Kent Konseyi'nden Ordumuza destek, Emperyalistlere Kınama | Narkoz Haber
-0° Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

Kent Konseyi’nden Ordumuza destek, Emperyalistlere Kınama

Yerel Haberler - 16 Ekim 2019 20:42 A A

Kent Konseyi Yürütme Kurulumuz Ordumuzun Suriye’nin kuzeyinde yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtını değerlendirmiştir.

         ABD VE AB Destekli Kısa orta ve uzun vadede ülkemize terör gruplarının hedefi haline getirebilecek oluşumlara karşı başlatılan bu hareket bütün riskler ortadan kaldırılıncaya kadar devam etmelidir. Bu Harekat açıkça görüldüğü gibi Yurdumuzda ve bölgemizde Barış sağlamayı amaçlamaktadır.

       ABD Başkanı ve yönetimindeki malum odakların bu durumu birkaç yüzyıldır devam eden          Türk-Kürt Savaşı olarak nitelendirmeye çalışmaları oynanan ve oynanmak istenen oyunu açıkça ortaya koymaktadır.

       Türkler- Kürtler yüzyıllardır bırakın savaş halinde olmayı bu süre zarfında kardeşçe ve birlikte müşterek bir yaşam sürdürmektedirler.

TÜRK-KÜRT KARDEŞLİĞİNE VURGU

      Sorun; Türkiye ve sayıları birkaç on bini geçmeyen Emperyalist güçlerce beslenen terör örgütü arasındadır ve terör sonlandırıncaya kadar mücadele devam edecektir..

       Türk-Kürt kardeşliğini ne Trump ne AB nede onların sözde destekçileri engelleyebileceklerdir.

       Bütün bunların yanında Trump ve ABD Senatosunun ve ayrıca bazı AB ülkelerinin sosyal ve ekonomik yaptırım tehtidleri beyhudedir.

     Aynı senaryo 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında da uygulanmış ve bu uygulama “Her şerde bir hayır vardır” lafsını doğru çıkaracak şekilde Milli Savunma Sanayimizin kuruluşuna ve bu günlere gelmesine vesile olmuştur.

     Bu tehtidlere karşın verilecek en anlamlı cevap o zamanki ABD Başkanı Johnson’un gönderdiği tehtid mektubuna karşın eski Cumhurbaşkanımız Sayın İsmet İnönü’nün “Yeni bir Dünya kurulur ve Türkiye onun içinde yerini alır” sözüdür.

     Kurtuluş Savaşı’ndaki emsalsiz savunması ile Dünya Savaş tarihine geçen Gaziantep ve Gaziantep halkı her zaman olduğu gibi Ordusunun arkasındadır. Gaziantep kent Konseyi Yürütme Kurulu olarak kirli ve çirkin oyunların müsebbibi olan Emperyalist güçleri ve bunların destekçi ve uşaklarını kınıyoruz.

      Bu vesile ile Silahlı Kuvvetlerimizin tüm insanı değerleri de göz önüne alarak büyük özveri ile yürüttüğü harekâta bir kez daha başarılar diler, harekâtta yer alan Mehmetçiklerimizin sağlık içerisinde ülkemize dönmelerini en içten duygularımızla temenni eder, asker ve sivil şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar dileriz.

Bu haber 72 kez okundu.
Yerel Haberler - 20:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 02
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 03
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.
 • 04
  Elazığ’da meydana gelen deprem’de can kaybı
  Merkez üssü Elazığ Sivrice’de meydana gelen  6,8 büyüklüğündeki  depremde şuana kadar Elazığ’da 6, Malatya’da 5 olmak üzere 11 vatandaşımız hayatını kaybettiğini 272 vatandaşında yaralandığı açıklandı. AFAD Telefon görüşmelerinde web tabanlı uygulamaların kullanılmasını istedi. Merkez üssü Elazığ Sivrice’de meydana gelen  6,8 büyüklüğündeki  deprem  Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Bitlis, Şanlıurfa, Tunceli, Adana, Şanlıurfa, Hatay, Adıyaman’da da hissedildi.
 • 05
  Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde deprem
  Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesi’nde meydana gelen deprem çevre illerden de hissedildi. Deprem nedeniyle korku panikle vatandaşlar sokağa çıktı. Bölgede artçı sarsıntılar devam ediyor… İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan her hangi bir can haberindiğini açıkladı. DEPREM ELAZIĞ SİVRİCE Buyukluk: 6.8(Mw) Yer: Turkiye Elazig Sivrice […]

YOL DURUMU