Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

GÜMÜŞ MADALYA GAZİANTEP’TEN

2012 Londra Paralimpik oyunlarında kadınlar Halter 44 kiloda mücadele eden sporculardan Gaziantepli Çiğdem Dede gümüş madalya kazandı.

2012 Londra Paralimpik Oyunlarında kadınlar halter 44 kiloda mücadele eden Gaziantepli haltercimiz Çiğdem Dede, 105 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalya kazandı. Excel Arena’da yapılan müsabakalarda ilk hakkında 105 kiloda başarısız olan 32 yaşındaki milli sporcumuz ikinci hakkında barı kaldırdı. Son hakkında önce 113 kilo bildiren sporcumuz Çiğdem Dede daha sonra bu kiloyu 109’a indirdi ancak başarılı olamadı. Milli halterci, 105 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalyanın sahibi oldu.

Bu siklette altın madalyayı 109 kilo ile Nijeryalı lvory Nwokorie, bronz madalyayı ise 100 kilo ile Ukraynalı Lidiia Soloviova kazandı.

2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda gümüş madalya kazanan Çiğdem Dede’yi telefonla arayarak tebrik eden Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, paralimpik sporcuların elde ettiği derecelerden gurur duyduklarını söyledi. Baykan, “Halterde Konyalı Nazmiye Muslu’nun altın madalya kazanmasının ardından bu kez de Gaziantepli Çiğdem Dede gümüş madalya kazandı. Bayanlarımızın bu kategorideki başarıları takdire şayan. Mutluluğumuzu anlatmaya kelimeler yetmez. Daha önce paralimpik oyunlarda en büyük başarımız 1 altın ve 1 bronz madalyaydı. Daha 2. günden 1 altın ve 2 gümüş madalyaya ulaştık. Madalyalarımız devam edecek” dedi.

Etiketler: » » » » »
1083 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?