Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

HAZIR GİYİM SEKTÖRÜNE, KALİFİYE ELEMANLAR GELİYOR

Her geçen gün nitelikli iş gücünün artması ile ortaya çıkan sorunlar giderek büyüyor. Konfeksiyon ve İmalat Hazır Giyim Derneği (Pen-Kon) Yönetim kurulu Başkanı Mehmet Haskaya, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e nitelikli iş gücü taleplerini iletti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile birlikte Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi tarafından düzenlenen toplantıda Topçuoğlu Meslek Yüksek Okulunda Sanayicilerle bir araya gelerek sanayicilerin sorunları tartışıldı.

HAZIR GİYİMCİLERE YÜKSEK OKUL SÖZÜ

Gaziantep Üniversitesi Naci Topcuoğlu Meslek Yüksek Okulu’nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve AK Parti Gaziantep Milletvekillerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya katılan Bakan Ergün, sanayicilerin sorunlarını ve taleplerini dinledi. Penye Konfeksiyon ve İmalat Hazır Giyim Derneği (Pen-Kon) Yönetim kurulu Başkanı Mehmet Haskaya ve Başkan Yardımcısı Hayri Aytaç hazır giyim sektörünü temsilen katıldıklarını belirterek nitelikli iş gücü taleplerini Bakan Ergün’e ilettiler.

HERYIL 100 NİTELİKLİ İŞÇİYE İŞ GARANTİSİ VERİYORUM

Toplantıda söz alan Penye Konfeksiyon ve İmalat Hazır Giyim Derneği (Pen-Kon) Yönetim kurulu Başkanı Mehmet Haskaya Bakan Ergün’den kalifiye eleman eksikliğini giderecek yüksek okuldan mezun yetişmiş teknik eleman ihtiyaçlarını olduğunu belirterek hazır giyim ve hazır giyimde Gaziantep’in Türkiye’ye önemli ölçüde üretim yaptığını, kalite de rekabet edebilmek için eğitim görmüş tasarımcı, kalıpçı, modelistlere acil ihtiyaçlarının olduğunu vurgulayarak Gaziantep‘te bir yüksek okul talebinde bulundu.

Haskaya, okuldan mezun olacak her yıl 100 kişiyi işe alma kapasitelerinin olduğunu vurgulayarak, istihdam sözü verdi. Haskaya bakan Ergün’den kayıt dışı, merdiven altı olan konfeksiyon sektörünü kayıt içine alabilecek teşvik sistemlerini de talep etti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün istihdamda büyük bir potansiyel olduğunu vurgulayarak, Topçuoğlu Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç.Dr. Mehmet Civan’a Hazır giyim ve konfeksiyon sektörü için bir bölüm açılması yönünde talimat verdi.

Etiketler: » » » » » » » » »
558 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?