GENÇ TASARIMCILARDAN PARMAK ISIRTAN TASARIMLAR ÇIKTI - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler,
18° Parçalı bulutlu
 • EURO 7.39
 • DOLAR 6.77

GENÇ TASARIMCILARDAN PARMAK ISIRTAN TASARIMLAR ÇIKTI

Hareketli Manşet - 04 Mart 2012 23:12 A A

Hazırgiyim ve Moda dünyasına genç, yetenekli, yenilikçi tasarımcılar kazandırmak, toplumda tasarım bilincini geliştirmek amacıyla Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl 7. kez düzenlenen, “EİB Moda Tasarım Yarışması”nda sona yaklaşılıyor.

Bu yıl ana teması “Dijital Boyut” olarak belirlenen yarışmanın finali, 16 Mart 2012 Cuma akşamı İzmir Kaya Termal Otel’de gerçekleştirilecek. Finale kalan 10 genç tasarımcının son aşamaya getirdiği tasarımlar, İzmir Olgunlaşma Enstitüsü’nde düzenlenen son fitting ile finale hazır hale geldi.

EİB Moda Tasarım Yarışması’nın her yıl daha güzel tasarımların yarıştığı bir yarışma haline geldiğini belirten EİB Moda Tasarım Yarışması Komite Başkanı ve Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burak Sertbaş, “Bu yıl ki yarışmada, tasarımlar beklentilerimizin üzerinde güzel oldu. Her biri birbirinden güzel tasarımlar var. 16 Mart 2012 Cuma akşamı yapılacak olan final defilesinde görev yapacak olan jüri seçim yaparken epey zorlanacak” diye konuştu.

EİB MODA TASARIM YARIŞMASI SOSYAL MEDYADA POPÜLER OLDU

EİB 7. Moda Tasarım Yarışması’na katılımı arttırmak için gençlerin yoğun olarak kullandığı  Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerini ve google gibi arama platformlarını kullandıklarını ve bunda da başarılı olduklarını ifade eden Sertbaş, “Türkiye’nin önümüzdeki süreçte rakibi ucuz işgücü avantajı olan Uzakdoğu ülkeleri değil, İtalya, İspanya, İngiltere, Fransa gibi modada öne çıkmış ülkeler olacak. Bu ülkelerle tasarım yönümüzü güçlendirerek rekabet edebiliriz, bu tür yarışmalar bu yönümüzün güçlendiriyor.”

BİRİNCİYE 10 BİN TL ÖDÜL VE YURTDIŞINDA EĞİTİM

EİB 7. Moda Tasarım Yarışması’nda birinci olacak tasarımcı 10 bin TL, ikinci olacak tasarımcı 6 bin TL ve üçüncü olacak tasarımcı 4 bin TL ödülün sahibi olacak. Yarışmada ilk üç aynı zamanda yurtdışında 2 yıl süreyle tasarım eğitimi şansı kazanacak. Yarışmanın birincisi Stylesight Moda Trendleri sitesine 6 ay boyunca abonelik sahibi olacak.

EİB Moda Tasarım Yarışması Final Gecesi, 16 Mart 2012 Cuma gecesi Koreograf Akif ÖRÜK’ün organizasyonunda Türkiye’nin tanınmış mankenleri Özge Ulusoy, Sema Şimşek, Selda Car, Didem Soydan, Ebru Öztürk, Ece Begüm Yücetan, Çağla Doğanbaş, Gülşin Diker, Elif Ece Uzun, Tuğba Melis Türk gibi ünlü mankenler podyumda genç tasarımcıların eserlerini sergileyecek.

Yarışmanın Jürisi ise; Siren Ertan, Nihat Odabaşı, Simay Bülbül, Oben Budak, Erol Albayrak, Hakan Öztürk, Hakan Akkaya şu anda kesinleşen isimler oldu. Final Defilesi’ni sunacak olan eski Türkiye Güzelleri’nden Tuğba Karaca’nın kostümünü ise, EİB 5. Moda Tasarım Yarışması’nda birinci olan Nilgün Hepyalçın tasarladı.

EİB 7. Moda Tasarım Yarışması’nda finale kalan isimler ve koleksiyonları;

Ayça KAPLAN – Meteora,

Çiğdem GÜRKAN – Fraktal,

Elif AKDEMİR – Metalik Efektler,

Gözde KARASOY – Spaceship Mood,

Merve ÇAPKAN – Fiber Optic Reflection,

Merve UÇAR – Elektronik Soyutlamalar,

Münire AYDINALP – İnşaa,

Fulden Neslihan DİKİCİ – Pandora,

Sanem KURT – Pixel wars,

Vera Nur AYDINBAŞ – Optician,

Fotolu: Basın Bülteni’nde kullanılabilecek fotoğraflar ekte ve aşağıdaki linkte sunulmuştur.

Fotoaltı1: (Moda1 nolu foto) Mankenler soldan sağa; İrem Başeğmez, Gizem Bölük, Gülce Lale, Gözde Şensaz, İlayda Ejeyiğit, Gülşin Diker, Ceylan Yurdakavuşan, İpek Atay, Çağla Doğanbaş, İdil Kalender.

Fotoaltı2: (Moda5 nolu foto) Mankenler soldan sağa; Gizem Bölük, İrem Başeğmez, Gülce Lale, Gözde Şensaz, Gülşin Diker, İlayda Ejeyiğit, Ceylan Yurdakavuşan, İpek Atay, Çağla Doğanbaş, İdil Kalender.

EİB 6. Moda Tasarım Yarışması’nın final defilesi görkemli olmuştu.

Bu haber 66 kez okundu.
Hareketli Manşet - 23:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Sağlık Çalışanlarına gıda desteği
  Dünyayı saran Koronavirüs’ün Türkiye’ye gelmesi ile beraber, büyük özveri gösteren sağlık çalışanlarına destek amaçlı pek çok çalışma başlatıldı. Bu kapsamda Özler Döner tarafından Ankara’daki sağlık çalışanlarına döner dağıtıldı. Özel olarak hijyen kurallarına uygun hazırlanan dönerler el değmeden paketlenerek, ultraviyole ışınları ile korunarak yine aynı titizlikle sağlık çalışanlarına teslim ediliyor. Yoğun mesai harcayan sağlık çalışanları bu mücadelede […]
 • 02
  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan Bankalara çağrı
  Tüm bankaları sıkıntıya düşen firmalara destek olmaya çağıran Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Şirketlerimiz bankalar tarafından ‘limit bitti’ denip başvurusu dahi alınmadan geri çevriliyor. Buradan tüm bankalara seslenmek istiyorum. Bu dönem karlılık düşünecek, şirket seçecek dönem değil” dedi. Hisarcıklıoğlu konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:“Tüm dünya Koronavirüs salgını dolayısıyla oldukça zor […]
 • 03
  Büyükşehir Bandosu, Karantinadaki misafirlere moral oldu
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yurt dışında gelen ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Ümmü Gülsüm Yurt Müdürlüğü’nde karantinada tutulan 684 Türk vatandaşına, “Moral ve Motivasyon Etkinliği” düzenledi. Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıkan ve kısa süre içinde küresel bir salgın haline dönüşüp Dünya gündemine oturan Corona Virüs (COVID-19) nedeniyle insanların yaşam şartlarında meydana gelen dönüşümler […]
 • 04
  Fiyat Artışlarının önüne geçmek için denetimler devam ediyor
  Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında fiyat artışlarının önüne geçmek için denetimler devam ediyor. Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamada Gaziantep İl Ticaret Müdürlüğü tarafından market, eczane ve medikal firmalara yönelik yapılan denetimlerde haksız fiyat artışlarına dair şikayetlerin değerlendirildiği belirtildi. Yapılan açıklamada: “Koronavirüs tedbirleri kapsamında haksız fiyat artışlarının önlenmesi amacıyla Gaziantep Ticaret İl Müdürlüğü tarafından 9 Mart 2020 tarihinden […]
 • 05
  Şimdi sevgi dilini harekete geçirme zamanı
  İçinde bulunduğumuz kaos ortamını fırsata çevirebilirsiniz Koronavirüsün neden olduğu Covid -19 salgını kapsamında evlere kapandığımızı belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu durumun evde kurulmuş düzenleri de değiştirdiğini ifade ediyor. Evlere kapandığımız bu zamanların aile ilişkilerini pozitif yönde geliştirmek için fırsat olduğunu vurgulayan Tarhan, içinde bulunduğumuz zamanın tam da sevgi dilini harekete geçirme zamanı olduğunu […]

YOL DURUMU