32° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.29
 • DOLAR 5.69

İstihdamın adresi GAZİANTEP İŞKUR

Hareketli Manşet - 23 Aralık 2018 18:40 A A

Gaziantep İŞKUR tarafından geleneksel hale getirilen İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarının 6’ncısı büyük ve coşkulu katılımla muhteşem açılış törenine sahne oldu.

“İstiklalin ve İstihdamın Kalesi” sloganı ile çalışmalarına devam eden Gaziantep İŞKUR, fuardaki yoğun katılımla seçilen temada ne kadar haklı olduğunu bir kez daha ispat etti. Fuar adeta “Kadın İstihdamında Gaziantep İŞKUR” dedirtti.

Gaziantep İŞKUR tarafından 20-21 Aralık 2018 tarihinde Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre Salonunda gerçekleştirilen fuarda katılımcı izdihamı yaşandı.

On binlerce fuar ziyaretçisi fuaye salonundaki stantları ziyaret ederek iş arayanlar özgeçmiş ve CV bıraktı.  Bu sayede işverenlerin iş gücü veri tabanı oluşturma imkânı sağlanmış oldu.

Gaziantep İŞKUR tarafından 20-21 Aralık 2018 tarihinde Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre Salonunda gerçekleştirilen fuara çok sayıda ve değişik sektörlerden stant açan firmalar aradıkları nitelikteki çalışanı bulmak için beklediği buluşmayı gerçekleştirerek, kendi sektörüne uygun çalışanı yapacakları ön değerlendirme sonrasında istihdam için işletmelerine davet etme imkanı buldu.

Açılış törenine, İl Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ali Gür, Sanko Üniversitesi Rektörü Güner Dağlı, Türkiye İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Şahinbey ve Şehitkamil İlçe Kaymakamları, İŞKUR Gaziantep İl Müdürü Siraç Ekin, Gaziantep Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, ile Gaziantep ve komşu illerin il ve bölge müdürleri katılım sağladı.

İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarının açılışında İŞKUR tanıtım videosunun ardından salondaki yoğun kalabalığa hitap eden Gaziantep Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Siraç Ekin; fuarın iş gücünün beklediği ve özlediği güne kavuştuğunu, insan odaklı bu etkinliğin önemli bir farkındalık yarattığını söyledi.

Ekin; İş birliği ile gönül birliği ile çalışma birliği ile ve ekip ruhuyla yola çıkmış ve vatandaşlarımıza hizmet etmeyi kendimize, çalışma arkadaşlarımızla beraber hedef belirlemiş durumdayız. Bu hedefi hakkıyla ve aksatmadan yerine getirdiğimizi kamu oyunun olumlu geri dönüşleri ile teyit etmiş durumdayız.

İş verenlerle, iş arayanları buluşturan İŞKUR, iş arayan kadınları, gençleri, engellileri, eski hükümlüleri, üniversite öğrencilerini, uzun süreli ve dezavantajlı kesimleri iş bulmaları için 2 gün süreyle ev sahipliği yapmıştır.

Beklenenin çok üzerinde katılımcı misafir ağırlayan İŞKUR fuarı uzun süre konuşulacak olup çok sayıda istihdam ve mesleki eğitime hak kazanan vatandaşlarımız için de vesile olmuş aynı zamanda vatandaşlarımızın iş ve aş temin etmelerine, sosyal barışın sağlanmasına ve iş dünyasının da beklentilerinin karşılanmasına aracılık etmiştir.

Yıl boyunca etkin çalışma yaparak, işsizlere iş umudu olan işletmeler sistem üzerinden incelenerek, en fazla istihdam sağlayanlarla, mesleki eğitime, girişimciliğe ve bu etkinliğin, fuarın yapılması için destek sponsorluğu yapan işletmelere, fuar katılımcısı ve aynı zamanda ortağı olan Valilik, belediyeler, üniversite, İŞKUR ve STK’ların üst düzey yetkililerinden hak ettikleri ödülleri alarak onure edilmişlerdir. Gaziantep İŞKUR Müdürü olarak fuara katılım ve destek sunan bütün taraflara, İŞKUR camiasına ve üniversite yetkililerine teşekkür ediyorum”dedi.

Fuarın anlam ve önemine vurgu yapan Türkiye İŞ Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya; İŞKUR üzerinden sağlanan istihdamın belirlenen hedefin çok üzerinde gerçekleştiği Gaziantep’te ki başarının tesadüf olmadığını vurgulayarak bunun yönetimin sevk ve idaresindeki başarıdan kaynaklandığını belirtti. Uzunkaya; istihdamda önemli başarılara imza atan Gaziantep’li yöneticilere ve işverenlere teşekkür etti.

İl Valisi Davut Gül ise Türkiye’de ve Gaziantep’te en büyük sorunun mesleksizlik olduğunu belirterek nitelikli iş gücünün bu alanda değerlendirilmesinin önemine vurgu yaptı.

Fuar protokol konuşmalarının ardından ödül alan işletmelerin ödüllerinin takdim edilmesi ve protokol tarafından stantların ziyaret edilmesiyle devam etti.

Fuarda ünlü iş adamı ve Sanko Holding Onursal Başkanı Sn. Abdulkadir Konukoğlu’nun ilham veren başarı hikayesini üniversite öğrencilerine anlatması ilgiyle dinlendi.

 

Bu haber 76 kez okundu.
Hareketli Manşet - 18:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Nevzat Kara spor camiasını üzdü
  Gaziantepli İşadamı Nevzat Kara hayatını kaybetti.  Dün gece arkadaşlarıyla halı saha maçında fenalaşan Nevzat Kara kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
 • 02
  Oğuzeli Narı Tescillendi
  “GAZİANTEP’İN ÖNEMLİ TARIM ÜRÜNLERİNDEN OĞUZELİ NARINI TESCİLLEDİK” Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), Gaziantep’in önemli tarım ürünleri arasında yer alan ‘Oğuzeli Narının’ Coğrafi işaret tescil belgesini alarak, şehir adına tescilini gerçekleştirdiği ürün sayısını 12’ye çıkardı. GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Türk Patent ve Marka Kurumu Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün […]
 • 03
  GAİB’ten 187 Ülkeye 5,7 milyar dolar ihracat
  “Gaziantep’in Ağustos İhracatı 554 Milyon Dolar“ Dünyanın 187 ülkesine ihracat gerçekleştiren Güneydoğulu ihracatçılar Ağustos ayında da yeni başarılara imza attı. Ağustos 2019’da Gaziantep’ten 554 milyon dolar, Güneydoğu Anadolu Bölgesinden ise 671 Milyon dolarlık ihracat gerçekleştirilirken 2019 yılının sekiz aylık diliminde Gaziantep’ten 4,8 milyar dolar, Güneydoğu Anadolu Bölgesinden ise 187 ülkeye 5,7 milyar dolarlık ihracat yapıldı. […]
 • 04
  Irak ve Suriye’de Kan Kaybeden İhracatçının Afrika ve ABD’de Yüzü Gülüyor
  İhracatın Ağustos Şampiyonu Hububat Bakliyat Sektörü Güneydoğulu İhracatçıların Yeni Rotası Pazar Çeşitliliği 2019 yılı Ocak-Ağustos döneminde Güneydoğu Anadolu Bölgesinden 154 ülkeye 1 milyar 268 milyon 998 bin dolarlık sektörel ihracat gerçekleştirildiğine dikkat çeken Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya Ağustos 2019’da ise bir önceki yıla oranla %9,8 düşüşle […]
 • 05
  İşte Transfer döneminin en çok konuşulan isimleri
  17 Haziran’da başlayıp 2 Eylül’de sona eren 2019-2020 sezonu birinci transfer dönemi yaz aylarına damgasını vurdu. Türkiye Süper Lig ekipleri kadrolarını birçok yıldız isimle güçlendirirken, ayrılıklar da bir o kadar ön plana çıktı. Süper Lig’de 2019-2020 yaz transfer dönemi resmen sona erdi. Transfer döneminde en fazla transfere imza atan kulüp 22 isimle sözleşme imzalayan İstikbal […]

YOL DURUMU