logo

GEFEDER’den Ahde Vefa!

Gaziantep Egeliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri Gaziantep Vali Yardımcısı Mevlüt Kurban onuruna düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Vali Yardımcısı Mevlüt Kurban’ın Muğla Vali Yardımcılığına atanması sebebi ile GEFEDER üyeleri tarafından düzenlenen iftar yemeğinde duygulu anlar yaşandı.

Saklı Bahçe Kara Kedi’de düzenlenen iftar yemeğine Muğla Vali Yardımcısı Mevlüt Kurban, Gaziantep Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, Şehitkâmil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Nizip Kaymakamı Yaşar Karadeniz, GEFEDER yönetimi ve üyeleri katıldı

GEFEDER Başkanı Mezine Sırakaya makamların gelip geçici, ancak dostlukların kalıcı olduğunu belirterek “ Mevlüt valim bizim babamız, ağabeyimiz gibiydi. Başımız darda olsa bize elini uzatan ve baba şefkati ile kucaklayan değerli bir şahsiyetten ayrılmak üzücü olsa da biz kendisi adına çok sevindik. Sonuçta Türkiye’nin birçok yöresinde görev yapmış ve bu ülkeye bir fiil hizmet etmiş değerli valimizin kendi memleketine gidecek olması kendisini çok sevindirmiştir. Ama biz biliyoruz ki kendisi gönlünün yarısını Gaziantep’te bizlerle birlikte bırakıyor. GEFEDER üyeleri olarak değerli valimize yeni görevinde başarılar diliyoruz. Bizler GEFEDER olarak Gaziantep’te gelecek nesillerin daha aydınlık yarınlara ulaşması ve kültürlerin buluşması adına çalışmalarımıza devam edecek ve değerli büyüklerimizi kendimize örnek alacağız” dedi.

GEFEDER’in kuruluş aşamasında çok emeği olan ve aynı zamanda kendisinin de üyesi bulunduğu Gaziantep Egeliler Derneği’nin organize ettiği iftar yemeğinde veda konuşması yapan Vali Yardımcısı Mevlüt Kurban dernek üyelerine teşekkür ederek,  “Anadolu’nun çeşitli yerlerinde görev yaptım. Bu tür veda konuşmalarının çok zor olduğunu biliyorum. Gönlünün yarısının daima Gaziantep’te olacak. Gaziantep Egeliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin kurulmasında ciddi çabaları olan dernek başkanı Mezine Sırakaya ve derneğin kurulmasında ciddi katkılara olan bütün herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Atama gördüğümüz il olan Muğla’ya da aslında çok yabancı değilim, deyim yerindeyse kültürün merkezine gidiyoruz demek daha doğru olur. Her şeyin bir başlangıcı ve sonu olduğu gibi Gaziantep’te de 4 yıllık görev süremizi tamamladık. Bundan önceki meslek hayatım Anadolu’nun birçok yerinde görev yaptım, insanlarımızı dinledim, onlara gönlümü açtım. Bundan sonraki süreçte de özlem duyduğum memleketime yakın bir yerde görev yapacak olmaktan dolayı mutluyum.

GEFEDER GAZİANTEP’E YENİ BİR İVME KAZANDIRMIŞTIR

Her zaman olduğu gibi yeni görev yerimde de bu ülkeyi kuranların, Cumhuriyeti kuranların, Cumhuriyetin ilkelerini oluşturanların isteklerinden asla gerim adım atmayacağım. Çocuklarımıza da en az bizim yaşadığımız kadar bir Türkiye bırakmanın gayreti içerisinde olacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki toplum eski ilkelliğini kaybetmeye başladı. Küçük çıkarlar uğruna çok büyük geleceklerin satıldığını, pazarlanabildiğini görüyoruz. Geleceğimiz için küçük çıkarları elimizin tersiyle itmeyi bilmeliyiz, çocuklarımıza da bunu öğretmeliyiz. Ben GEFEDER’in özellikle Gaziantep kültürüne yeni bir ivme kazandıracağı, zenginlik katacağı kanaatindeyim. Kültürlerin çeşitliliği toplumun başarısını gösterir. Bir bahçede tek bir ağacın olması onu bahçe yapmaz, ne kadar çok çeşitli ağaç olursa gerçek bahçe o bahçedir. Ben GEFEDER’in de Gaziantep’te bu çeşitliliği yaratacağını düşünüyorum. Ben böyle bir birlikteliğini sağlayan dernek başkanımıza ve tüm misafirlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın kendisini fahri hemşeri olarak nitelendiren GEFEDER başkanı Mezine Sırakaya’ya teşekkür ederek Aydın’da görev yaptığı süreçte yöre insanının sıcak kanlılığından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Aydın; “ Sayın Vali Yardımcımız Mevlüt Kurban benim saygı duyduğum çok değerli bir ağabeyimdir. Ben sayın abim adına çok mutluyum Muğla gibi güzide bir şehre gittiği için, ancak böyle bir abimizi kaybettiğim içinde çok üzgünüm. Ben Sayın Vali Yardımcımıza ve eşine Muğla’da ki yeni görevinde huzur, mutluluk, başarı ve sağlık diliyorum” dedi.

Gaziantep Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, GEFEDER’in önemsenmesi gereken bir dernek olduğunu söyleyerek kendisinin de Ege yöresinin bir evladı olduğunu belirtti. Konuşmasına bir fıkra ile devam eden Çakıroğlu, Türkiye’nin her köşesinin ayrı bir güzelliği olduğuna dikkat çekerek Muğla iline atama gören Vali Yardımcısı Mevlüt Kurban’a yeni görev yerinde sağlık ve mutluluklar diledi.

BİZ HİZMET ETTİĞİMİZ İNSANLARA HÜRMET EDERİZ

Yanında ve yakınında olmaktan mutluluk duyduğunu ve iki yıllık süreçte yakın bir şekilde çalışma içerisinde oldukları Vali Yardımcısı Mevlüt Kurban’a yeni görev yerinde mutluluk dilekleri ili sözlerine başlayan Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan GEFEDER başkanı Mezine Sırakaya’ya güzel bir Ramazan akşamında nezih bir ortamda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Turan; “ Biz hizmet ettiğimiz insanlara hürmet ederiz, insanlarımızı ölesiye sever, vatanımızın her karış toprağını severiz. Biz vatan ve vatandaş aşığıyız. Allah bu güzel ülkeyi, bu cennet ülkeyi yüceltsin, Mevlüt ağabeyimiz gibi kıymetli ağabeylerimizin sayısını arttırsın. Mevlüt ağabeyimiz her gittiğimizde kapısını rahatlıkla açabildiğimiz, içeri girdiğimizde bizi ayakta karşılayan, yanağımızdan öpen, elimizi sıkan zarif, görkemli bir ağabeyimizdi. Mevlüt ağabeyimiz Gaziantep’e çok güzel hizmetlerde bulundu, ben şahsım ve tüm Şahinbey çalışanları ve Şahinbeyliler adına Sayın Vali Yardımcımız Mevlüt Kurban’a teşekkür ediyorum” dedi.

Nizip Kaymakamı Yaşar Karadeniz bugüne kadar birçok derneğin, hemşeri derneklerini toplantısına katıldığını, ilk defa Ege yöresine ait bir derneğin davetine katılmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Karadeniz; “GEFEDER olarak sizler doğru yoldasınız. Memleket dernekleri ile çok yakın birisi olarak bu dernekleri önemsiyorum. Ben memleket derneklerinin şu anda Türkiye’nin en güçlü sivil toplum örgütü olma yolunda çok ciddi mesafe aldığını düşünüyorum. Sayın Vali Yardımcımız Mevlüt Kurban, meslek hayatına ilk olarak memleketim olan Samsun’da başlamış. Samsun’da başlamış olduğu meslek hayatını Muğla ilinde sonlandırmak istedi. Ben kendisine yeni görev yerinde huzur ve mutluluk diliyorum” dedi.

Son olarak GEFEDER yönetimine ve üyelerine katkılarından dolayı teşekkür eden Başkan Mezine Sırakaya GEFEDER’in yeni projelerle yola devam edeceğini,  Eylül ayında Ege yöresine ait halkoyunları kursu açılacağını ve Ekim ayında Ege İllerinin de katkıları ile Gaziantep’te Egeliler gecesi düzenleneceğinin müjdesini verdi.

Etiketler: » » » » » »
777 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?