İstihdamın adresi GAZİANTEP İŞKUR | Narkoz Haber
Parçalı bulutlu
 • EURO 6.63
 • DOLAR 6.10

İstihdamın adresi GAZİANTEP İŞKUR

Hareketli Manşet - 23 Aralık 2018 18:40 A A

Gaziantep İŞKUR tarafından geleneksel hale getirilen İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarının 6’ncısı büyük ve coşkulu katılımla muhteşem açılış törenine sahne oldu.

“İstiklalin ve İstihdamın Kalesi” sloganı ile çalışmalarına devam eden Gaziantep İŞKUR, fuardaki yoğun katılımla seçilen temada ne kadar haklı olduğunu bir kez daha ispat etti. Fuar adeta “Kadın İstihdamında Gaziantep İŞKUR” dedirtti.

Gaziantep İŞKUR tarafından 20-21 Aralık 2018 tarihinde Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre Salonunda gerçekleştirilen fuarda katılımcı izdihamı yaşandı.

On binlerce fuar ziyaretçisi fuaye salonundaki stantları ziyaret ederek iş arayanlar özgeçmiş ve CV bıraktı.  Bu sayede işverenlerin iş gücü veri tabanı oluşturma imkânı sağlanmış oldu.

Gaziantep İŞKUR tarafından 20-21 Aralık 2018 tarihinde Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre Salonunda gerçekleştirilen fuara çok sayıda ve değişik sektörlerden stant açan firmalar aradıkları nitelikteki çalışanı bulmak için beklediği buluşmayı gerçekleştirerek, kendi sektörüne uygun çalışanı yapacakları ön değerlendirme sonrasında istihdam için işletmelerine davet etme imkanı buldu.

Açılış törenine, İl Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ali Gür, Sanko Üniversitesi Rektörü Güner Dağlı, Türkiye İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Şahinbey ve Şehitkamil İlçe Kaymakamları, İŞKUR Gaziantep İl Müdürü Siraç Ekin, Gaziantep Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, ile Gaziantep ve komşu illerin il ve bölge müdürleri katılım sağladı.

İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarının açılışında İŞKUR tanıtım videosunun ardından salondaki yoğun kalabalığa hitap eden Gaziantep Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Siraç Ekin; fuarın iş gücünün beklediği ve özlediği güne kavuştuğunu, insan odaklı bu etkinliğin önemli bir farkındalık yarattığını söyledi.

Ekin; İş birliği ile gönül birliği ile çalışma birliği ile ve ekip ruhuyla yola çıkmış ve vatandaşlarımıza hizmet etmeyi kendimize, çalışma arkadaşlarımızla beraber hedef belirlemiş durumdayız. Bu hedefi hakkıyla ve aksatmadan yerine getirdiğimizi kamu oyunun olumlu geri dönüşleri ile teyit etmiş durumdayız.

İş verenlerle, iş arayanları buluşturan İŞKUR, iş arayan kadınları, gençleri, engellileri, eski hükümlüleri, üniversite öğrencilerini, uzun süreli ve dezavantajlı kesimleri iş bulmaları için 2 gün süreyle ev sahipliği yapmıştır.

Beklenenin çok üzerinde katılımcı misafir ağırlayan İŞKUR fuarı uzun süre konuşulacak olup çok sayıda istihdam ve mesleki eğitime hak kazanan vatandaşlarımız için de vesile olmuş aynı zamanda vatandaşlarımızın iş ve aş temin etmelerine, sosyal barışın sağlanmasına ve iş dünyasının da beklentilerinin karşılanmasına aracılık etmiştir.

Yıl boyunca etkin çalışma yaparak, işsizlere iş umudu olan işletmeler sistem üzerinden incelenerek, en fazla istihdam sağlayanlarla, mesleki eğitime, girişimciliğe ve bu etkinliğin, fuarın yapılması için destek sponsorluğu yapan işletmelere, fuar katılımcısı ve aynı zamanda ortağı olan Valilik, belediyeler, üniversite, İŞKUR ve STK’ların üst düzey yetkililerinden hak ettikleri ödülleri alarak onure edilmişlerdir. Gaziantep İŞKUR Müdürü olarak fuara katılım ve destek sunan bütün taraflara, İŞKUR camiasına ve üniversite yetkililerine teşekkür ediyorum”dedi.

Fuarın anlam ve önemine vurgu yapan Türkiye İŞ Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya; İŞKUR üzerinden sağlanan istihdamın belirlenen hedefin çok üzerinde gerçekleştiği Gaziantep’te ki başarının tesadüf olmadığını vurgulayarak bunun yönetimin sevk ve idaresindeki başarıdan kaynaklandığını belirtti. Uzunkaya; istihdamda önemli başarılara imza atan Gaziantep’li yöneticilere ve işverenlere teşekkür etti.

İl Valisi Davut Gül ise Türkiye’de ve Gaziantep’te en büyük sorunun mesleksizlik olduğunu belirterek nitelikli iş gücünün bu alanda değerlendirilmesinin önemine vurgu yaptı.

Fuar protokol konuşmalarının ardından ödül alan işletmelerin ödüllerinin takdim edilmesi ve protokol tarafından stantların ziyaret edilmesiyle devam etti.

Fuarda ünlü iş adamı ve Sanko Holding Onursal Başkanı Sn. Abdulkadir Konukoğlu’nun ilham veren başarı hikayesini üniversite öğrencilerine anlatması ilgiyle dinlendi.

 

Bu haber 196 kez okundu.
Hareketli Manşet - 18:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bakan Albayrak, Başkan Şahin’i ziyaret etti
  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti. Gaziantep Ticaret Odası’nda düzenlenen “Gaziantep İş Dünyasıyla Buluşma Toplantısı” dolayısıyla şehre gelen ve bir dizi ziyaretlerde bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda organize edilen toplantıya katıldı, sektör temsilcileriyle görüştü. Gaziantep’te var olan ekonomi modeli hakkında şehrin; […]
 • 02
  Gaziantep’e yine şehit ateşi düştü
  İdlib Bölgesi’nde akşam saatlerinde şehit düşen iki askerden birinin Gaziantepli olduğu öğrenildi. İdlib’de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına, Esad rejimi unsurları tarafından hain topçu atışı saldırısı gerçekleştirildi. Hain saldırıda 5 asker yaralanırken 2 askerimiz şehit düştü. Saldırıda şehit düşen Tankçı Sözleşmeli Er Mustafa Ertürk’ün, Gaziantep Şahinbey İlçesi  İstiklal Mahallesinde […]
 • 03
  Bakan Albayrak Gaziantep’te İş Dünyası ile bir araya geldi
  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bir dizi ziyaret ve programlarda bulunmak üzere Gaziantep’e geldi. Havaalanında Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve İl Protokolü tarafından karşılanan Bakan Albayrak, “Türkiye İçin Değişim Başlıyor” programı kapsamında iş dünyası ile buluştu. Gaziantep Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıda iş insanlarına hitap eden Albayrak, “Türkiye için Değişim […]
 • 04
  GAİB Tekstil Mühendisliğini cazip hale getiriyor
  Türkiye’de Tekstil Mühendisliği algısının yükseltilmesi ve alanlarında uzman mühendislerin yetiştirilerek tekstil sektörüne kazandırılması amacıyla Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği, üniversiteler ile yürüttüğü ortak çalışmaların kapsamını genişletmeye başladı. Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda; Gaziantep Üniversitesi ve Adıyaman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanları ve […]
 • 05
  GSO’nun Şubat ayı meclis toplantısı yapıldı
  Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Şubat ayı meclis toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, meclis ve danışma kurulu üyelerinin katılımıyla, Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıda Dünya, Türkiye ve Gaziantep ekonomisindeki son gelişmelerle birlikte güçlükler ve fırsatlar değerlendirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan GSO Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Elazığ ve Malatya’da meydana gelen ve […]

YOL DURUMU