Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık
02 Eylül 2011

Gaziantep Ampute 1.Ligde

Gaziantep Bedensel Engelliler Spor Klubü Ampute Takımı 14 Hafta sürecek olan Ampute futbol 1.Lig maraton hazırlıklarına başladı.

2011-2012 Ampute Futbol 1.lig Fikstürü Ankara’da çekildi. Bu ligde mücadele edecek olan Gaziantep Bedensel Engelliler Spor Kulübü, Ampute Futbol Takımı 1. Ligde kalıcı olmak için mücadele verecek. Bu yıl ilk defa maçlara katılacak olan oyuncular hazırlıklarını tamamlayarak bu ligde Gaziantep’i temsil edecekler.

Gaziantep Bedensel Engelliler Spor Kulübü Ampute Futbol  Takımı teknik Sorumlu Müdür Mehmet Memege öncelikle bu göreve beni layık gören yönetime teşekkür ederim diyerek takım ve maçlar hakkında bilgi verdi.

Memege; “Bu yıl bizi zorlu bir lig bekliyor. Maçlara var gücümüzle yükleneceğiz fakat öncelikli hedefimiz 1. Ligde kalabilmek, lig düşmemek. Kadromuz güçlü ve hazırlıklarımız devam ediyor. Gazi şehrimizi en iyi şekilde temsil etmek ve bize yüklenen bu misyonu en iyi şekilde taşımak görevimiz. Ben sadece Gazianteplilerin bizi bu zorlu ligde yalnız bırakmamalarıdır. Ayrıca  7 Takım ile başlayan birinci ligde kalıcı olmak için  Gaziantepli  iş adamlarının desteklerini bekliyoruz. Takımımız geçen sene bu ligde oynayabilirdi fakat maddi imkansızlıklar yüzünden oynayamadık. Bırakın maddi imkansızlıkları gittiğimiz kapılar yüzümüze kapandı. Ben trilyon istemiyorum sadece takıma forma ve masraflarımıza yetecek kadar destek istiyoruz. Sonuçta engelli sporcularımız burada bir mücadele verecek ve insan olmanın grurunu ve onurunu yaşayacak. Sizler bu gururu yaşayan engelli sporcularımızı yalnız mı bırakacaksınız? Bunun yanında vatandaşın Ampute Futbolla ilgisini çekmek ve katılımlarını sağlamak istiyoruz. Gaziantep’te iki Ampute Takım var ve bu ilimiz için gerçekten çok güzel bir gelişme, bunun altını çizmek istiyorum. Şahinbey Ampute Futbol Takımı ve Bedensel Engelliler Spor kulübü Ampute Futbol Takımı lütfen bu iki değerli takımımıza Gaziantep olarak gereğini yapalım. Tüm oyuncularımıza başarılar diliyorum” dedi.

787 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?