Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

HİSARCIKLIOĞLU’NA 365 ODA VE BORSADAN TAM DESTEK

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yeniden başkan olmasını desteklediklerini belirterek, ‘’Bundan sonraki dönemde de Rifat Hisarcıklıoğlu ile çalışmak istiyoruz’’ dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 69. Genel Kurulu öncesi 7 bölgeden sanayi ve ticaret odası başkanları bir araya gelerek, Ankara’da ortak basın toplantısı düzenledi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yeniden başkan olması için Türkiye’nin 7 bölgesindeki 365 oda ve borsa başkanının imzasının bulunduğu teklif dosyaları,  TOBB Genel Kurul Başkanı Hacı Osman Yıldırım’a sunuldu.

Toplantıya katılan GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, yaptığı konuşmada,  Türkiye’nin son 11 yılda büyük aşamalar kaydettiğini ve başarıda bütün oda ve borsaların da önemli katkıları olduğunu söyledi.

Bu dönemde özel sektörün yüzde 73 büyüdüğünü, 5 milyon kişinin iş sahibi yapıldığını, ihracatın 4 kat arttığını ve Türkiye’nin dünyanın en büyük 16 ekonomisi arasına katıldığını bildiren Konukoğlu,  Rifat Hisarcıklıoğlu’nun bu dönemde önemli katkılar sağladığını vurguladı.

Hisarcıklıoğlu’nun Türkiye’nin 2023 hedefleri için bütün Türkiye’deki oda ve borsaları ziyaret ettiğini ve herkesi ikna ettiğini belirten Konukoğlu, ‘’Bundan sonraki dönemde de biz Rifat Hisarcıklıoğlu ile çalışmak istiyoruz. Güneydoğu ve Doğu Anadolu odaları olarak yaptığımız toplantıda başkanımızı tekrardan odalar ve borsalar birliği başkanlığına aday gösteriyoruz” dedi.

Toplantıya,  Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Bursa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar da katıldı.

Etiketler: » » » »
745 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?