İstihdamın adresi GAZİANTEP İŞKUR | Narkoz Haber
21° Az bulutlu
 • EURO 6.35
 • DOLAR 5.74

İstihdamın adresi GAZİANTEP İŞKUR

Hareketli Manşet - 23 Aralık 2018 18:40 A A

Gaziantep İŞKUR tarafından geleneksel hale getirilen İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarının 6’ncısı büyük ve coşkulu katılımla muhteşem açılış törenine sahne oldu.

“İstiklalin ve İstihdamın Kalesi” sloganı ile çalışmalarına devam eden Gaziantep İŞKUR, fuardaki yoğun katılımla seçilen temada ne kadar haklı olduğunu bir kez daha ispat etti. Fuar adeta “Kadın İstihdamında Gaziantep İŞKUR” dedirtti.

Gaziantep İŞKUR tarafından 20-21 Aralık 2018 tarihinde Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre Salonunda gerçekleştirilen fuarda katılımcı izdihamı yaşandı.

On binlerce fuar ziyaretçisi fuaye salonundaki stantları ziyaret ederek iş arayanlar özgeçmiş ve CV bıraktı.  Bu sayede işverenlerin iş gücü veri tabanı oluşturma imkânı sağlanmış oldu.

Gaziantep İŞKUR tarafından 20-21 Aralık 2018 tarihinde Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre Salonunda gerçekleştirilen fuara çok sayıda ve değişik sektörlerden stant açan firmalar aradıkları nitelikteki çalışanı bulmak için beklediği buluşmayı gerçekleştirerek, kendi sektörüne uygun çalışanı yapacakları ön değerlendirme sonrasında istihdam için işletmelerine davet etme imkanı buldu.

Açılış törenine, İl Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ali Gür, Sanko Üniversitesi Rektörü Güner Dağlı, Türkiye İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Şahinbey ve Şehitkamil İlçe Kaymakamları, İŞKUR Gaziantep İl Müdürü Siraç Ekin, Gaziantep Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, ile Gaziantep ve komşu illerin il ve bölge müdürleri katılım sağladı.

İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarının açılışında İŞKUR tanıtım videosunun ardından salondaki yoğun kalabalığa hitap eden Gaziantep Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Siraç Ekin; fuarın iş gücünün beklediği ve özlediği güne kavuştuğunu, insan odaklı bu etkinliğin önemli bir farkındalık yarattığını söyledi.

Ekin; İş birliği ile gönül birliği ile çalışma birliği ile ve ekip ruhuyla yola çıkmış ve vatandaşlarımıza hizmet etmeyi kendimize, çalışma arkadaşlarımızla beraber hedef belirlemiş durumdayız. Bu hedefi hakkıyla ve aksatmadan yerine getirdiğimizi kamu oyunun olumlu geri dönüşleri ile teyit etmiş durumdayız.

İş verenlerle, iş arayanları buluşturan İŞKUR, iş arayan kadınları, gençleri, engellileri, eski hükümlüleri, üniversite öğrencilerini, uzun süreli ve dezavantajlı kesimleri iş bulmaları için 2 gün süreyle ev sahipliği yapmıştır.

Beklenenin çok üzerinde katılımcı misafir ağırlayan İŞKUR fuarı uzun süre konuşulacak olup çok sayıda istihdam ve mesleki eğitime hak kazanan vatandaşlarımız için de vesile olmuş aynı zamanda vatandaşlarımızın iş ve aş temin etmelerine, sosyal barışın sağlanmasına ve iş dünyasının da beklentilerinin karşılanmasına aracılık etmiştir.

Yıl boyunca etkin çalışma yaparak, işsizlere iş umudu olan işletmeler sistem üzerinden incelenerek, en fazla istihdam sağlayanlarla, mesleki eğitime, girişimciliğe ve bu etkinliğin, fuarın yapılması için destek sponsorluğu yapan işletmelere, fuar katılımcısı ve aynı zamanda ortağı olan Valilik, belediyeler, üniversite, İŞKUR ve STK’ların üst düzey yetkililerinden hak ettikleri ödülleri alarak onure edilmişlerdir. Gaziantep İŞKUR Müdürü olarak fuara katılım ve destek sunan bütün taraflara, İŞKUR camiasına ve üniversite yetkililerine teşekkür ediyorum”dedi.

Fuarın anlam ve önemine vurgu yapan Türkiye İŞ Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya; İŞKUR üzerinden sağlanan istihdamın belirlenen hedefin çok üzerinde gerçekleştiği Gaziantep’te ki başarının tesadüf olmadığını vurgulayarak bunun yönetimin sevk ve idaresindeki başarıdan kaynaklandığını belirtti. Uzunkaya; istihdamda önemli başarılara imza atan Gaziantep’li yöneticilere ve işverenlere teşekkür etti.

İl Valisi Davut Gül ise Türkiye’de ve Gaziantep’te en büyük sorunun mesleksizlik olduğunu belirterek nitelikli iş gücünün bu alanda değerlendirilmesinin önemine vurgu yaptı.

Fuar protokol konuşmalarının ardından ödül alan işletmelerin ödüllerinin takdim edilmesi ve protokol tarafından stantların ziyaret edilmesiyle devam etti.

Fuarda ünlü iş adamı ve Sanko Holding Onursal Başkanı Sn. Abdulkadir Konukoğlu’nun ilham veren başarı hikayesini üniversite öğrencilerine anlatması ilgiyle dinlendi.

 

Bu haber 115 kez okundu.
Hareketli Manşet - 18:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İş dünyası 2020’de uluslararası ticaretle büyümeyi öngörüyor
  HSBC Grubu’nun ‘Navigator: Şimdi, Gelecek ve Nasıl’ Raporu’na göre; Türkiye’deki şirketlerin yüzde 72’si uluslararası ticaretin yeni iş fırsatları sunacağını öngörüyor. Türkiye’deki şirketler için ticarette Avrupa önemli bir pazar olarak yerini korurken, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesiyle olan ticarette ise büyüme görülüyor. HSBC Grubu’nun hazırladığı ‘Navigator: Şimdi, Gelecek ve Nasıl’ Raporu, iş dünyası liderlerinin kısa […]
 • 02
  Türkiye’de 7 Milyon Kişi Diyabetle Mücadele Ediyor
  Dünyada her 6 saniyede bir kişi şeker hastalığından dolayı hayatını kaybediyor, Türkiye’de ise 7 milyon şeker hastası bulunuyor. Türkiye’deki hastaların neredeyse yarısının şeker hastalığının farkında olmadığına dikkat çeken DoktorTakvimi.com uzmanlarından Doç. Dr. Samet Yardımcı, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle bu önemli hastalığa dair bilgiler veriyor. Şeker hastalığı tıbbi adıyla diyabet, yüksek kan şekeriyle seyreden […]
 • 03
  Narlıtepe’den Avrupa’ya
  Türkiye, Romanya, İtalya, İspanya, Bulgaristan , Hırvatistan ortaklı Erasmus+ KA229 ‘ Happy schools for happy students ‘ projesi ile Avrupa’da 4 ülkede bulunup iyi uygulamaları yerinde gözlemleyecek , projelerini gerçekleştirecek  olan Gaziantep Hayriye Osman Külekçi İlkokulu’nun öğrencileri, tıpkı  kültür elçisi gibi Türkiye’yi ve Gaziantep’i tanıtacak.  Gaziantep’in merkez Şahinbey ilçesinin varoş denilen kenar mahallelerinden biri olan […]
 • 04
  Gaziantepli Kadın Girişimciler Buluştu
  KAGİDER koordinatörlüğünde, KAİSDER ve BUİKAD paydaşlığında yürütülen, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı (Women Business Network W-BUN) projesi kapsamında Gaziantepli kadın girişimciler bir araya geldi. Toplantıda kadın girişimcilerin sorunları ve çözüm önerileri ele alındı. Kadın girişimcilerin katma değerli üretim ve ihracat artışının öncüsü olmaları görüşüyle yola çıkan koordinatörlüğünü KAGİDER’in […]
 • 05
  MHP’li Taşdoğan’ın acı günü
  MHP Gaziantep Milletvekili A.Muhittin Taşdoğan’ın Babası İbrahim Taşdoğan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. MHP Gaziantep Milletvekili A.Muhittin Taşdoğan’ın Babası İbrahim Taşdoğa’ın cenazesi bugün Öğle namazına müteakip Nurdağı/Sakcagözü Bucağı camiinde kalınacak namazın ardından sakcagözü kabristanına defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz.

YOL DURUMU