirterek, Gaziantep İl Çevre Orman Müdürlüğü Teknik elamanları ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı denetim ekiplerince 1994 yılından itibaren yapılan denetimlerde Gaziantep genelinde satılması ve yakılması yasak kömür sattığı tespit edilen 239 kişiye, 2872 Sayılı Çevre kanununun ilgili maddeleri uyarınca, Toplam 510.030 TL idari para cezası uygulandığı ve  yakalanan 2.203 Ton kömür’ün yediemine teslim edildiği, kömür denetimi ile ilgili çalışmaların aralıksız olarak devam ettiği belirtildi.

Bu haber 227 kez okundu.
Hareketli Manşet - 20:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU