Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Her gün ölümle burun buruna

Geçtiğimiz günlerde 3 kişinin ölümü ve 6 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazasından sonra Alaybey ve Bey Mahallesi geçişine hala çözüm bulunmazken karşıdan karşıya geçen vatandaşlar her an ölümle burun buruna kalıyor.

Üst geçidin kaldırılmasından sonra meydana gelen trafik kazasında üç kişi ölmüş altı kişide yaralanmıştı.. Fakat hala bir önlem alınmayan geçitte her an vatandaşın canı tehlikede! Çoğu zaman vatandaşlar sürücülerle tartışıyor. Sürücü durmak bilmiyor, yayalarda zorda kalıyor. Ara sıra Trafik ekipleri yolu kontrol altına alması kalıcı çözüm değil, geçici çözüm diyen vatandaşlar yetkililerden bir an evvel bu yola çözüm bulunmasını istiyor. Çevre esnafı da durumdan rahatsız! Daha önce üst geçit vardı kaldırıldı fakat gerekçesi neydi bilinmiyor. Madem kaldırıldı neden bir çözüm bulunmuyor. İlle birilerinin bu yolda ölmesi mi gerekiyor diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Öte yandaş gazetemize gelen bilgiler doğrultusunda Nail Bilen Caddesine kapatılan yolu araştırdık. Bu yolun kapatılmasıyla işlerin bıçak gibi kesildiğini söyleyen vatandaşlar birçok sebepten mağdur olduklarını ifade ettiler. Yolun kazaya sebebiyet verme olasılığının yüksek olduğu gerekçesiyle kapatıldığını belirten esnaf Gaziantep’te birçok yol ve kavşağın durumu buradan daha riskli olmasına rağmen neden böyle bir karar verildiğine anlam veremediklerini belirttiler.

Her iki kavşağı değerlendiren haber ekibimiz iki kavşağı incelediklerinde ise Alaybey’i Bey Mahallesine bağlayan geçide neden hala çözüm üretilmediğine anlam veremediler. Vatandaş yetkililerin bu konuda duyarlı olmasını ve bir an çözüm üretmesini bekliyor.

Etiketler: » »
407 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?