KÜLTÜR TURİZMİ AÇIĞI KAPATACAKTIR

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KÜLTÜR TURİZMİ AÇIĞI KAPATACAKTIRDedeman Gaziantep Genel Müdürü Fatih İşkin,  2012 yılının hem Gaziantep hem de Dedeman için sıçrama yılının olacağını, özellikle sanayinin gelişmesi ve yıl içerisinde yapılacak kongrelerin Gaziantep’e ciddi yansımalarının olacağını söyledi.

Dedeman Gaziantep Genel Müdürü Fatih İşkin Gaziantep için 2012 yılının bir önceki yıla göre çok farklı olacağını belirterek özellikle sanayinin gelişmesi ve kongre anlamında atılan ciddi adımların Gaziantep’e ciddi anlamda değer katacağını ve markalaşması anlamında önemli bir adım olacağını söyledi. İşkin; “ Gaziantep Türkiye’nin krizlerden çok fazla etkilenmeyen bir ili olması nedeniyle çok büyük bir avantajı var. Biz Gaziantep Dedeman olarak bir yıl önceki hedeflerimizin daha üstünde hedefler koyduk ve bu hedeflerimize yenilenen ekibimiz, yeni bir yönetim anlayışımız ile ulaşacağımıza inanıyorum.

DEDEMAN OLARAK EKİBİMİZLE HEYECANLIYIZ, ARZULUYUZ, İSTEKLİYİZ!

2012 yılı hem Gaziantep için hem de Dedeman için bir sıçrama yılı olacak, biz Gaziantep Dedeman olarak ekibimizle buna hazırız ve heyecanlıyız. Özellikle kongre anlamında büyük işler geliyor,  Ekim ayında Gaziantep’te yapılacak olan Dermatoloji Kongresi Gaziantep’e ciddi anlamda bir değer katacaktır. Kongre yapılan şehirler markalaşma sürecinde daha hızlı hareket ederler. Dedeman olarak bizim de Gaziantep’te olma amacımız biraz da kongre turizmine katkıda bulunmaktır. Salonlarımızla, odalarımızla, kongre anlamında teknik ekipmanlarımızla bu tür organizasyonlara katkı sağlayacağımızı düşünüyorum. Özellikle yeni yapılan Şehitkâmil Kongre Merkezi ve Gaziantep Üniversitesi tarafından 2013 Şubat-Mart aylarında açılması planlanan kongre merkezi ile Gaziantep’in 2013 ve 2014 yıllarında çok ciddi kongrelere ev sahipliği yapacağını düşünüyorum.

SURİYE PAZARI BİZİM İÇİN BİTMİŞTİR,  KÜLTÜR TURİZMİ İLE BU AÇIĞI KAPATACAĞIZ

Suriye’de meydana gelen olaylar nedeniyle özellikle Ortadoğu pazarına can veren acenteler ciddi bir kriz içerisinde. Bu işin en büyük krizini ise hiç şüphesiz Antakya yaşıyor.  Antakya yıllardır bu sektörden geçimini sağlayan bir şehir.  Suriye’de meydana gelen olayların Gaziantep’e yansıması da olumsuz oldu. Hatta olumsuzluğun ötesinde artık sıfır noktasına geldi. Suriye ile ilişkilerimiz noktasında ziyaretçi akışımız tamamen kesildi, olumsuz demekten ziyade bitti demek daha doğru olur. Ancak bütün bunlar olurken belli bir kar hedefi güdüyorsanız ve hedefleriniz varsa mutlaka kendinize yeni pazarlar oluşturmak, bu açığı farklı yollarla kapatmak durumundasınız. Biz bu açığı kültür turları ile kapatmayı düşünüyoruz. Geçtiğimiz sene yaşanan terör olayları nedeniyle kültür turlarında bir düşüş olmuştu. Terör ile Gaziantep’in ne alakası var diyebilirsiniz belki ama biliyorsunuz kültür turları Gaziantep’ten başlayıp, Diyarbakır’a kadar uzayan bir süreç. Dolayısıyla diğer bölgelerde yaşanan sıkıntılar Gaziantep ayağını da etkilemiş oldu.  Bu sene herhangi bir olay olmaması durumunda çok ciddi bir patlama olacağını öngörüyoruz. Acenteler tarafından bize gelen bilgiler şimdilik bu şekilde. Ayrıca bu yıl toplantılar, seminerler, sempozyumlar anlamında çok ciddi anlamda talepler var. Sanayi gün geçtikçe büyüyor ve geçen yıla oranla bu yıl şirket gecelemelerinde bir artış var. Ortadoğu’nun açığını ben bu tür alternatifler ile kapatabileceğimizi düşünüyorum.

KÜLTÜR TURİZMİ AÇIĞI KAPATACAKTIRSAĞLIK SEKTÖRÜ ALANINDA GAZİANTEP YETERLİ ALT YAPIYA SAHİP, BU AVANTAJA ÇEVRİLEBİLİR

Sağlık sektörü ile ilgili olarak Kuzey Irak’tan insanlar Ankara, İstanbul ve Gaziantep’e muayene olmaya geliyorlar. Gaziantep sağlık sektörü açısından yeterli altyapıya sahip  bir şehir ve biz bununla ilgili ciddi görüşmeler yapıyoruz. Bunun yanında Libya tüm masraflarını karşılamak şartıyla vatandaşlarını sağlık hizmeti almak için Türkiye’ye gönderiyor. Şu an bizim İstanbul ve Ankara’daki otellerimizde ağırlık olarak Libya’dan gelen müşterilerimiz var. Libya’dan sağlık nedeniyle Türkiye’ye gelen insanların Gaziantep’e gelmesi için çalışıyoruz ancak çok ümitli değiliz. Ulaşım sıkıntısı var, Libya’dan Trablusgarp üzerinden geldikleri zaman direk İstanbul ve Ankara uçuşları var. Aktarmalı olarak Gaziantep’e gelirler mi? Gelmezler mi? Şu an onun üzerinde çalışıyoruz.

GAZİANTEP HİZMET ALMAYI BİLEN BİR YAPIYA SAHİP

Gaziantep yapısı itibariyle eğlenmeyi ve hizmet almayı, parasının karşılığını almasını çok iyi bilen bir yapıya sahip.  Bu anlamda önceki dönemlerde görev yapan Genel Müdürlerimizin düğün konsepti ile ilgili olarak çok güzel çalışmaları var. Şu an bizim Düğün anlamında 2012 yılı Aralık ayı sonunu kadar bütün hafta sonlarımız dolu.  Bölgede 750–800 kişilik yemekli, eğlenceli en iyi hizmet verebilecek salonlar bizde olduğu için büyük düğünler genelde burada yapılıyor.  Bunun yanında ek hizmetler de vermeye çalışıyoruz. Düğün paketlerimiz var ve her evlenen çifte bunu veriyoruz. Bu paketlerin içerisinde Kapadokya veya Antalya Dedeman’da iki gün konaklama, gelin ve damada üç aylık sağlık kulübü üyeliği, oteldeki düğünde balayı odası, hazırlanma odası veriyoruz, düğüne katılacak misafirler için özel konaklama fiyatları veriyoruz, düğünden önce bir demo yemeği yapıyoruz ve yemeklerin tadından tutun görselliğine kadar her şeyi ayarlıyoruz. Evlenecek çiftler isterlerse ilk dans koreografisini dans eğitmenlerimizden alabiliyorlar.   Evliliklerinin 1.yıldönümünde çiftlerimize La Luna restorant ta bir akşam yemeği ikramımız oluyor. İlave olarak Ariş Pırlanta ile ortaklaşa bir kampanyamız var.   Bizim Yakut Düğün Paketimizi satın alan misafirlerimiz Ariş’ten Yakut set kazanıyor. Bunun yanında Ariş’ten alışveriş yapan müşteriler Dedeman’da özel indirim kazanıyor. Ankara, Antalya, İstanbul otellerimizde aynı kampanya içerisinde!  Farklı projeler için çalışıyoruz, bu sene içerisinde yetişir mi bilemiyorum ama açık hava düğünlerini ön plana çıkarmayı hedefliyoruz. Dedeman Gaziantep olarak müsait bir arsamız var, orayı çimlendirip düğünlerimizi açık alanda yapmayı planlıyoruz ancak bu sene için zor gibi gözüküyor.

DEDEMAN OLARAK PERSONEL EĞİTİMİNE CİDDİ YATIRIMLAR YAPIYORUZ

Özellikle zincir bazlı otellerin Gaziantep’e gelmesini biz de istiyoruz ve destekliyoruz.  Çünkü Gaziantep’te 3000 kişilik bir kongre yapılabilmesi ve bir Pazar oluşabilmesi için zincir otellere ve ek salonlara ihtiyaç var. Şehrin marka değerine önem katacak Hilton, Sheraton gibi otellerin Gaziantep’e gelmesini isteriz.  Ancak sadece binaların yapılması yeterli olmuyor. Altın kaplamalı musluklar, gümüş tokmaklar, son teknolojik sistemler yapabilirsiniz ancak önemli olan içinde hizmet sunabileceğiniz kalifiye eleman bulabilmek, yetiştirebilmektir.  Siz müşterilerinize hizmet veremezseniz, sıcaklık veremezseniz o bina hiçbir anlam ifade etmez. Eleman konusunda çok ciddi problemler yaşıyoruz. Yeni yatırımlar yapılırken kalifiye eleman sorununun da çözülmesi lazım. Biz başlarda biraz zorlandık ama yapmış olduğumuz çok ciddi eğitim yatırımları ile bunu çözmeyi başardık. Eleman giriş ve çıkışları çok azaldı. Bununla ilgili standardı sağladık ve mevcut bir kadromuz var. Mevcut kadromuz üzerinde eğitimler vererek ve insanlara kariyer imkânları sunarak kendi personelimizi kendimiz yetiştirmeyi başardık.  Bir okul gibi eğitime çok ciddi harcamalar yapıyoruz, özellikle kişinin başarılı olması kriterlerine önem veriyoruz ve belirlenen kriterleri sağlayan çalışanlarımızı terfi veya primle ödüllendiriyoruz.  Dedeman olarak eğitim önem verdiğimiz bir konu ancak yeterli değil.  İnsanın öğrenmesi,  kendini geliştirmesi ucu açık bir süreçtir.  Özellikle hizmet sektörü sürekli olarak kendisini yenileyen bir sektör ve eskiye bağlı kalarak eski kalıplarla devam etmek çok zor. Servis ve hizmet anlayışı her geçen gün yenileniyor ve biz de bunlara ayak uydurmak için personelimizi eğitmek durumundayız.

DEDEMAN DAİMA SOSYAL SORUMLULUKLARININ BİLİNCİNDE OLMUŞTUR

Dedeman bünyesinde Umut Vakfı adı altında bir vakfımız var. Dedeman’ın kurucularından Nazire Dedeman’ın kurmuş olduğu bir vakıf Umut Vakfı.  Vakfın amacı silahsızlanmaya yönelik çalışmalar yapmak, silaha karşı kampanyalar yapmaktır.  Sosyal olarak biz de Gaziantep’te bunu destekliyoruz. Bunun yanında Ramazan ayında geleneksel hale getirdiğimiz ve yaşlılarla olan iftar yemeğimiz var. Bu yemekte yaşlılarımızla bir araya geliyoruz onları bir nebzede olsa mutlu etmeye çalışıyoruz. Belirli dönemlerde özürlü ailelerimizi ağırlıyoruz. Ancak bunların yetersiz olduğunu biz de biliyoruz ve daha faydalı, daha verimli, daha sosyal projeler içerisinde olmak için çalışıyoruz” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
kahkaha
Kahkaha
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
susuyorum
Susuyorum
0
_zg_n
Üzgün
0
a_l_yorum
Ağlıyorum
0
sinirli
Sinirli
0
alk_
Alkış
0
be_enmedim
Beğenmedim
KÜLTÜR TURİZMİ AÇIĞI KAPATACAKTIR

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Mahmood Coffee
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı yükleyerek, cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan web sitemize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Giriş Yap

Gaziantep Haber, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin