Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

HAYAT AŞK ÜZERİNE YARATILMIŞTIR

Gaziantep Ticaret Borsası üyelerinden emekli öğretmen ve şair M. Yıldırım KATRANCI son kitabının tanıtımı için Borsayı ziyaret etti. Meclis Başkanı Ali TABUR ve Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ÇELİK tarafından karşılanan usta şair son kitabı “BERGÜZAR” dan şiirler okudu.

Genelde aşk ve aşık üzerine şiirleri bulunan usta şair kitabını imzalayarak Meclis Başkanı ve Meclis üyelerine hediye etti. Hayatın aşk üzerine yaratıldığını söyleyen şair, kitaplarında hayatın ve aşkın lezzetini anlattığını belirtti. Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ÇELİK, Borsa ve üyelerinin sanatın ve sanatçının her zaman yanında olduğunu hatırlatarak cümlelerini şöyle sürdürdü: ”Sayın Yıldırım KATRANCI beyefendi son derece müstesna bir şairdir. Şiirlerini her daim severek okuyoruz. Borsamız bünyesinden böyle yetenekli insanları görmek çok gurur vericidir.”

M. Yıldırım KATRANCI; Gaziantep’in Şahinbey ilçesinin Şahinbey (Mülk) köyünde doğdu. Kırşehir Eğitim Enstitüsünü bitirerek 1979 yılında sınıf öğretmeni olarak göreve başladı. Eserlerine siyasi düşüncelerini katmamak adına uzunca bir süre yazmaya ara verdi. Kendini hazır hissettiğinde şiirlerini okuyucularıyla buluşturdu. Şairin daha önce yayınlanmış 6 eseri daha bulunmaktadır.

Etiketler: » »
489 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?