Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

İLAÇLAMANIN ADRESİ “EKOL”

Ekol İlaçlama sahibi Mahir Çapan, ilaçlamanın yılda en az iki defa yaptırılmasının sağlık açısından önemli olduğunu, ileride ciddi sorunlarla karşılaşmamak için ise belgesi ve ruhsatı olan profesyonel firmaların tercih edilmesi gerektiğini söyledi.

İlaçlama sektöründe Gaziantep bir ihtiyaç olduğunu tespit ettiklerini ve bu ihtiyacın adını da “EKOL İLAÇLAMA” olarak doldurmak istediklerini belirten Mahir Çapan, 10 yıllık uzman deneyimiyle ilaçlama konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Çapan; “ Ben 10 yıldır bu sektörün içerisindeyim.  2000’li yıllardan bu günlere geldiğimizde Gaziantep’te ilaçlama konusunda ciddi bir bilinçlenme var. Biz geçmiş yıllarda evlere gittiğimizde sadece mutfak, banyo ve lavabo türü yerlere ilaçlama yaptırılırdı,  şimdilerde ise insanlar evlerinin ve işyerlerinin her yerini ilaçlatmak istiyor. Benim Gazianteplilere tavsiyem ilaçlama konusunda profesyonel firmalarla çalışmalarıdır. Çünkü merdiven altı diye tabir ettiğimiz ve kendisini ilaçlama firması olarak tanıtan kişiler sağlık yönünden ciddi sıkıntılara sebep olabilir. Vatandaşlarımız, ilaçlama yaptıracakları kişilere ilaçlama belgelerinin olup olmadığını mutlaka sorsunlar, bu belgesi olmayanlar zaten ruhsat alamamaktadır. Kullanılan bu ilaçlar bu işin uzmanı olan kişiler tarafından belirli oranlarda hazırlanmalıdır. Bilinçsiz ve uzman olmayan kişiler tarafından yapılan ilaçlamalar neticesinde, mikrop ve haşerelerden kurtulmak isterken çok ciddi tehlikelerle karşı karşıya kalınabilir. Kullandığımız ilaçların süresi genelde 3 ve 6 ay arasında değişmektedir. Vatandaşlarımız ilaçlama işlemini bahar aylarında ve sonbahar aylarında olmak üzere 2 defa yaptırırlarsa yeterli olacaktır.

BÖCEKLER CİDDİ HASTALIKLARA NEDEN OLABİLİR

Özellikle işyerlerinde hassasiyet gösteren alanlar vardır. Mesela bir Pastaneyi düşünün, her yere ilaçlama yapmanız mümkün değildir.  Bu tür yerlerde ürünleri dışarıda olan yerlerdir. İlaçlarımız her ne kadar kokusuz ve lekesiz olsa da buharlaşma sonucunda yediğimiz şeylerin üzerine sinebilir. Bu nedenle bu tür yerlerde jel uygulamaların yapılmasının daha uygun olacağını değerlendiriyoruz. Vatandaşlarımız bize neden böcek ilaçlaması yapılmalı diye soruyor. Böcekler insanlar üzerinde olumsuz etkiler oluşturabilirler, böcekler insanların yaşadığı her yerde yaşama imkânına sahiptirler. Bu nedenle ilaçlama yapmak hayati önem taşır ve ihmal edilmemesi gereken bir husustur. İlaçlama yapıldıktan sonra ilaçlama yapılacak alan 3 saat boyunca kapalı olarak bırakılmalıdır. Daha sonraki süreçte ilaçlanan alan güzelce havalandırılmalı ve temizlik yapılmalıdır. İlaçlama vatandaşlarımızın korktuğu kadar maliyeti yüksek bir şey değildir. Biz metrekareyi hesap alarak yoğunluğa göre işlem yapıyoruz. Vatandaşlarımız bizlere ulaşırsa gerekli kolaylığı sağlarız” dedi.

İlaçlama konusunda yılların tecrübesi ile Gaziantepli vatandaşlara seslenen Mahir Çapan “ İlaçlamanın adresi EKOL! Böcek ve haşerelerden kurtulmak için bize ulaşın. Merak ettiklerinizi bize sorun ve rahat ve sağlıklı bir yaşam sürdürün” diyerek ilaçlama konusunda vatandaşların daha çok bilinçlenmesi ve merak etiklerini bir bilene sorması gerektiğine vurgu yaptı.

Etiketler: » » »
765 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?