Her gün ölümle burun buruna | Narkoz Haber
Az bulutlu
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

Her gün ölümle burun buruna

Editörün Seçtikleri - 04 Kasım 2011 15:18 A A

Geçtiğimiz günlerde 3 kişinin ölümü ve 6 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazasından sonra Alaybey ve Bey Mahallesi geçişine hala çözüm bulunmazken karşıdan karşıya geçen vatandaşlar her an ölümle burun buruna kalıyor.

Üst geçidin kaldırılmasından sonra meydana gelen trafik kazasında üç kişi ölmüş altı kişide yaralanmıştı.. Fakat hala bir önlem alınmayan geçitte her an vatandaşın canı tehlikede! Çoğu zaman vatandaşlar sürücülerle tartışıyor. Sürücü durmak bilmiyor, yayalarda zorda kalıyor. Ara sıra Trafik ekipleri yolu kontrol altına alması kalıcı çözüm değil, geçici çözüm diyen vatandaşlar yetkililerden bir an evvel bu yola çözüm bulunmasını istiyor. Çevre esnafı da durumdan rahatsız! Daha önce üst geçit vardı kaldırıldı fakat gerekçesi neydi bilinmiyor. Madem kaldırıldı neden bir çözüm bulunmuyor. İlle birilerinin bu yolda ölmesi mi gerekiyor diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Öte yandaş gazetemize gelen bilgiler doğrultusunda Nail Bilen Caddesine kapatılan yolu araştırdık. Bu yolun kapatılmasıyla işlerin bıçak gibi kesildiğini söyleyen vatandaşlar birçok sebepten mağdur olduklarını ifade ettiler. Yolun kazaya sebebiyet verme olasılığının yüksek olduğu gerekçesiyle kapatıldığını belirten esnaf Gaziantep’te birçok yol ve kavşağın durumu buradan daha riskli olmasına rağmen neden böyle bir karar verildiğine anlam veremediklerini belirttiler.

Her iki kavşağı değerlendiren haber ekibimiz iki kavşağı incelediklerinde ise Alaybey’i Bey Mahallesine bağlayan geçide neden hala çözüm üretilmediğine anlam veremediler. Vatandaş yetkililerin bu konuda duyarlı olmasını ve bir an çözüm üretmesini bekliyor.

Bu haber 94 kez okundu.
Editörün Seçtikleri - 15:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU