Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep İl Müftüsü Basın Açıklması

Gaziantep İl Müftüsü Basın Açıklması

Gaziantep İl Müftüsü Basın Açıklması

Bazı basın ve yayın organlarında yer alan; “Camilerden toplanan yardımlarla makam aracının alındığı ve özel makam odasının tefriş edildiğine” dair haberler asılsız olup kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu iddia, hayırsever halkımızın iyiliğe yönelik hassasiyetlerini zedelemeye ve müftülüğümüze karşı güven duygularını sarsmaya yönelik bir yaklaşım olup böyle bir iddia üretmek iyi niyetle izah edilemez.

Söz konusu iddialar, Diyanet İşleri Başkanlığımızın özelde Gaziantep’te, genelde ise ülkemiz ve dünya çapında yürütmekte olduğu iyilik hareketine karşı itibarsızlaştırma ve olumsuz algı oluşturma girişimidir. Gerek kurumumuz gerekse Gaziantep kamuoyu bu karalama girişiminin farkındadır.

Bu ve benzeri iftiralar, Müftülüğümüzün ve Diyanet İşleri Başkanlığımızın; hayatımızın neşesi çocuklarımıza, geleceğimiz gençlerimize ve toplumun tüm kesimlerine yönelik yürüttüğü hizmetlerin ne kadar anlamlı ve önemli olduğunu bir kez daha bizlere hatırlatmaktadır. Bu itibarla toplumun dini/manevi hayatını ihya ve inşa etmeye yönelik hizmetlerimiz, bundan sonraki süreçte de aynı aşk ve heyecanla devam edecektir.

Kurumumuzu yıpratmaya yönelik söz konusu iddia ve yalan haberlerle ilgili hukuki süreç başlatılmış olup sonuna kadar takip edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Etiketler: » » » »
84 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?