logo

Gaziantep Yardım Vakfı’ndan hayırseverlere çağrı

Gaziantep Yardım Vakfı’ndan hayırseverlere çağrı

Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ergun Yetkin, mübarek Ramazan ayı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı mübarek Ramazan ayı, ibadet ayı oldu olduğu kadar aynı zamanda yardımlaşma ve dayanışma ayıdır” dedi.

RAMAZAN AYI YARDIM AYIDIR

Gaziantep Yardım Vakfı olarak 1993 yılından bu yana, “Gaziantep’te bilgimiz dahilinde kimse aç ve açıkta kalmasın” anlayışı ile çalıştıklarını vurgulayan Başkan Ergun Yetkin, “27 Yıldan bu yana yüzlerce aileye düzenli gıda ve ihtiyaç maddeleri yardımında bulunuyor, okuyan çocuklarının eğitimine destek oluyoruz. On bir ayın sultanı olan Ramazan ayı ile birlikte gerek dinimizde gerekse de kültürümüzde büyük bir yere sahip olan yardımlaşma ve paylaşma duyguları en üst noktaya çıkmaktadır.  Hiç şüphesizdir ki, Ramazan ayının manevi atmosferiyle yapılan yardımlar da bereketlenmektedir” dedi.

YOKSULUN MUTLULUĞUNDA PAY SAHİBİ OLALIM

Yetkin, Ramazan ayı nedeniyle hayırseverlere bir çağrı yaparak, yardımlarını esirgememelerini istedi. Başkan Ergun Yetkin, şöyle devam etti: “Hiç şüphesizdir ki, Ramazan ayı yardımlaşma ve dayanışma bilincinin arttığı bir aydır. Ramazan ayında Müslümanlar tarafından fitre ve zekatların dağıtılması, sosyal yardımlaşma ve dayanışma örneğidir. Bu mübarek günlerde yardımlaşmanın ve paylaşmanın bereketini ve mutluluğunu hep birlikte yaşamalıyız. Ramazan ayında yoksulları doyurmak, onların gülmelerinde ve mutluluğunda pay sahibi olmak hem dinimizin hem de gelenek ve göreneklerimizin bir gereğidir. Hele hele tüm dünyanın koronavirüs salgını ile boğuştuğu bir dönemde, yardımlaşma ve dayanışmanın önemi daha da artmaktadır.

27 YILDIR DEĞİŞMEYEN ANLAYIŞ

Hayırseverler isterlerse yapacakları yardımlar vakfımız tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır. Buradaki temel amacımız, yardımların amacına uygun ve doğru kişiye ulaştırılmasıdır. Gaziantep Yardım Vakfı olarak 27 yıldan bu yana bu anlayışımız hiç değişmedi. İhtiyaç sahibi kişilerin kim olduğuna bakmadan yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Temel amacımız, bilgimiz dahilinde kimsenin aç ve açıkta kalmamasıdır. Bu vesile ile İslam aleminin mübarek Ramazan ayını tebrik eder, tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Etiketler: » » » »
70 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?