KUMRU DERGİSİ 1. ŞİİR DİNLETİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ | Narkoz Haber
11° Açık
 • EURO 6.71
 • DOLAR 6.16

KUMRU DERGİSİ 1. ŞİİR DİNLETİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Editörün Seçtikleri - 21 Aralık 2011 20:47 A A

Nisan 2010 tarihinde ilk sayısı ile okuyucularına merhaba diyen Tarih Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi olan Kumru Dergisi 1. şiir dinletisini gerçekleştirdi.

3 ayda bir yayınlanan Tarih Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi olan Kumru Dergisi Nisan 2010 tarihinde ilk sayısı ile okuyucularına merhaba demişti. Geçtiğimiz günlerde Ekim – Kasım – Aralık dönemini kapsayan 7. sayısını okuyucuları ile buluşturan derginin içeriğinde dönemine uygun olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü ve 25 Aralık Gaziantep’in kurtuluşu ağırlıklı olarak yer almıştır.

Üç ayda bir yayınlanan Kumru Dergisi ekibi geçtiğimiz günlerde bir ilke imza atarak, Gaziantep’te geleneksel olarak düzenlemeyi düşündükleri ulusal-uluslararası ŞİİR DİNLETİSİ’nin birincisini başarıyla gerçekleştirdi.

Şehitler için saygı duruşu ardından İstiklâl marşının okunmasının ardından Kumru Dergisi sahibi Abdulhadi BAY’ın açılış konuşmasını yaptı. Dinletiye Şahinbey İlçe  Kaymakamı Uğur TURAN ve eşi Nihal Hanımın yanı sıra çok sayıda şiir sever katıldı.

Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı vererek insanları sevmenin, halka hizmet etmenin Hakka hizmet olarak algılayıp Şahinbey İlçesinde yaşayan vatandaşların hizmetkârı olduklarını dile getirdi. Daha önce görev yaptığı yerlerde olduğu gibi Şahinbey ilçesinde de insanlara hizmet ederek Vatana, Millete, Hakka hizmeti sürdüreceklerini vurgulayarak şiir dinletisini düzenleyen Kumru Dergisine teşekkür etti.

Gaziantep Kuvayımilliye Derneği üyelerinin de katıldığı gecede 25 Aralık Gaziantep’in kurtuluş gününün de yaklaşması sebebiyle daha çok Bayrak ve Milli Mücadele şiirlerine yer verildi.

Salonda oturacak yer kalmadığı için bazı dinleyicilerin döndüğü, birçok dinleyicinin merdiven basamaklarında oturarak ya da ayakta bekleyerek izlediği programda slâytlar eşliğinde okunan şiirler büyük ilgi topladı.

Gece yarısına kadar süren dinleti, bütün katılımcıların ayakta tempo tutarak hep bir ağızdan yüksek sesle seslendirdikleri 10. Yıl marşı ile sona erdi.

Bu haber 226 kez okundu.
Editörün Seçtikleri - 20:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü Gaziantep’te buluşuyor
  30 yaş üzeri dört kadından bir tanesi idrar kaçırma problemi yaşıyor. Bu sorunu konuşmak ve insanları bilinçlendirmek için şehir şehir gezen Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü’nün seminerleri devam ediyor. Canped ve Kontinans Derneği’nin birlikte gerçekleştirdiği farkındalık projesinin İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve Antalya’dansonra şimdiki durağı ise Gaziantep.Gaziantep Belediyesi’nin ev sahipliğinde Nergis Kumbasar’ın sunumuyla düzenlenecek seminer 28 Şubat […]
 • 02
  Vedat Topçuoğlu Lisesinde ‘Akran Zorbalığı’ anlatıldı
  Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Uzman Psikolog Elçin Külahçıoğlu Gözegir, Vedat Topçuoğlu Lisesinde ‘Akran Zorbalığı’nı anlattı. Vedat Topçuoğlu Lisesi öğrecilerinin yoğun ilgi gösterdiği söyleşiye Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Burcu Topçuoğlu, dernek üyesi Avukat Ece Tepe ve Vedat Topçuoğlu Lisesi öğretmenleri katıldı. ‘Akran Zorbalığı’nı, bir öğrencinin birden fazla öğrenci tarafından olumsuz davranışlara tekrar […]
 • 03
  Anneler ve çocuklar için güç birliği yaptılar
  Gaziantep Yardım Vakfı ve Annece Derneği, ihtiyaç sahibi anneler ve çocuklar için güçlerini birleştirdi. ÇOCUKLAR SINAVLARA VE GELECEĞE HAZIRLANIYOR Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ergun Yetkin, 1992 yılından bu yana ihtiyaç sahibi ailelere yardım yaptıklarını ve burslarla öğrencilerin okumasına katkı sağladıklarını belirterek, “Annece Derneği de anne ve çocuklara yardım amacıyla kurulmuş bir dernek. Amaçlarımız ortak. Dernek […]
 • 04
  GAPTARIM ve GAPFOOD Fuarları 04-07 Mart tarihlerinde düzenlenecek
  Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Tarım İl Müdürlüğü, Gaziantep Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği, Gaziantep Ziraat Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Güneydoğu İhracatçılar Birliği destekleriyle Akort Fuarcılık tarafından organize edilen, 11. Gaptarım Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı ile 16. Gapfood Gıda Fuarları 4 – 7 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ortadoğu Fuar Merkezi’nde (OFM) saat 14.00’da protokolün katılımıyla […]
 • 05
  Yılmazkaya, “Corona Virüsü Kadar Tehlikeli”
  Son yıllarda ülkemizde yaşanan hava kirliliğiyle ilgili önemli açıklamalarda ve uyarılarda bulunan CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, “Türkiye’de hava kirliliğinden dolayı yılda 52 binden fazla insan ölüyor, Sağlık Bakanlığı bu konuda ne gibi önlemler alıyor çok merak ediyorum” ifadelerini kullandı. Konuyu ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına yazılı soru önergesi veren Yılmazkaya, Sağlık […]

YOL DURUMU