Gaziantep Havalimanı'ndaki ihale Meclis gündemine taşındı | Narkoz Haber
Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

Gaziantep Havalimanı’ndaki ihale Meclis gündemine taşındı

Ulusal Haberler - 27 Aralık 2019 00:24 A A

Gaziantep Havalimanındaki 3 Milyon Liralık İş Neden 50 Milyon Liraya Yapılıyor?

Ulaştırma Bakanı Neden Bu Soruya Cevap Vermiyor?

CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya Gaziantep Havalimanın Yapılacak 3 km’lik taksi yoluyla ilgili çeşitli iddiaları Ulaştırma Bakanı Mehmet Turhan’a sordu.

Gaziantep Havalimanı’ndaki ihale yapılmadan önce konuyla ilgili TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi verdiğini belirten CHP’li Yılmazkaya, Gaziantep Havalimanı Paralel Taksiyolu Tadilatı Yapım İşi İhalesiyle ilgili Ulaştırma Bakanı Mehmet Turhan’dan bilgi istemesine rağmen Bakanlıktan 1 aya yakındır ses çıkmadığını ifade etti.

İhale Makamının, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) olduğunu belirten Yılmazkaya, konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Tadilatla 2-3 milyon liraya yapılabilecek bir işlemin 50 milyon lira maliyetle yapılacağını ifade eden Yılmazkaya daha ihaleyle ilgili işlemlerin devam ettiğini ihalenin nihai karanının yapılan incelemelerden sonra hangi firmaya ne kadar bedelle verileceğinin 2020 yılında açıklanacağını belirtti.

Bu yolun yapılacak tadilatlarla düşük maliyetlere yapılabilecekken milyon liraya mal edilmesi çok büyük bir israf olarak nitelendiren Yılmazkaya, bakanlıktan konuyla ilgili teknik raporu istedi.

Önergede “Gaziantep Havalimanı’nın 3 km uzunluğundaki taksi yolunun lokal onarımı için bir fizibilite yada herhangi bir çalışma yaptınız mı? Bu yolun lokal onarım için yaklaşık maliyet nedir?” diye soran Yılmazkaya, Meclis Başkanlığına verdiği yazılı soru önergesinde “ Gaziantep Havalimanın Yapılacak ihalede 3 km’lik taksi yolunun tümünün sökülmesi, dolgusunun yapılması ve tüm yolun yeniden inşa edilmesi planlanıyor. Bu işlemlerin maliyeti ve ihale bedeli nedir? Şu anda devam eden yeni terminal binası ve apron inşaatının dolgularında hangi toprak kullanılmaktadır?” gibi önemli soruların cevabını istemişti.

Bu haber 105 kez okundu.
Ulusal Haberler - 00:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU