Kent Konseyi'nden Ordumuza destek, Emperyalistlere Kınama | Narkoz Haber
17° Kapalı
 • EURO 6.38
 • DOLAR 5.78

Kent Konseyi’nden Ordumuza destek, Emperyalistlere Kınama

Yerel Haberler - 16 Ekim 2019 20:42 A A

Kent Konseyi Yürütme Kurulumuz Ordumuzun Suriye’nin kuzeyinde yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtını değerlendirmiştir.

         ABD VE AB Destekli Kısa orta ve uzun vadede ülkemize terör gruplarının hedefi haline getirebilecek oluşumlara karşı başlatılan bu hareket bütün riskler ortadan kaldırılıncaya kadar devam etmelidir. Bu Harekat açıkça görüldüğü gibi Yurdumuzda ve bölgemizde Barış sağlamayı amaçlamaktadır.

       ABD Başkanı ve yönetimindeki malum odakların bu durumu birkaç yüzyıldır devam eden          Türk-Kürt Savaşı olarak nitelendirmeye çalışmaları oynanan ve oynanmak istenen oyunu açıkça ortaya koymaktadır.

       Türkler- Kürtler yüzyıllardır bırakın savaş halinde olmayı bu süre zarfında kardeşçe ve birlikte müşterek bir yaşam sürdürmektedirler.

TÜRK-KÜRT KARDEŞLİĞİNE VURGU

      Sorun; Türkiye ve sayıları birkaç on bini geçmeyen Emperyalist güçlerce beslenen terör örgütü arasındadır ve terör sonlandırıncaya kadar mücadele devam edecektir..

       Türk-Kürt kardeşliğini ne Trump ne AB nede onların sözde destekçileri engelleyebileceklerdir.

       Bütün bunların yanında Trump ve ABD Senatosunun ve ayrıca bazı AB ülkelerinin sosyal ve ekonomik yaptırım tehtidleri beyhudedir.

     Aynı senaryo 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında da uygulanmış ve bu uygulama “Her şerde bir hayır vardır” lafsını doğru çıkaracak şekilde Milli Savunma Sanayimizin kuruluşuna ve bu günlere gelmesine vesile olmuştur.

     Bu tehtidlere karşın verilecek en anlamlı cevap o zamanki ABD Başkanı Johnson’un gönderdiği tehtid mektubuna karşın eski Cumhurbaşkanımız Sayın İsmet İnönü’nün “Yeni bir Dünya kurulur ve Türkiye onun içinde yerini alır” sözüdür.

     Kurtuluş Savaşı’ndaki emsalsiz savunması ile Dünya Savaş tarihine geçen Gaziantep ve Gaziantep halkı her zaman olduğu gibi Ordusunun arkasındadır. Gaziantep kent Konseyi Yürütme Kurulu olarak kirli ve çirkin oyunların müsebbibi olan Emperyalist güçleri ve bunların destekçi ve uşaklarını kınıyoruz.

      Bu vesile ile Silahlı Kuvvetlerimizin tüm insanı değerleri de göz önüne alarak büyük özveri ile yürüttüğü harekâta bir kez daha başarılar diler, harekâtta yer alan Mehmetçiklerimizin sağlık içerisinde ülkemize dönmelerini en içten duygularımızla temenni eder, asker ve sivil şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar dileriz.

Bu haber 41 kez okundu.
Yerel Haberler - 20:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Özseven,”Kişisel verilerin korunması anayasal haktır”
  Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası  ile Gaziantep Ticaret Odası işbirliğiyle düzenlenen  “Kişisel Verileri Koruma” konulu seminer Gaziantep Ticaret Odası Toplantı salonunda yapıldı. Sunumunu A.Miraç Sönmez’ın yaptığı  seminerden önce konuşan Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası  Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özseven dijital dönüşümün ve yapay zekanın hızla geliştiği günümüzde mükelleflerin bilgilerini bir çok […]
 • 02
  Gazi Mustafa Kemal Atatürk GAİB’te Anıldı
  Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri hizmet binasında düzenlenen anma töreniyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 81.yıl dönümünde anıldı. GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci Atatürk’ün bıraktığı manevi mirasa sahip çıkarak ülke kalkınmasına destek vermeye devam edeceklerini ifade etti. Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yılında Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri hizmet binasında düzenlenen anma töreninde Atatürk anıldı. Güneydoğu […]
 • 03
  Rektör Gür’den Öğrencilere Önemli Tavsiyeler
  Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yıldönümünde konuşan Rektör Gür’den öğrencilere önemli tavsiyeler Atatürk’ü iyi anlayın Atatürk’ün ölümünün 81. Yıldönümü nedeniyle Gaziantep Üniversitesi’nde düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Ali Gür, öğrencilerden kuru, taklitçi değil, Atatürk’ü anlayan gençler olmasını isteyerek, “Bir taraftan Mustafa Kemal Atatürk’ü ifrat ve tefritler arasında çatıştırıyoruz. Hayır. O’nu iyi tanımak için öncelikle bulunulan […]
 • 04
  Bulut “Lütfen kasıt aranmasın”
  Atatürk’ün ölümünün 81. Yıldönümü törenlerinde kullanılmak üzere hazırlanan etiketlerde, Atatürk’ün doğum yılı olarak 1981 yazılması, şehir genelinde tepki çekmişti. Etiketleri hazırlayan firma sahibi Bekir Bulut, “ Sehven yapılan hatadan dolayı bütün kamuoyundan özür diliyoruz. Ancak bu hatanın kasıtlı olarak yapılmadığının bilinmesini istiyoruz.”dedi. 10 Kasım törenlerinde kullanılmak üzere bir okul tarafından Atatürk’ün fotoğrafı ve doğum ve […]
 • 05
  SANKO Okulları ATA’sını saygı, sevgi ve minnetle andı
  SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı “Gün matem tutup ağlama günü değil, gün ölümünden 81 yıl sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasından ‘keşke bugün aramızda olsaydı’ sözüyle yakınma ya da ‘İyi ki bu topraklarda yaşadı’ sözüyle avunma günü de değil. Bugün; Atatürk’ü büyük bir hüzün bulutu içinde yaslı gözlerle anmanın ötesine geçip, O’nu ve fikirlerini […]

YOL DURUMU