Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

GAZİANTEP U20 ÖNCESİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

FİFA’nın Dünya Kupasından sonra gerçekleştirdiği en büyük organizasyon olarak adlandırılan U20 Dünya Futbol Şampiyonası bu yıl 21 Haziran – 13 Temmuz tarihleri arasında ülkemizde gerçekleştirilecek.

Ülkemizde spor tarihinde gerçekleştirilen en büyük uluslararası spor organizasyonu olma özelliği taşıyan etkinlik aynı zamanda 2020 yaz olimpiyat ve paralimpik olimpiyatlarına İstanbul’un adaylığı için de önemli bir değerlendirme fırsatı olacak. Aylardır devam eden planlama etabı İstanbul’da 24 ülkenin katılımı ile gerçekleştirilen kura çekilişi ile sona erdi.

Kura çekilişinde gruplar:

A Grubu: İspanya, CAF’dan gelen bir takım, ABD, Fransa

B Grubu: Güney Kore, CAF’dan gelen bir takım, Küba, Portekiz

C Grubu: Kolombiya, Avustralya, El Salvador, Türkiye

D Grubu: Meksika, CAF’dan gelen bir takım, Paraguay, Yunanistan

E Grubu: CAF Şampiyonu, Irak, Şili, İngiltere

F Grubu: OFC Şampiyonu, Özbekistan, Uruguay, Hırvatistan olarak belirlendi.

Ülkemizde 7 ilde 6 grupta gerçekleştirilecek şampiyonanın D grubu maçları kentimizde 22  Haziran 2013 tarihinden itibaren oynanacak maçlarla gerçekleştirilecek.

Kura çekilişi için düzenlenen organizasyonda grup maçlarının yapılacağı şehirlerin tanıtımı da yapıldı. Şehirlerin U20 için özel hazırlanan kitapçıklar, broşürler ve filmlerle anlatıldığı, yöresel tatların sunumlarının yapıldığı stantlar katılımcılar tarafından büyük ilgi ve beğeni topladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan standı Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Antalya, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanları, Rize Belediye Başkanı, federasyon Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, FİFA Organizasyon Komitesi Başkanı Jim Boyce ile Türkiye C Grubu’nda Kolombiya, Avustralya ve El Salvador ile eşleşen Milli Takım sporcuları da ziyaret etti.

Ziyaretçiler modern Türkiye’nin Yükselen Yıldızı Gaziantep’e hayran kaldıklarını söylediler.

Kura çekilişi ile başlayan uygulama etabı takım çalıştayları ve takım delegelerinin şehir ziyaretleri ile devam edecek.  Kura çekilişinde D grubunda yer alana Paraguay, Meksika, Yunanistan ve Afrika temsilcileri de 27 Mart 2013 günü ilimizi ziyaret edip, stadyum ve antrenman alanlarını görecekler.

Etiketler: » » » » » »
335 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?