logo

13 Ağustos 2016

Hatay sınırında yakalanan Aloyan 6 dil biliyor

Hatay sınırında yakalanan Aloyan 6 dil biliyor

Hatay Valiliği, polis tarafından yapılan yol kontrolleri sırasında “yurda giriş yasağı” ve “yabancı terörist savaşçı” listesinde bulunan Ermenistan uyruklu Fransız vatandaşı Arthium Aloyan isimli kişinin yakalanıp tutuklandığını bildirdi.

Gözaltına alınan Aloyan’ın üzerinde yapılan aramada ise çatışma bölgelerinde çekilmiş fotoğraflar, harita  üzerinde işaretlenmiş askeri saldırı ve savunma planları çıktı.
Hatay’da şehir merkezinde yapılan yol uygulamasında yakalanan Ermeni asıllı Fransız vatandaşı Arthium Aloyan, ’silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan tutuklandı. 2012’de Müslüman olduğunu belirten Fransız vatandaşı Aloyan, Ermenistan’da Ezidilerden olduğunu, Suriye’de El Nusra adına savaştığını ve Ermenice, Fransızca, Arapça, Rusça,İngilizce ve Kürtçe dillerini bildiğini ve konuştuğunu söyledi.

ASKERİ SALDIRI VE SAVUNMA PLANLARI VAR

Gözaltına alınan Aloyan’ın üzerinde yapılan aramada ise çatışma bölgelerinde çekilmiş fotoğraflar,harita üzerinde işaretlenmiş askeri saldırı ve savunma planları, el yapımı patlayıcılar ve bunlara ait kimyasal madde görüntüleri, uzaktan kumanda için kullanılan elektronik devre şemalarını içerir video ve dokümanlar ele geçirimdi. Hatay Emniyet Müdürlüğü’nde sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Arthium Aloyan silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklandı.

Etiketler: » » »
14 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?