KÜLTÜR EDEBİYAT GÜNLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ | Narkoz Haber
Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

KÜLTÜR EDEBİYAT GÜNLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Editörün Seçtikleri - 14 Aralık 2011 22:18 A A

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda İLESAM (İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) Gaziantep Şubesi tarafından yürütülmekte olan ”Gaziantep Kültür ve Edebiyat Günleri ve Yazarlık Okulu Projesi” kapsamında, Dr. Ahmet Özpay ve Şükran Atalay tarafından söyleşi düzenlendi.

“Ali Çapan Şiiri” başlıklı konuşmasıyla Dr. Ahmet Özpay, kendi içlerinden çıkmış bir şairin varlığıyla Oğuzeli’nin ne kadar övünse yeri olduğunu söyledi. Oğuzeli doğumlu şair Ali Çapan’ın en son defterdar olarak emekli olduğunu, uzun zamandır şiirle uğraştığını, Nüzhet Erman Şiir Ödülünün sahibi olduğunu, toplumsal konulara duyarlılığını, hüznü ve sevinci bir arada barındıran şiirler kaleme aldığını anlattı, şiirlerinden örnekler okudu.

Şükran Atalay, bir gün önce konferans vermek üzere Oğuzeli’ne gelen Ercüment Âsaf Yanıç’ın şairliği ve şiirleri üzerine konuştu. “Ercüment Âsaf Yanıç, Erguvanî, Temmuz Sözler, Koşmalar adlı şiir kitapları ve İttihatçı Şair Hacı Muhiddinzâde Hüseyin Hüsnü Efendi, Ayıntap “Meşhedî Yolağı”ndan Şair Tahtacızâde Mahmud Nedim Efendi adlı araştırma kitaplarıyla, gençlere, çalışma ve eser verme yolunda ciddi bir rehber olarak aramızda bulunmakta, gelenekselden evrensele ulaşan bir söyleyişi yakalayarak Gaziantep’teki kıvancımız olmaktadır.” dedi.

Konferanslara Oğuzeli Milli Eğitim Müdürü Hüsmal Akaslan, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci de dinleyici olarak katıldı.

Bu haber 209 kez okundu.
Editörün Seçtikleri - 22:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU