logo

KULÜPLER BİRLİĞİ KURULUYOR

Bölgesel Amatör Ligi’nde (BAL) mücadele eden takımların yöneticileri, BAL Ligi Kulüpler Birliği kurulması için başlattığı çalışmada kulüp başkan ve yöneticileri Gaziantep Grand Otel’de buluştu.
Gaziantep Grand Otel’de gerçekleştirilen toplantıya Malatya, Diyarbakır, İzmir, Adıyaman, Urfa, Adana ve diğer illerden gelen Amatör kulüp başkan ve yöneticileri katıldı. Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden takımların birlik çatısı altında toplanması için ilk kıvılcımın İzmir’de atılmasının ardından çeşitli illerde de toplanarak birliğin kurulması konusunda takımların başkan ve yöneticilerinden görüş ve öneri alınıyor. “Amatörler tek yumruk olacak” felsefesi ile yola çıkan yöneticiler, BAL statüsünün kuruluş amacı olan 3. lig Profesyonel liglere entegre edilmesi adına tespit edilen eksiklikler ve sorunlar üzerine BAL Kulüpler Birliğinin kurulmasına karar verildiğini açıkladılar.
16 takımın başkan ve yöneticisinin katıldığı toplantıda konuşan İzmirspor Kulüp Başkanı Emin İşletir, kulüpler birliğini kurarak, BAL Ligi’nde mücadele eden takımların sorunlarını daha rahat anlatacaklarını söyleyerek birliğin merkezinin Ankara olarak planlandığını belirtti.

Adana Gençlerbirliği Başkanı Haluk Güner Köktürk de kulüpler birliğini, BAL Ligi’nde mücadele eden 166 takımın görüş ve düşüncelerini aldıktan sonra kuracaklarını belirterek yıllardır spora hizmet ettiğini ve bu yaktıkları meşalenin artık gençlerin elinde yanacağını söyledi.
Süper Lig takımlarının imkânlarının sınırsız olduğunu vurgulayan Köktürk, “ASKF’ nin kuruluş amacının dışında yetersiz kaldığını ve ASKF yöneticisi TASK’ta başkan yardımcısı değil mi? 35 milyar maaş alan birinin başkanın önüne al bunlar eksik bunları yapacaksın deme şansı yok. Bölgesel ligde mücadele eden takımların çok ciddi sıkıntıları var. Hükümetin bir spor politikası yok. Bu gençlere ve sporculara sahip çıkmak gerek. Bizler bugün varız yarın yoğuz. Bizim dışımızdaki bütün liglerin giderleri karşılanıyor. Bize de deplasmanlar için kilometre başına 1,5 TL veriyorlar. Biz, İddia, Toto ve Loto’ya da girmek istiyoruz. Bu organizasyonlara dahil olursak maddi olarak rahatlarız. Amatörlere verilen yıllık 10 bin TL’nin 50 bin TL’ye çıkarılması için mücadele edeceğiz. Gelemeyen arkadaşlarımızın da önerilerini internet üzerinden alarak yapılanmamız en kısa zamanda bir şekil vereceğiz. Toplantılarda alınan kararları BAL Ligi Kulüplerine, TFF, ASKF, TASK, Anterenör, Hakem ve spor adamları Dernek ve kuruluşlarına yazılı olarak bildirilecektir.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından kulüp yöneticileri takımların sıkıntılarını ve çözümlerinin nasıl olacağı konusunda görüşlerini bildirirken zaman zaman sinirlenerek yetkililere kızdılar. Maçtan sonra sporcuların duş alacakları bir yerin olmamasının sorunun ne kadar büyük boyutlarda olduğunun altını çizen yöneticiler, kilometre hesabına göre kulüplere verilen parayı da protesto ederek vereceklerine vermesinler diyerek tepkilerini dile getirdi.

Gaziantep Grand Otel’de yapılan toplantının ardından çeşitli illerden gelen Amatör Takım yönetici ve başkanları birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler: » » » » » »
399 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?